ZX Spectrum > HARDWARE

Monitor LG po SCART/RGB "czarny jest szary"

(1/5) > >>

amigancik:
Witajcie, takie pytanie, zobaczyłem że na moim Toastrack i monitorze LCD 22" LG, tam gdzie powinien być obraz "czarny jest szary"
Gdzie jest jakaś kropka w kolorze, to ten "kwadrat" w którym występuje zamiast być czarny jest "szary"
Słowem dajmy na to "czarne niebo w białe gwiazdy (kropeczki)" wygląda jak, tam gdzie występują "gwiazdy czyli białe kropki" występuje w szare kwadraty tam gdzie gwiazdy/biale kropki występują.
Dołączam przykładowe zdjęcia.
Także w Preliminary Monty (zał. zdjęcie) nad ogniem zamiast koloru czarnego jak tło, jest "szary pas"

Co jest tego powodem ? Jak w mojej sytuacji temu najlepiej zaradzić ? Czy może to być kwestia "problemu w kablu SCART/RGB" ?








damik:
Albo kabel lub monitor do dupy albo ULA padła ;)

Tak naprawdę trudno powiedzieć bo nawet nie napisałeś o jaki komputer chodzi i w jakiej wersji regionalnej.
No i jaki masz kabelek, podeślij fotki co jest w wtyku SCART w środku..


KWF:

--- Cytat: damik w 2023.03.05, 00:46:23 ---Tak naprawdę trudno powiedzieć bo nawet nie napisałeś o jaki komputer chodzi

--- Koniec cytatu ---

Autor wspomniał o Toastracku, więc o niego chodzi. Ale jaki to kabelek do RGB, na bank ten pod Toastracka? Czy ten "rozjaśniony" czarny jest też widoczny po wyjściu TV?

amigancik:
dostałem informację od przyjaciela który zrobił mi ten przewód że na podstawie tego schematu jest zrobiony mój przewód
https://www.retrocomputershack.com/SCART-DESIGNS/Spectrum-128K/index.html
czy można z tego wywnioskować czy problem jest w komputerze czy w kablu ?

KWF - nie mam wyjścia video bo to Toastrock czyli ZX Spectrum 128K i ma tylko RGB na DIN...

KWF:

--- Cytat: amigancik w 2023.03.06, 18:16:06 ---KWF - nie mam wyjścia video bo to Toastrock czyli ZX Spectrum 128K i ma tylko RGB na DIN...

--- Koniec cytatu ---

Modulator RF jest w każdym Toastracku (chyba, że była wersja francuska bez niego, o której nie wiem) i możesz podłączyć się do dowolnego TV po wejściu antenowym (analogowym). Na kanale 36 lub w jego okolicach powinien pokazać się obraz ze Spectruma. Na złączu DIN jest też sygnał kompozytowy obok RGB.

Ale ja się nie znam, jestem tylko teoretykiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej