Autor Wątek: CRTC 2  (Przeczytany 2435 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: CRTC 2
« Odpowiedź #15 dnia: 2023.03.02, 22:27:31 »
Tak jak pisałem wyżej, jeśli już mamy 0 to 2ka niczego nam nie doda do listy oglądanych demek, może jedynie służyć do szukania różnic które demka pisane pod 0 wyglądają na 2 tak samo a które nieco inaczej. Ot tak jeśli ktoś nie ma co robić albo chce innym odpowiadać na takie pytania sprawdzając samodzielnie, zamiast sie dopytywać innych na forach. Albo jeśli są autorami emulatorów i chcą sie upewnić czy one prawidłowo udają wszystkie wersje CRTC.

Mnie w tym schemacie bardziej dziwi to czemu połowa nóżek w jednym ze scalaków nie jest do niczego polutowana, jakby były włączone 2 scalaki naraz, ale z drugiego bierze sie sygnał tylko z tej jednej nóżki która coś generuje inaczej. Ot taki trick żeby trochę mniej lutować gdy nie jest to konieczne. Jak ktoś chce poszukać więcej info na obcych forach to wpisywać w guglu  "dual crtc" albo "multi crtc".

A propo świetna jest ta stronka acpc.me na którą trafiłem szukając tego pdf. Jejku czego tam nie ma?  także z kolekcji o które czasem ktoś pyta bo w innych miejscach giną np kilku gigowe zbieraniny kaset. albo instrukcje lub cenniki w dowolnym języku i masa czasopism z całego świata, z PL są wszystkie Bajtki IKSy, Komputery i te Mikroklany które da sie znaleźć także na naszych stronach. filmy reklamowe do wszelkich Amstradów... no po prostu cuda. :)

Ciekawe o ile lepiej ich Bajtki wygladają skoro po 80-100 MB na numer zamiast po kilka czy nascie MB jak te co mam. Ale i tak mam za wolnego neta i kompa by sie bawić tak dużymi plikami.

Język strony można zmienić w opcjach w lewym górnym rogu, domyślny francuski ale i niemiecki i angielski. :)

- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)