ZX Spectrum > GRY

Jaka to gra?

(1/2) > >>

130XE:
Witajcie,
Od kilku lat próbuję sobie przypomnieć lub odszukać nazwę jednej gry z początków Timex2048, w którą sporo grałem.
Była to zręcznościówka z ultra prostą grafiką - przypominający dzisiejszy tryb tekstowy ASCI. W grze chodziło o przechodzenie kolejnych komnat / lochów. Widok 2D z góry. Nie było podłogi ani sufitu. Proste linie robiły za wszystkie cztery ściany. W grze nie było drabin, nie była to Caste of Doctor. Nietoperze to były chyba znaki x lub X. Grałem na czarno-białym małym telewizorku więc układu kolorów nigdy nie poznałem. Pamiętam, że komnaty były czarne lub ciemne bez zarysu cegieł, kamieni. Prostota tej gry przekładała się na krótkie czekanie przy załadowaniu z kasety. Prostota grafiki tej gry to przeciwieństwo do: Knight Lore, Castle Escape, Castle Master, Fairlight etc.
Podpierałem się internetem a mimo to kompletnie poległem i nie udało mi się przypomnieć ani oryginalnego tytułu tej gry ani spolszczonej. Już tylko Wy możecie mi pomóc.
Pozdrawiam,
Artur

trojacek:
Widok z góry to jak w Atic Atac.

damik:
Chyba współcześnie powstała też nawet jej odświeżona wersja z widokiem izometrycznym.

ZX Freeq:
Też mi podchodzi "Atic Atac", ale nie pasuje część, że szybkie wgrywanie z taśmy. No chyba, że jakaś wersja ze speed lockiem :)

trojacek:
Albo z kartridża ;)
AA nie był na 16K aby?

EDIT: znalazłem, że to gra na 48K.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej