Autor Wątek: SOKOB ONE - ZX81 1k HiRes  (Przeczytany 4583 razy)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
SOKOB ONE - ZX81 1k HiRes
« dnia: 2013.02.08, 08:35:12 »
dr deep wymiata!
Tym razem sokoban w wersji dla 1kb w hiresie.


ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: SOKOB ONE - ZX81 1k HiRes
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.02.08, 22:27:29 »
Rany no nie wierzę. Ile to ma plansz że się mieści w 1 KB?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Micky

  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Miejsce pobytu:
    Szczecin
Odp: SOKOB ONE - ZX81 1k HiRes
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.02.09, 10:02:16 »
15?

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: SOKOB ONE - ZX81 1k HiRes
« Odpowiedź #3 dnia: 2013.02.09, 12:14:49 »
To chyba jakieś malusie te plansze. Bo jak zrobiłem na CPC 20 plansz to mi zajęło 4KB binarnego a mieściłem po 4 krateczki w bajcie.
Nie mniej jednak szacun. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Micky

  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Miejsce pobytu:
    Szczecin
Odp: SOKOB ONE - ZX81 1k HiRes
« Odpowiedź #4 dnia: 2013.02.09, 19:30:42 »
Pewnie za duze nie sa, ale to tez kwestia algorytmu kompresji ktorego uzyjesz do plansz.
Pamietasz jaki miales rozmiar plansz? A moze masz gdzies zrodla i podzielisz sie nimi z nami :)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: SOKOB ONE - ZX81 1k HiRes
« Odpowiedź #5 dnia: 2013.02.09, 20:25:44 »
One miały rozmiary około 20 na 15 a może ciut więcej nie pamiętam dokładnie. Niestety sprzedałem ten dysk ze wszystkim wieki temu, nie sądziłem że po latach aż tak będę tego żałował. A plansze, kilka pierwszych wziąłem od pecetowca co tak modyfikował plik z rekordami by mógł zacząć grę od dalszej planszy, wtedy pauzował a ja przerysowywałem ją na kartkę. Resztę wziąłem od amigowca co miał taką wersję że jak wpisał kod to mógł przełączać plansze, nagrałem to na VHS a w domu na pauzie przerysowywałem do kompa zrobionym wcześniej edytorem plansz.

Niedawno myślałem o tym by to napisać ponownie i skąd by tu wziąć plansze, trzeba by jakąś pchełkową wersję pod starą windę znaleźć, albo nawet dosa, by to jakoś wydłubać, a w mniejszej objętości plików łatwiej się to znajdzie. :)
Moja Basicowa wersja liczyła czas, kroki i pchnięcia i zajęła 3KB nie licząc plansz. Nie wiem czy bym się w jednym zmieścił nawet bez tych zbędności. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: SOKOB ONE - ZX81 1k HiRes
« Odpowiedź #6 dnia: 2013.02.10, 09:25:57 »
Gotowe poziomy w ilości N-dziesiąt tysięcy znajdziesz w sieci. Dodatkowo jest sporo tutoriali jak tworzyć samemu levele. Wystarczy w Google wpisać "sokoban levels". Moja małżonka się swego czasu tak w to wciągnęła, że kazała sobie szukać coraz to nowych wersji (głównie na mobila). W końcu trafiłem na takiego, gdzie zaledwie kilka pól na kilka, 3/4 skrzynki i klękła na 4 poziomie :D Nazw nie pamiętam, ale jest tego zatrzęsienie w sieci.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...