Autor Wątek: Czesc / czolem  (Przeczytany 9567 razy)

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #15 dnia: 2020.06.09, 22:10:51 »
A tak mniej więcej ile tych kaset masz, i na ile byś szacował ich wartość?

Jeśli brać pod uwagę, że w tym wysokim pudełku jest około 220 kaset, to całkowita liczba może oscylować około 500szt. Ale trudno mi oszacować wartość.

@JacekPodolski_jack - coś tam mam, ale nie chce się pozbywać, natomiast seria Dizzy pojawia się na rynku i prawdopodobnie coś z tych kaset można zdobycia, oczywiście to przede wszystkim kwestia ile chce się zapłacić.
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #16 dnia: 2020.06.10, 10:24:49 »
Imponujaca kolekcja, zazdroszcze! Jakbys czyms sie chcial wymienic albo znalazl nadwyzki to daj znac...

Knight_Lore

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #17 dnia: 2020.06.30, 01:15:22 »
Hej hej :)

Potencjalny target ma coraz więcej kasy na zabawki i ceny retro idą w górę, bo są tacy co są w stanie za to tyle zapłacić.
Odpowiem na moim przykładzie. Od kilku lat próbowałem kopić 6128, ale ZAWSZE ktoś przebijał do astronomicznej ceny i były ważniejsze wydatki w domu niż hobby, ale z czasem odłożyłem taką kwotę, że powiedziałem: "tym razem TO BĘDZIE MOJE, bo ile lat można czekać na okazję?". Nie oszukujmy się, ale z biegiem lat rosła też cena... Odkładasz więcej, a cena też rośnie - zapętlone koło.
Najgorsze, że coraz mniej zaczęło pokazywać się ofert sprzedaży i to dodatkowo zaczęło podnosić cenę.
Nie jest to kwestią wyceny sprzedającego czy jakichś spekulacji, tylko ceny na aukcjach idą w górę bo ktoś tyle licytuje :D.
Bo w końcu chce TO kupić! Już teraz stać go na to i ma gdzieś cenę, ważne żeby MIEĆ - taka jest cena nostalgii...
Ja licytuję zwykle do mojego limitu, ale prawie zawsze znajdzie się ktoś kto przelicytuje większą kwotę, bo che to mieć i koniec.
Masz już jakiś sprzęt? ZX, Amstrad, itp... To postaw się w sytuacji tego co go jeszcze niema, a pragnie go mieć...
Przychodzi taki czas, że zapłaci dużo, aby tylko go mieć i nie dziw się temu - marzenia kosztują. Ale ceny są faktycznie astronomiczne.
Sprzętu jest coraz mniej na rynku a chętnych przybywa.
I to bardzo szybko chętnych przybywa, ale do jakiegoś czasu, jak pokolenie pierwszych entuzjastów mikrokomputerów się nie nasyci lub wymrze, bo kolejne pokolenie ma to w dup. i to jest straszne... Ale nie kończmy takim pesymistycznym wnioskiem i cieszmy się naszymi starymi maszynami - przeżyją nas i będą działać ;)
Amstrad 6128
Atari 800XL

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #18 dnia: 2020.06.30, 15:08:42 »
W pogoni za szukaniem "okazji" ludzie zdolni są do podejmowania kuriozalnych decyzji zakupowych, np. tutaj:

https://www.ebay.co.uk/itm/Sinclair-ZX-Spectrum-48k-Grey-Rubber-Keys-low-serial-001-006122-Read-descrip-/114269583099?nma=true&si=RwINaT6h2yMir9rofwePBvvrUcI%253D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Gdzie sprzedający wyraźnie napisał, że w środku siedzi płyta ISSUE 3. Jednak, wygląda na to że ludzie gotowi są dać ponad 200GBP głównie za obudowę, aby tylko posiadała odpowiedni numerek i jasno-szare klawisze... Dla mnie to jakaś abstrakcja i niedorzeczność...
« Ostatnia zmiana: 2020.06.30, 15:18:45 wysłana przez Boyo »
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #19 dnia: 2020.06.30, 15:30:07 »
Hehe to jedna z tych aukcji, przy których rozum poszedł na spacer :D
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

redhawk

  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Czesc / czolem
« Odpowiedź #20 dnia: 2020.06.30, 15:53:42 »
Pewnie sie pojawi za pare miesiecy jako totalnie autentyczny (z jakas inna plyta)...

Lubie starocie, ale na szczescie nigdy takie obsesyjne kolekcjonerstwo mnie nie dotknelo. Ja tam przygarne jakikolwiek model, byle dzialal :)