Komputery z Z80 > TIMEX

Unipolbrit - emulator Spectrum

<< < (2/3) > >>

martin381:
Koledze  chodzi pewnie o dodatkowy rom wkładany na kardridzu, który zapewniał kompatybilnosc z zx spectrum.
Dołączam paczkę z romami unipolbrita 2086.
UK2086U3.ROM i UK2086U4.ROM są na płycie wiec to chyba ten trzeci  UK2086ZX.ROM.

Robiłem kiedyś ten komputerek z tego schematu, jest OK, schematu płytki kardridża nie posiadam

matofesi:
Ja właśnie o tym pisałem. Miałem Unipolbrita - w paczce (kupowałem nowego w sklepie firmowym Unitry) był cartridge "emulator ZX Spectrum" i tak jak pisałem - nie pamiętam dokładnie czym, ale czymś się różnił od oryginalnego ROMu Spectrum - miał chyba jakiś extra kod w tym miejscu, gdzie Spectrum ma FFy. W związku z tym, że wtedy byłem na etapie odpalania dem i część z nich potrzebowała do poprawnego działania ("oszczędna" obsługa przerwań) oryginalnego ROMu zorganizowałem sobie EPROM zaprogramowany oryginalnym wkładem ze Spectrum.

A cała ta historyjka jest po to, żeby wyjaśnić, że w cartridge'u (przynajmniej w tym moim) siedziało coś innego niż oryginalny ROM Spectrum :)

Amun-Ra:
Dzięki za zrzuty ROM-ów. Jeszcze tylko muszę dorwać schemat i postaram się zrobić carta DIY.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Jeżeli to pasuje do Timexa 2068, to czy można liczyć na drugi egz. - kupiłbym od Ciebie. Po cenie.

Amun-Ra:
Powinien pasować. Dam znać gdy tylko coś się ruszy w tej sprawie.

Edit:

Okazuje się, że w środku jest zwykły ROM z 48k mapowany na pierwszy bank 16 KB, całą resztę (48 KB) stanowi RAM.
Czyli to po prostu ROM + LS138. Nie będzie trudne do realizacji, jedynie odrobinę niszowe. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej