Komputery z Z80 > TIMEX

Nowy rok - nowa zabawka: SFDD3500

(1/7) > >>

ArturM:
Witajcie w Nowym Roku.

Ponieważ moja 35 letnia już stacja FDD3000 powoli odmawia całkowitego posłuszeństwa "popełniłem" projekt zastępczej stacji.
Miała ona być możliwie jak najmniejsza - stąd wymiary dostosowano do szerokości standardowego napędu 3,5", i oferować w zasadzie tylko to co jej "babcia".
Nie znajdziecie tu ficzerów typu przekierowania stron dysków do kolejnych napędów, czy bankowania pamięci RAM. Idea była taka, by maksymalnie wykorzystać dyskietki 3,5" DD formatowane na 640KB.
Oczywiście dyskietki 160KB (TOS i CP/M) też są czytane, ale tylko jedna strona. Kto chce może sobie dorobić przełącznik lub dodatkową elektronikę.

Tak powstał projekt SFDD3500 - czyli "Small Factor Disk Drive 3500", który chciałem wam pokazać i udostępnić.

Wersja opublikowana różni się nieco od tej znajdującej się na zdjęciach, bo wprowadziłem kilka późniejszych modyfikacji - głównie przesunięcia elementów czy profesjonalne LEDy w oprawkach ;).

Na koniec korzystając z okazji chciałem Wam wszystkim życzyć: TOSiego Roku!

trojacek:
Gratulacje, fajny projekt!
Jak zamierzasz zrobić obudowę?

ArturM:
Jeszcze się nie zastanawiałem nad tym tak dogłębnie. Ale widzę dwa wyjścia:
- zaprojektować coś do druku 3D, ale mnie zawsze odpycha ta "wałeczkowatość" powierzchni,
- zaprojektować dwa kawałki plastiku lub metalu z otworowaniem i potem zagiąć w "U", i oba nałożyć na siebie, skręcając od dołu.

Maryjan:
A może coś jak nasuwana obudowa a'la zewnętrzne stacje dla np. Amigi ?
Ciekawe podejście do tematu. Gratulacje, że Ci się chciało :)

Johnny Red:
It looks great!
Can I have one?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej