Autor Wątek: Gigatron...  (Przeczytany 1838 razy)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Gigatron...
« dnia: 2018.06.28, 10:23:07 »
... wakacje w toku - dlatego wykorzystuję wolny czas do spacerowania po obrzeżach internetu :) I właśnie na takiej cyfrowej ziemi niczyjej znalazłem baaardzo ciekawy projekt:

https://gigatron.io

I pal licho o praktyczną stronę takiego tworu - to co robi na mnie potężne wrażenie, to jakość produktu, czytelność dokumentacji czy kompletność materiałów dodatkowych. O wartości edukacyjnej nie wspominam. Bardzo mi się to cudo podoba. Jak widać nadal kilku zapaleńców może uruchomić ciekawy projekt i zaproponować kompletny produkt końcowy. Brawo...

zipp

  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Miejsce pobytu:
    Małopolska
Odp: Gigatron...
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.06.28, 12:28:37 »

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Gigatron...
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.06.28, 12:55:45 »
Jak gosc w filmiku opowiada, cos zupelnie nowego w zamknietej architekturze nie ma szans przetrwania. Dobrym przykladem jest Color Maximite. czy Paralax Propeller.
Troche sie podzialo na temat, przez chwile bylo glosno i potem tak szybko jak sie pojawia to znika, bo ani to nie ma zadnej historii ani nic nowgo, update'ow pewnie nie bedzie, takze jako ciekawostka na pewno ale cena jest duuuuzo wyzsza niz np za tablet z Windowsem RT.

Bez oprogramowania wlasnie tak chyba Sam Coupe zginal na rynku, ale ten na ta chwile chociaz ma historie ...

Pozdro.

smok.wawelski

  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gigatron...
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.06.28, 13:18:30 »
A mnie wczoraj bardzo, bardzo zaciekawiło to:

https://basicengine.org/

I już kombinuję jak by taki chip wykorzystać w innych rozwiązaniach. Generalnie polecam przeczytać dział basicengine.org/history.html, widać że gość ma równie niedobrze pod kopułą jak my ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gigatron...
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.06.28, 13:32:06 »
Wersja z mniejszą pamięcią (VS23S010D) jest dostępna na TME :)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Gigatron...
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.06.28, 13:57:09 »
... osobiście myślę, że trzeba na niego spojrzeć w funkcji celu - a tu nie była nią zabójcza użyteczność czy zawojowanie świata nowym rozwiązaniem, a raczej chęć realizacji swojego marzenia. I ja to kupuję :)

Kilku gościa miało pomysł i go zrealizowało - co więcej, zrealizowało go z ponadstandardową starannością i dbałością o szczegóły - a za to cenię ich jeszcze bardziej :)

Dla mnie to świetna okazja, żeby poznać obszary, które dla Was są już dobrze znane - i z tej perspektywy ten projekt jest interesujący ("elektronicznej dziewicy", jeżeli tak to mogę ująć :P).

A basicengine też jest ciekawym rozwiązaniem - szczególnie w perspektywie kosztów jego uruchomienia :) A już szczególnie rozbili mnie swoim poczuciem humoru - wymagania w części poświęconej koniecznemu do zorganizowania wyposażeniu do lutowania:
* Reading glasses (if above 40)

Chyba zamówię kilka płytek :)

smok.wawelski

  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gigatron...
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.06.28, 20:31:46 »
Tak. Opis basicengine genialny... ten rys historyczny jeszcze ciekawszy. Gdybyś zamawiał plytki to daj znać.

@trojacek: ten mniejszy jest dostępny w TME ale ten większy 512KB ma wyjście VGA i w sumie kosztuje euro więcej....