ZX Spectrum > SOFTWARE

Nowa przegladarka do esxDOS i ZX Uno.

(1/2) > >>

redhawk:
Wspominalem juz o tym sofcie w watku esxDOS, ale chyba zasluguje na swoj dedykowany. Jest to naprawde super program, ale chyba malo znany ;)

Jego glowna zaleta jest obsluga LFN - czyli przegladarka ktora w koncu wyswietla pelne nazwy w esxDOS (na kartach SD tez). Poza tym ma kupe innych udogodnien takich jak sortowanie A-Z, Kempston jako kursor, nazywanie zrzutow .sna, preferencje kolorow, wybor roznych NMI i takie tam. Ale dla mnie najwiekszy przeboj to mozliwosc podgladu obrazkow ladujacych w plikach .tap  8)

Jedyny mankament to fakt ze na niektorych wolniejszych kartach SD zapisywanie NMI zabiera nawet kilkanascie sekund. Mozna to obejsc wylaczajac ta opcje (ale wtedy nie mozna uzywac .sna ani Poke)...albo stosujac szybsza karte.

Tak czy inaczej warto na pewno sprobowac, dla mnie to rewelacja, przedtem uzywanie mojego DIV MMC to byla troche meka bo rozszyfrowywyanie 8mio znakowych nazw jest malo zabawne.

Watek na Spectrum Computing (thnx bob_fossil!) : https://spectrumcomputing.co.uk/forums/viewtopic.php?f=9&t=2553

Ostatnia wersja: http://www.thefossilrecord.co.uk/wp-content/uploads/zx/BROWSE_TEST011-2.zip

Warto sciagnac tez ta wersje z pierwszej strony watku, nie jest najnowsza ale ma readme.txt, przydaje sie. Jest takze sciaga HELP w samym programie: Caps Shift + H.

sunater:
Ten browser jest świetny! Można nie tylko oglądać "obrazki" w różnych formatach, odtwarza także pt3. i insze formaty muzyczne. Posługiwanie się kempstonem mega ułatwia mi sprawę. Najnowsza wersja "testowa tu: http://www.thefossilrecord.co.uk/wp-content/uploads/zx/BROWSE_TEST099-4.zip  - dodano m.inn  obłsuge plików .stp (pro Trackera)
I teraz pytanie za milion - da sie jakoś ZASTĄPIĆ wbudowaną w eSXdos zintegrowaną przegladarkę by za każdym razem nie musieć pisać ".browse" ??

trojacek:
Wrzucić w autostart?

sunater:
Tak to jest  jak sie nie czyta manuali XD W sumie przedmówca ma racje - wkleja sie nmi.sys do katalogy SYS XD i działa pięknie

michalh:
Mam takie pytanie o możliwość skasowania pliku z karty SD w browserze ZX Uno lub w esxdos.

Jest jakiś skrót klawiszowy do tego w browserze, bo nie namierzyłem dla wersji 0.22?

Albo jak w emulatorze ZX w BASIC 128 komendą kasować długie nazwy np. EUGENE~1.TAP, da się po masce ERASE "EUGEN*.*"? Też tego niestety nie namierzyłem.

Ok, działa "EUGENE~1.TAP", dobre i to :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej