ZX Spectrum > HARDWARE

Just Nano SD TURBOSOUND AY jak ugryźć AY ?...

<< < (2/2)

matofesi:
Aha. Znaczy jest co jest. Choć emulacja oznacza, że pewnie jest szansa na nowsze wersje... O ile się da ;)

matofesi:
OK. Zostałem douczony, że soft do tych atmeg emulujący AY nie jest rozwijany od 2018 roku (choć podobno autor się odgraża, że jednak coś tam jeszcze robi). Oraz, że jak się ma baaardzo dużo szczęścia, trafi dobre atmegi i odpowiednio ustawi zegar to efekty zaczynają być zbliżone do prawdziwego AY jednak statystycznie zawsze zostanie to wyłącznie namiastką jak komuś nie przeszkadza (albo nie słyszał prawdziwego chipa w akcji).

Czyli nie jest dobrze, ale całkiem źle też nie ;)

tooloud:
To trochę w pewnym momencie dyskusja o nowym i starym SIDzie. Nowy gra ponoć ładniej, ale ja wolę basy ze starego.

Do pogrania w grę i odpalenia dźwięków to bym dąsów o brzmienie AYka nie robił, jak ktoś chce słuchać niuansów demoscenowych to raczej bym to praktykował na oryginalnym, dobrze grającym AYku. Zaznaczam, że ten który dostałem np. w ZX Omni laptop był słabo grający, wymieniłem.

zaxon:
https://www.youtube.com/watch?v=_u3NKXlFibI&t=17s

misiek2:

--- Cytuj ---Pojawiły mi się wątpliwości czy to nie profanacja ? Skoro to emulator to prościej od razu całego  ZX Spectrum odpalić na PC... ?
--- Koniec cytatu ---

Rodzi się pytanie czy może nie jest profanacją wgrywanie softu z karty sd zamiast z taśmy albo dyskietki 3" ... wszystko zależy co kto uważa za profanację. To jest kwestia wygody, dostępności części, tolerancji dla innowacji, każdy ocenia po swojemu. Gdybym zastanawiał się nad tym czy jest coś profanacją czy nie, to nie miałbym choćby klona ZX Spectrum Next, ZX UNO czy nawet Sizifa 512 przy których spędziłem wiele przyjemnych godzin, mimo że te konstrukcje mocno odbiegły od oryginału. Powstało wiele niekoszernych projektów, które mimo wszystko bawią tych którzy je projektują, budują i z nich korzystają.

Co do wgrywadełka z oryginalnym Ay to robił takie Zaxon np. https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=5054.0 i jeszcze jeden pan.

Zauważ, że masz emulator Ts, więc możesz posłuchać muzyczek 6 kanałowych. Ten emulowany Ts brzmi bardzo ok, w moim odczuciu wolę taki TS niż oryginalny Ay bowiem posłucham sobie kilkadziesiąt muzyczek i kilka dem więcej, które tego wymagają.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej