ZX Spectrum > HARDWARE

Zasilacz Timex a ZX 128 +2

<< < (2/6) > >>

Tygrys:
Mi udało się napędzać z timexowego zasilacza ZX+2 z divide plus. Działało to stabilnie.

Gryzor:
Meckert, podlaczasz ?
Sprawdz najpierw Ty, potem jeszcze raz ja  :D

Jean 1:
Hej Ludziska, Dlaczego tak męczycie się z tymi zasilaczami ????? A poczciwy zasilacz od PC-Ta ? tylko taki stary AT ! taki co to się komputer sam nie wyłączał ! Ja takowego używam ... dokładniej to wpakowałem taki do stacji FDD3000(wywalając oryginalne trafo oraz stabilizatory) , zasila on stacje oraz speca oraz monitorek (mały 10" TV produkcji USSR) ... a tak dla mniej oszczędnych to polecam regulowane zasilacze uniwersalne do laptopa ... przeważnie mają regulację napięcia od 12V w zwyż ... nic się nikomu nie stanie jak pod taki zasilacz podepnie speca czy też timexa. (maksymalne napięcie wejściowe stabilizatorów 5V, stosowanych w specu i innych jest znacznie wyższe, więkrze napięcie wejściowe wywoła tylko nieco cieplejszy radiator) O zaletach takiego zasilacza chyba nie trzeba mówić ... ponadto na allegro jest masę zasilaczy impulsowych w tym też 9V w postaci wtyczki do gniazdka o wydajności prądowej ponad 1 A (amper) ... Takie zasilacze często są stosowane przy różnego rodzaju sprzętach WiFi, routerach i innych badziewiach ... Małe , zgrabne , poręczne i stabilne , oraz o niezłej obciążalności prądowej ... za 10 - 30 zeta można takie coś nabyć. polecam !! czasami nawet się uda że nie trzeba wtyczki zmieniać. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to pomogę przy podpięciu lub dobraniu zasilacza ....
Ten mogę chyba polecić z czystym sumieniem http://allegro.pl/nowy-zasilacz-stabiliz-9v-4a-supermocny-gw-fv-i1913565412.html Co jak co ale cena chyba nie jest wygórowana :-) uciągnie speca i całą masę przystawek za nim ...

DDX:

--- Cytat: meckert w 2011.11.09, 23:12:36 ---Witam ! Mam lamerskie pytanie: czy mogę podłączyć zasilacz od Timexa 2048 szarego do ZX 128 +2 .
--- Koniec cytatu ---
Dosc nieszczesliwie sobie te pare dobrales - zasilacz do TC2048 jest wsrod tych zasilaczy 9V do Spectrumow/Timexow najslabszy (tylko 0,8A), zas ten do ZX+2 dla odmiany najmocniejszy (az 2,1A). Jesli juz, to zamiast zasilacza od TC2048, uzyj chociaz zasilacza od ZX48/+ (gumiak/plus),  on daje 1,4A. To napewno starczy, o ile nie bedziesz podlaczal wielu interfejsow, a szczegolnie jesli nie bedziesz uzywal wbudowanego magnetofonu.


--- Cytat: meckert w 2011.11.09, 23:12:36 ---Chodzi mi o polaryzację, nie chcę uszkodzić +2....
--- Koniec cytatu ---
ZX+2 sobie od podlaczenia zasilacza od TC2048 nie zepsujesz, bo one maja taka sama polaryzacje (dosc specyficzna - "minus" w srodku, "plus" na zewnatrz)), co najwyzej moglby pasc ow zasilacz, jesli bylby zbyt mocno i dlugo obciazony.

Co do jakichs zasilaczy-zamiennikow 9V, to UWAZAJCIE, bo one w przytlaczajacej wiekszosci przypadkow maja odwrotona polaryzacje niz wymagaja tego Spectrumy! Jesli sie taki podlaczy bez przerobki (odwrocenia polaryzacji), to ze Spektrusia pojdzie dym!!! 
Nie mozecie rowniez (bez przerobek, rozbudowania) uzyc zasilaczy dajacych 9V zmienne (co jest de facto sam transformator), w przeciwnym wypadku efekt bedzie j.w.!!!

Jean 1:
No tak a ja o polaryzacji nie wspomniałem ... gdyż wydawało mi się to oczywiste ... popieram apel kollegi DDX UWAGA NA POLARYZACJE

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej