ZX Spectrum > EMULATORY

Joystick do emulatora

<< < (2/4) > >>

Gelip:

--- Cytat: Gryzor w 2021.06.14, 12:26:24 ---Kazdy Joy widziany w Windows bedzie dzialal, chyba, ze program ma slaba obsluge albo problem z Xinput/Dinput.
--- Koniec cytatu ---
No właśnie też mi się tak wydawało ale widocznie CCS64 ma jakiś problem ale już doszedłem o co chodzi.

Po pierwsze to jak wspomniałem nie mam dwóch sprężynek czyli nie działa u mnie górny przycisk strzału (Fire) i wychylenie do góry (UP) i chyba dlatego w programie CCS64 trzeba pobawić się kalibracją mimo iż w Windows działa OK. Obojętne jest w jakim oknie skalibrujemy joystick - w Calibrate Joysticks... czy Calibrate JoyAdapter... bo ustawienie w jednej jest widoczne w drugiej opcji i odwrotnie. Tak samo obojętne czy wybierzemy PC Gameport czy Adapter Port - ważne aby numer urządzenia się zgadzał - w przypadku jednego joysticka w panelu sterowania Windows będzie to zawsze numer 1

UWAGA! W oknie kalibracji domyślnie napisy z prawej strony są żółte na niebieskim tle i gdy wychylamy joystick to powinny zmieniać się na jasno-niebiesko - co bardzo słabo widać!

Przy braku dwóch pozycji (Fire i UP) ustawiłem tak jak w załączniku i zaczęło działać. Zapewne przy sprawnym joysticku nie trzeba go kalibrować i domyślne opcje 20, 80, 20, 80 zapewne działają.

Piesiu:
Osobiście jako joystickowy freak ;) tak średnio bym polecał tego Speedlinka. Ten joy wygląda co prawda jak stare CompetitionPro, ale to jednak chińszczyzna jest, noname'owe głośne mikrostyki i wadliwa elektronika, przez co pojawia się na Allegro sporo uszkodzonych egzemplarzy, ja własnie kupiłem takiego trupa wyglądającego jak nówka sztuka za chyba 20-kilka złotych i przerobiłem na DB9, więc mam porównanie z oryginalnymi Competitionami i SpeedLink wypada słabiutko, działa jakos tak "twardo" i hałaśliwie. Niestety na PC nie ma chyba za bardzo alternatywy dla małych nieanalogowych joysticków, są oczywiście acade sticki, no ale na nich gałkę obsługuje się lewą ręką co nie dla wszystkich jest wygodne.

Nie wiem czy lepszym pomysłem nie będzie wyremontowanie tego QuickJoya i zakup adaptera joya DB9 na USB, na allegro widzę takie za 100zł. Nowe sprężynki mozna dostać na alle, 10szt za 25 zł, poza tym tym ten konkretny model SV123 warto też przesmarować, żeby trzpień drążka zbyt nie obcierał górnej obudowy podstawy joya, bo ten gładki czerwony plastik jest kruchawy i z czasem może pękać.

m0b:

--- Cytat: Gelip w 2021.06.14, 09:35:47 ---Mam stary joystick SV123 ale pękły w nim 2 sprężynki.

--- Koniec cytatu ---
A dlaczego nie chcesz po prostu wymienić sprężynek?

Gelip:

--- Cytat: Piesiu w 2021.06.15, 14:22:58 ---Nie wiem czy lepszym pomysłem nie będzie wyremontowanie tego QuickJoya i zakup adaptera joya DB9 na USB, na allegro widzę takie za 100zł.
--- Koniec cytatu ---
Nie muszę kupować bo sam taki zrobiłem na LPT  ;)
Kempston Joystick przez port LPT w emulatorze ZX Spectrum

--- Cytat: Piesiu w 2021.06.15, 14:22:58 ---Nowe sprężynki mozna dostać na alle, 10szt za 25 zł, poza tym tym ten konkretny model SV123 warto też przesmarować, żeby trzpień drążka zbyt nie obcierał górnej obudowy podstawy joya, bo ten gładki czerwony plastik jest kruchawy i z czasem może pękać.
--- Koniec cytatu ---
Tak, trzeba po prostu wyremontować ten SV123. Możesz napisać numer aukcji allegro z tymi sprężynkami?

Dobra już znalazłem i kupiłem 10 sztuk - aukcja nr. 10612793046 . Dam znać co i jak gdy przyjdzie i złożę.

Gryzor:
Kazdy arcade stick ma opcje Left/Right - fakt uklad klawiszy jest wtedy inny ale grac mozna jak jak sie chce. Halas to nic dziwnego, nawet klawiatury mechaniczne do gier stukaja jak cholera. Te nowe speedlinki sa lepsze niz poprzednie, a oryginalnych niewyrobionych Comp Pro jest juz niewiele. Przy obecnych cenach to i tak lepiej kupic nowy niz stary wychodzony plastik za 400 PLN. Najwiekszy problem pod emulatorem to precyzja - stare arcade to pelny real time. Dlatego jest tyle roznych rozszerzen zeby omijac USB.
Ostatnio pojawia sie troche nowych produkcji:
https://zxrenew.co.uk/Transparent-Black-ArcadeR-Joystick-p249696363

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej