Komputery z Z80 > ZX81

Ciekawy klon ZX80/ZX81 dwa w jednym

<< < (2/44) > >>

KWF:
Urząd celny :) oraz oplatę dla PayPala za przewalutowanie z dolarów i parę innych drobiazgów.

damik:

--- Cytat: Klaud w 2019.02.04, 12:39:16 ---Urząd celny :)

--- Koniec cytatu ---

No tak, jak zatrzymają paczkę to generuje dodatkowe koszty, ale paczkę z 5szt. PCB to mogą olać.

Znajomy zamawiał zmontowaną płytkę z jakiegoś projektu za 60$ i nie było dodatkowych opłat, bo koperta mała i uszło uwadze. Niestety to loteria.
Dodatkowe opłaty z przewalutowaniem PAYPAL też nieco podniosą cenę...
Ale z tego co słyszałem to zaostrzają ostatnio kontrolę celną towarów z Chin.

zaxon:
Zamawiasz na prywatny użytek nie do sprzedaży  ? Dostaniesz z celnego zawiadomienie na maila ," Swiadomy odpowiedzialności karnej i fałszywych zeznań, art 233 kodeksu karnego ." Sprzedasz, to dostaniesz list niespodziankę  z US i to nie teraz, dopiero za 3-4 lata jak zaległości celno importowe narosną  :D

Poza tym, to nie jest "ujdzie uwadze" , jest to zwykłe oszustwo skarbowo-celne na które masz nadzieje bo może twoją przesyłkę ominą?

damik:

--- Cytat: zaxon w 2019.02.04, 21:59:46 ---Zamawiasz na prywatny użytek nie do sprzedaży  ? Dostaniesz z celnego zawiadomienie na maila ," Swiadomy odpowiedzialności karnej i fałszywych zeznań, art 233 kodeksu karnego ." Sprzedasz, to dostaniesz list niespodziankę  z US i to nie teraz, dopiero za 3-4 lata jak zaległości celno importowe narosną  :D

Poza tym, to nie jest "ujdzie uwadze" , jest to zwykłe oszustwo skarbowo-celne na które masz nadzieje bo może twoją przesyłkę ominą?

--- Koniec cytatu ---

Kto tutaj mówi o handlu, jeśli chcę sobie zamówić 5 szt. bo jedna się słabo opłaca ?
Czasem listonosz przynosi zawiadomienie aby dostarczyć dokumenty bo przesyłka wymaga wyjaśnienia (oclenia, podatku), w praktyce znajomi już mieli podobne przypadki przy drogich przesyłkach z poza EU.
Ciekawe kto biega do urzędu celnego i skarbówki z każdą drobną prywatną przesyłką by ją oclić czy naliczyć podatek ? Może i się powinno ale ... to jest jeszcze kwestia deklaracji wartości przesyłki przez nadawcę.
Zresztą po ponad pół roku z tego co pamiętam można prywatnie taki towar odsprzedać np. jako część kolekcji bez ponoszenia dodatkowych opłat lub od razu wywalić na śmietnik bo się zepsuło czy znudziło.
Może się mylę, to poproszę o sprostowanie. :)

zaxon:
Ja ci pisze jak jest . bo do lat to codziennie przerabiam , ty mi piszesz co ci sie ci sie wydaje i co znajomi mieli  ;D

Tak, biega sie z każdą drobną przesyłką. To co nadawca zadeklarował dla naszego US jest mało istotne, oni proszą grzecznie o skan zamówienia i  potwierdzenie ile i gdzie naprawde zapłaciłeś. Więc jak ci Chińczyk zadeklaruje 10 USD na fakturze a ty zapłaciłeś 100, to dopiero masz problem. Bo oboje fałszowaliście dokumenty celne. A za to już jest paragraf i to spory. Chińczyka nie dopadną, ciebe jak najbardziej ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej