ZX Spectrum > SOFTWARE

Odzyskanie danych z dyskietek

(1/5) > >>

zoon:

--- Cytat: trojacek w 2012.03.14, 09:55:17 ---Mam do tego jeszcze torbe dyskietek, ale zostaly utopione w czasie powodzi w mojej piwnicy. Moze jednak da sie odzyskac cos ciekawego.

--- Koniec cytatu ---

Obrazy twoich dyskietek (sprzed zalania ;-) ) są cały czas u mnie i na pewno jest na nich coś ciekawego. Problem w tym jak to sprawdzić/wyciągnąć/udostępnić...

trojacek:
Wiem, pamietam, mam tez kopie na DVD-ROM. Szykuje sie do dyskietkowego boju, tylko jak pozyskam jakis kwadrat, bo na razie bujam sie miedzy hotelami, a zestaw 2048 + FDD6000 + monitor jest malo portable ;)
Tak przy okazji - Ty tez masz FDD6000, czy jestem tu jedynym posiadaczem tego rzadkiego sprzetu? :)

zoon:

--- Cytat: trojacek w 2012.03.15, 14:20:38 ---Wiem, pamietam, mam tez kopie na DVD-ROM. Szykuje sie do dyskietkowego boju, tylko jak pozyskam jakis kwadrat, bo na razie bujam sie miedzy hotelami, a zestaw 2048 + FDD6000 + monitor jest malo portable ;)
Tak przy okazji - Ty tez masz FDD6000, czy jestem tu jedynym posiadaczem tego rzadkiego sprzetu? :)

--- Koniec cytatu ---
I tak i nie :-) FDD 6000 to chyba było czyjeś określenie (Stavi?) ale pewnie było w takiej samej obudowie.
Na naklejce pod spodem jest napisane: unipolbrit PAMIĘĆ DYSKOWA NR FDD 5 1/4" 627/88 ~220V; 50 Hz
W środku znajduje się kontroler rodem z Timex FDD (ekranowany kawałkiem blaszki miedzianej zawiniętej w papier pakowy i z dolutowanym przewodem), zasilacz produkcji krajowej (standard na owe czasy: transformator, mostki, kondensatory, scalone stabilizatory i bezpieczniki) i dwa napędy: TEAC FD-55FV-13-U i NEC FD1155C (wyguglałem, że jeden to 720 kB a drugi 1,2 MB zapewne przestawiony na 720 kB).
Postawiłem stację na regale między innymi eksponatami firmy Unipolbrit bo 16 kB RAMu to mało a z mojej FDD3000 mam wyprowadzone kable do podłączania innych napędów.

zoon:

--- Cytat: zoon w 2012.03.16, 17:32:44 ---Postawiłem stację na regale między innymi eksponatami firmy Unipolbrit

--- Koniec cytatu ---
Zrobiłem też fotki, oto parę z nich:

zoon:

--- Cytat: zoon w 2012.03.16, 17:32:44 ---Postawiłem stację na regale między innymi eksponatami firmy Unipolbrit

--- Koniec cytatu ---
Zrobiłem też fotki, oto parę z nich:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej