ZX Spectrum > EMULATORY

ZEsarUX dla systemów Unixowych

<< < (2/3) > >>

Skinner:
Wersja 8.1
Kilka rzeczy dodali ;)

https://github.com/chernandezba/zesarux/releases/tag/8.1

matofesi:
<rant>
Zesarux jest całkiem niezły co do zasady. Pisanie jednak, że jest "dla systemów unixowych" to lekka przesada - owszem działa na takich systemach, wykorzystuje dostępne tam biblioteki itp., ale zupełnie nie zachowuje się jakbym oczekiwał od "unixowego" programu... Czego mi brakuje - w porównaniu z np. Fuse - to porządna obsługa z commandline'a tak, żeby dało się nie tylko powiedzieć co ma załadować, ale włączyć emulację odpowiedniej maszyny, peryferiów itp. I dobrze by było jakby potrafił też się zamknąć jak należy (jakieś ctrl+W czy alt+F4 z ewentualnym jednym potwierdzeniem) a nie po trzech czy czterech kliknięciach czy klepnięciach w klawiaturę. Tak jak jest średnio się nadaje do zastosowań do których potrzebuję emulatora na Linuksie ;)
</rant>

steev:

--- Cytat: matofesi w 2020.02.29, 15:45:03 ---[...] żeby dało się nie tylko powiedzieć co ma załadować, ale włączyć emulację odpowiedniej maszyny, peryferiów itp.

--- Koniec cytatu ---
yyyy...

--- Kod: ---zesarux --help
zesarux --experthelp

--- Koniec kodu ---
?

Wychodzenie jest faktycznie upierdliwe, choć --quickexit minimalnie pomaga...

matofesi:
Hmmm... Odszczekuję większość tego co napisałem ;)
Będę się musiał temu bliżej przyjrzeć, ale jak widać jak się pojawiają nowe wersje to należy je dokładnie oglądać a nie uznać, że jak na początku nie było jak należy to nic się nie zmieni ;)

Może się przekonam, choć pamiętam, że miałem jakieś zastrzeżenia co do jakości emulacji - jak szukałem emu ZX81 to widziałem, że hiresów nie robi w 100% dokładnie.

edit: Właśnie sprawdziłem Jupitera ACE - też sobie nie radzi jak należy. Szkoda - miałem nadzieję, że nie będę musiał używać eightyone przez wine'a...

steev:
Hmm, tylko moja kompilacja tak ma, czy to globalna wpadka?
(wartości flating-bus pojawiają się wiersz za późno i mają nieprawidłowe wielkości. no, połowicznie nieprawidłowe :) )

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej