ZX Spectrum > HARDWARE

ZX +. Zasilacz oryg. a 230V i TV LG Oled

(1/2) > >>

wosiuptak:
Reanimuje plusa ( klawiatura) . Nie podłączany z 12 lat. Mam dylematy i proszę o pomoc.
1) Mam oryginalny zasilacz ( 220V) . Czy będzie problem z nim i ZX przy podłączeniu pod aktualne "prawilne" 230V w sieci ? 
2) Chcę spróbować podłączyć ZX przez złącze antenowe (RF) do TV LG Oled C1. Czy da się uzyskać obraz (stabilny?) ,strojąc go przez kanały analogowe ?
Z góry dzięki za wyrozumiałość i odpowiedzi.

damik:
1. Jeśli to oryginalny zasilacz to nie powinno być problemu bo w UK było chyba ze 240V AC wtedy w gniazdkach sieciowych. (czyt. tabliczka znamionowa zasilacza)  ;)
2. Powinno się udać to nastroić, ale polecam AV-mod bo będzie lepsza jakość obrazu i nie trzeba szukać kanału po RF.


misiek2:
Mam oryginalny zasilacz od 128+ i podpinam od kilku lat toastracka czy timexa 2048 bez najmniejszych problemów. Śmiało podpinaj zasilacz do komputera. Zanim to zrobisz można sprawdzić co on tam daje na wtyczce. To zasilacz transformatorowy. Bez obciążenia zasilacz podaje coś około 12,5V jeśli nie mylę się.

Warto pamiętać, że zasilacz do zx spectrum ma odwrotną od typowej polaryzację. Nie podpinaj czegoś przypadkowego tam zanim nie upewnisz się, że plus jest na obudowie wtyczki. Podobno z naciskiem na podobno zasilacz od pegasusa mógłby pasować  ;D

Nie wiem o jaki tv pytasz. Ja podpinałem po wejściu antenowym lg led zakupiony ok. 10 lat temu i było można uzyskać obraz. Z tego co słyszałem czym nowszy sprzęt tym większe problemy z uzykaniem obrazu choćby podłej jakości. 

wosiuptak:
Dzięki misek2 i damik za odzew.

--- Cytat: damik ---1. Jeśli to oryginalny zasilacz to nie powinno być problemu bo w UK było chyba ze 240V AC wtedy w gniazdkach sieciowych. (czyt. tabliczka znamionowa zasilacza)  ;)
--- Koniec cytatu ---

Zasilacz made in UK, ale oryginalnie wersja wtyczki na nasz standard. Załączam zdjęcie tabliczki zasilacza.

--- Cytat: damik ---2. Powinno się udać to nastroić, ale polecam AV-mod bo będzie lepsza jakość obrazu i nie trzeba szukać kanału po RF.
--- Koniec cytatu ---

Zatem najpierw dokonam próby i dam znać.
P.S. Zakupiłem wykonany projekt klawiatury jednego z forumowiczów i zaadoptowałem ciekawe taśmy do wyprowadzeń na płytę. Nie widziałem takiego rozwiązania ,więc umieszczę opis i zdjęcia wkrótce z tej adaptacji .

damik:
A to dziwne, moje wszystkie zasilacze mają 240V AC ;)
Może to była wersja zasilaczy sprzedawana poza UK.
Tak czy siak nie powinien to być problem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej