Komputery z Z80 > TIMEX

Timex 2048 i pionowe niebiesko-rozowe paski na ekranie

<< < (2/6) > >>

Technomancer:
Dzisiaj przyszedlem z pracy o 22:30 i czekala na mnie paczuszka z Malezji z 3 sztukami MC1377P.
Rozpakowalem, rozlozylem Timexa, wylutowalem stary, wlutowalem podstawke, wsadzilem nowy i gowno to dalo.
Obraz dalej w paski.
W sumie to sukces bo zwykle moje lutowanie sie konczy kompletnym zniszczeniem plytki.
Nic, trzeba bedzie sie meczyc z takim obrazem.
Rezystor miedzy pinem 1 a 16 ma 46.2KOhm czyli troche mniej niz nota aplikacyjna (53 albo 54 KOhm).

pear:
Może załącznik pomoże w odnalezieniu przyczyny. Niestety większość opisów usterek wskazuje na układ U2 (ULA) poza tymi elementami, które już zostały wymienione. Może to tylko zimny lut ?

trojacek:

--- Cytat: pear w 2012.04.26, 10:51:11 ---Może to tylko zimny lut ?

--- Koniec cytatu ---

A moze awaria pamieci? Co prawda w Timeksie takiej awarii jeszcze nie widzialem, tylko na gumiaczkach cos podobnego sie zdarzalo.

Technomancer:
Dzieki za PDFa, wyglada jak kawalek z Service Manuala ktorego z jakiejs portugalskiej czy hiszpanskiej strony sciagnalem.
Podlaczylem oscyloskopik i USB do PC, niestety na obrazku nie pokazuje czestotliwosci i poziomow napiec, ale wygladaja OK.

Co najciekawsze, jak dotkne probnikiem oscyloskopu pin1 w MC1377P to kolorowe paski znikaja. Niestety nie mam pojecia co to oznacza.
A sprawdzilem tez na pinie 16 jest 8.25V czyli wedlug datasheet VB 8.2V reference sie raczej zgadza.
Pin 14 Vcc, jest 12.11V, czyli OK wedlug datasheet 12V +/- 2V
WTF, w instrukcji MC1377P pisze ze pin 20 to wybor PAL/NTSC a w Timexie na nim jakis prostokatny sygnal 7.8KHz.

trojacek:
Wedlug dokumentacji do nozki numer 1 powinien byc dolaczony kondensator, ktory druga nozke ma na masie. Moze on polecial albo zmienil pojemnosc z uplywem czasu? Jak podlaczasz oscyloskop, to zwiekszasz pojemnosc miedzy pinem 1 a masa i zaczyna dzialac. Nie mam niestety dostepu do schematu Timexa by Ci powiedziec, co to za kondensator.

Znalazlem w sieci taka oto dokumentacje do MC1377P, nie wiem, czy ja widziales - ale przeczytaj na stronie 8 rozdzial "Latching Ramp (Burst Flag) Generator" : http://www.futurlec.com/Motorola/MC1377P.shtml

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej