Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

MERA 100

<< < (5/5)

Gryzor:
To chyba raczej jakis modul urzadzenia  :o. Mera miala skladanego procka. Nawet 400-ka. Inaczej to bylby pierwszy ZX :-)

mkamzierczak:
Panowie. Dzisiaj wrzucę zdjęcia pakietu procesora. Tak jak myślałem, jest to wersja MERA 100, która była modyfikowana. Na pakiecie mam wybitą pieczątkę z datą produkcji 10/86. Czyli była zrobiona w październiku 1986.

Ktoś tu wspomniał o dokumentacji MERA-100. Proszę mi pokazać gdzie ona jest :)

W Bydgoszczy był ośrodek informatyczny, który rozwijał ten system dosyć intensywnie. Na razie badamy sprawę, ponieważ do tej pory, komputer było można zobaczyć tylko na zdjęciach... a dokładnie jednym zdjęciu, a informacji a jego temat jest... niewiele.

Damik dałeś linka do DZM-180 a to nie jest to samo.

Gryzor:
A ja Wam mowie, ze w srodku jest ZX, tylko ktory  ;)
Udoskonalaniem MERY-400 to chyba zajmowal sie Amepol, to byly fajne czasy tzw. Przedsiebiorstw Zagranicznych. Potem PCety zmiotly wszystko,
Ale fakt, ze w roznych zakatkach kraju powstawaly unikalne konstrukcje, o ktorych nikt juz sie nie dowie.

damik:
Znalazłem kilka informacji i większą część zamieściłem tutaj, są one szczątkowe ale ogólnie można się coś dowiedzieć.
Pytaj w PTI oni mogą mieć coś więcej.

DZM-180 jest elementem składowym Mery 100, lecz pewnie z jakimiś modyfikacjami, ale lesze to niż nic.
Terminal/monitor też masz raczej typowy z ELZAB'u (MERA-ELZAB)
Do flopa pewnie też coś znajdziesz, ale z pakietami proca/logiki będzie większy problem bo to wynalazek.

mkamzierczak:
Także tego... Z80 i 8 x 4164...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej