Autor Wątek: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?  (Przeczytany 4972 razy)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Warsztat posprzatalem i przyszla pora posprzatac na kompie ....  i tu poleglem  :D .Mam w kompie 3 dyski po 1 tera,  normalne i 2 SSD po 512 giga, zaladowane prawie po dach . Z opisami typu NEW FOLDER 1 2 ...55 . Ktos zna jakis sensowny soft do skanowania dyskow,  wyszukiwania duplikatow plikow  ? Recznie to mi zycia nie starczy ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1366
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #1 dnia: 2015.11.09, 18:57:40 »
http://www.auslogics.com/en/software/duplicate-file-finder/
Z programu sam nie korzystałem :) ale od lat, regularnie używam ich defraga.
Machines should work. People should think.

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #2 dnia: 2015.11.09, 19:31:22 »
Z opisami typu NEW FOLDER 1 2 ...55 .

Podłączam się do pytania. Skąd ja znam te nazwy folderów? Zawsze po zakupie nowego dysku dane z poprzedniego często lądują do katalogu "old sh*t" a nowe rzeczy staram się ładnie sortować/katalogować.  Po jakimś czasie znowu robi się bałagan, którkie nazwy folderów, albo jeden wielki śmietnik i historia się powtarza :)
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #3 dnia: 2015.11.09, 19:55:07 »
Jak coś jest ponazywane i mamy jakiś spis gdzie co jest, to to jest kolekcja, a w przeciwnym wypadku to jest bajzel. Jak się nie ma czasu czegoś przejrzeć to najlepiej tego nie kopiować. Jeśli mamy nie poukładany twardziel to dokupienie kolejnego nie zwiększy prawdopodobieństwa że go przejrzymy i choćby zrobimy kosę (ja tak nazywam kasowanie tego co kiedyś wydawało się że jest fajne i że jeszcze tego nie mamy), że o poukładaniu plików nie wspomnę. Staram się przynajmniej nie mieszać instalek, obrazków, muzyki i filmów ze sobą. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #4 dnia: 2015.11.09, 20:00:58 »
Total Commander ma opcję synchronizacji katalogów. Nie używałem tego, ale może będzie pomocne.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #5 dnia: 2015.11.09, 20:07:58 »
ZbyniuR  ,a napiszesz cos w temacie czy tak sobie chcesz poprawic madrosci?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #6 dnia: 2015.11.10, 01:56:47 »
Witam
Używam Duplicate Cleaner, ale ponieważ w nowszych wersjach coś pokaszanili, to ja wersji 1.3. Jeżeli chodzi o obrazki, to używam starszego DupDetectora 3.2, który tworzy z obrazka łatwe do porównania w danych przedziałach "matryce".
To pod Windowsem, pod Linuksem do podobnych plików jest graficzne narzędzie FSlint (nieco podobne do Duplicate Cleanera ale bez zaawansowanego zaznaczania), a do obrazków należy dokupić RAMu i sobie napisać skrypt.

Mogę tylko pocieszyć, że mam w jednym katalogu gorzej - zestawy antycznego oprogramowania, a tu nie można łatwo porównać, bo ktoś dodał entera w file_id.diz i już całe archiwum jest inne.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #7 dnia: 2015.11.10, 10:27:40 »
Tez mam podobny problem, tylko troche wiecej TB :-)
Total Commander jak najbardziej. Troche wolny, ale liczne plug-iny podnosza znacznie wartosc.
No i licencja nie ma limitu na instalacje, wiec warto wesprzec autora.
Niestety jak ktos nazywa pliki AAAAAAAAA.zip to na automatyczne porzadki nie ma szans.
Najgorsze sa strony WWW - zawsze maja mnostwo plikow i podkatalogow.

zoon

  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Miejsce pobytu:
    Lublin
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #8 dnia: 2015.11.10, 17:02:26 »
Total Commander (polecam; popieram też przedpiścę w sprawie wspierania autora) potrafi wyszukiwać duplikaty plików nawet po zmianie ich nazwy. Alt-F7->Zaawansowane->
  • Znajdź zdublowane pliki, [ ] identyczna nazwa,
  • identyczna nazwa,
  • identyczna zawartość.
Suma inteligencji na planecie jest stała. Populacja rośnie.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #9 dnia: 2015.11.12, 17:16:32 »
To jeszcze pare pomyslow:
Plug-iny do TC do absolutnie wszystkiego:
http://tcpowerpack.pl/
Do szukania/monitorowania plikow na dyskach - bardzo szybki:
http://www.voidtools.com/
Mam jeszcze jeden programik do dziwnych operacji na folderach, ale musze sprawdzic czy dziala w Win7.

Brakuje mi tylko (sztucznej) inteligencji, ktora automatycznie pogrupowalaby zawartosc tematycznie  ;D

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 769
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: PC, porzadki na dyskach, jakis soft do zdublowanych plikow?
« Odpowiedź #10 dnia: 2015.12.01, 06:17:56 »
Gdy trzeba było porównać folder pewnego projektu zawierający mnóstwo podfolderów i plików z pomocą przyszedł program FreeFileSync w wersji 6
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники