ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Speccy 2010 vs. ZX Evolution

(1/10) > >>

Tygrys:
ZX Evolution to konstrukcja, która zawiera w sobie całą esencję rosyjskich klonów a dodatkowo posiadając dodatkowe złącza, umożliwia podłączenie współczesnych kart dźwiękowych. Rozmiar płytki to miniATX zatem bez problemu da się dobrać dla niej obudowę. Nadal też jest produkowany to jest niewątpliwie zaletą.




Więcej o nim na stronie producenta: ZX Evolution



Speccy 2010 to kolejne rozwiązanie oparte na nowych technologiach, w których już nie ma miejsca na starego Z80 i AY. Poprzez zmianę prawa, Syd, autor rozwiązania zaprzestał sprzedaży urządzenia. Zaletą urządzenia są przede wszystkiem niewielkie rozmiary, które można zamknąć w małej obudowie. Brak portów rozszerzeń, speccy2010 nie 'wymusza' wsadzania tegoż do obudowy typu miniATX. Kilkukrotnie pojawiała się na naszym forum informacja o możliwości wznowienia produkcji, ale jakoś na pogłoskach się skończyło.

Szkoda, bo już kupiłem sobie do niego gumową klawiaturę.




Kody źródłowe firmware oraz strona projektu

I teraz pytanie. Jakby znalazła się nadmiarowa gotówka oraz chęć pooglądania dem, gier ze Wschodu, to co byłoby lepsze? Zakup (może nawet zbiorowy) ZX Evolution czy czekanie aż ktoś w kraju wyprodukuje odpowiednią ilość Speccy 2010.

matofesi:
Moje zdanie znasz - EVO nie kupię. Czekam - może w końcu pojawi się możliwość zakupu Speccy 2010.

Pyza^Illusion:
Jeżeli już miałbym wydawać tak grubą kasę, to nie byłaby to Eva, a Speccy 2010 właśnie.

Gryzor:
Ja tez za Speccy2010, ale V6Z80P tez godny rozwazenia. Phil wlasnie robi nowa partie.
W spawie Speccy2010, mozna by uderzyc do kamami.pl, ale produkcja hobby, to zawsze co innego niz komercyjna ( RoHs, gwarancja, prawa autorskie, itd. ).

Pyza^Illusion:

--- Cytat: Gryzor w 2012.09.08, 21:50:16 ---ale V6Z80P tez godny rozwazenia.
--- Koniec cytatu ---

Też mi się bardzo ta maszyna podoba, jednak miało by to sens, jakby się większa grupa na to przesiadła, bo do tej pory to tylko garstka na tym działa, a szkoda.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej