Komputery z Z80 > CP/M - kompatybilne

AMSTRAD PCW 8512 - pytanie

(1/3) > >>

micza:
Pytanie: czy ktoś z was używa Flash Floppy na goteku dla tego komputera i czy mógłby mi przesłać pliki konfiguracyjne? Nie radzę sobie z otrzymaniem systemu CP/M ani żadnego pliku wczytanego do gotka opartego na Flash Floppy dla PCW...Dziękuję I pomyślałem, że potrzebna jest jakaś konfiguracja: mam dwa pliki FF.CFG & IMG.CFG (w folderze: example) w katalogu głównym i na zewnątrz oraz CP/M na sformatowanym pendrive do odtworzenia plików z rozszerzeniem HFE - to nie działa za każdym razem. Także próby z plikami DSK spełzają na niczym...
Jaką macie wersję Flash Floppy ? Moja jest 3.29 (ostatnia stabilna)
Czy mógłbym się dowiedzieć jak zakładacie zworki na goteku (mam zwarte piny MO i S0 lub alternatywnie S1)? :) :) :)
Proszę o kilka plików, które od razu włożę na czysty pendrive - żeby PCW wystartowało... najlepiej jeśli plik jest plikiem systemowym, czyli C/PM. Jaki jest twój format: czy DSK czy HFE i czy są jakieś dodatkowe pliki konfiguracyjne na pendrive, czy nie (czy są niepotrzebne?)? Czy po prostu komputer czyta DSK bez plików konfiguracyjnych ?
Mój gotek oparty jest na kontrolerze STM 32 i ma moda z rezystorem 1 kOM:
https://github.com/keirf/FlashFloppy/wiki/Hardware-Mods#motor-signal
Dzięki za szybką pomoc.
P.S. Jak wgrać plik CP/M by startował od razu po włączeniu komputera PCW bez inicjowania go przyciskiem obrotowym (bez wciskania tego przycisku) ?

m0b:
U mnie to działało na domyślnej konfiguracji, więc raczej masz jakiś problem z podłączeniem. Odłącz stację, podłącz samego Goteka tam gdzie była podłączona pierwsza stacja. Wybierz obraz z systemem i powinien się bootować.

micza:
Co znaczy domyślna konfiguracja ?
Podłączam w ten sposób oba swoje goteki na STM32 i drugi nowszy na ARTERA (kontroler) i nie ma efektu, nie wiem czy to jest spowodowane, zworki mam MO i S0 zwarte ???

micza:
Żeby tak choć otrzymać , pozyskać działające na 100% pliki systemu CP/M od kogoś...no może mam coś skopany gotek, ale nie wygląda , obsługa, wybieranie soft są w porządku...

m0b:
Domyślna, tzn. ściągnąłem flashfloppy, wypakowałem pliki z archiwum i wrzuciłem na pena konfiguracyjne. No dobra - coś tam w sprawie OLED poprawiałem, bo rozdzielczość była nie taka.

Linki do softu na PCW podawał choćby damik, ja zresztą też - zajrzyj do Amstradowych wątków.

A jak masz podłączonego Goteka? Jakaś przejściówka? Na pewno właściwa?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej