Autor Wątek: Cześć :)  (Przeczytany 2811 razy)

wacek/arise

  • *
  • Wiadomości: 2
  • Miejsce pobytu:
    PL
Cześć :)
« dnia: 2023.09.19, 20:50:32 »
Cześć wszystkim :) Wacek/Arise z tej strony, jako grupa zadebiutowaliśmy na ostatnim Speccy Party naszym wspólnym demem z kolegami z Jokera. Cieszymy się że się chyba podobało ;)

Jestem "z dziada pradziada" scenowcem na Commodore 64 (https://csdb.dk/scener/?id=1085), ale nie ukrywam że mam ogromną słabość do ZXa bo ZX Spectrum+ było pierwszym komputerem jakim miałem i na jakim stawiałem pierwsze programistyczne (BASICowe) kroki. Razem z kolegą Bimbrem/Arise od czasu do czasu podglądaliśmy produkcje demosceny ZX i zawsze nas korciło żeby może coś zrobić na tej platformie. Bimber na C64 specjalizuje się w grafice hiresowej, która ma niemal identyczne ograniczenia i uwarunkowania co grafika na ZX, więc dla niego przełączenie się było dość naturalne. Luke/Arise znał już wcześniej asembler Z80, więc tutaj też szybko poszło. Ja zacząłem uczyć się kodować na ZXie w gdzieś w połowie wakacji. Ale tak naprawdę najmocniejszym impulsem i motywatorem było dla nas poznanie Dalthona, bez niego demo by nie powstało ;)
Pozdrawiam osoby które dane mi było poznać na Speccy Party, liczę że na kolejnej edycji uda mi się zostać nieco dłużej, a mam nadzieję że jako kooperacja nie przyjedziemy tam z pustymi rękoma ;)

tomi

  • GTS
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2023.09.19, 22:19:07 »
Cześć,
również zaczynałem od ZX Spectrum, później migrowałem na C64 :)
Cieszę się, że zainteresowaliście sceną ZX bo Wasze produkcję na C64 z przyjemnością śledzę :) i liczę na kolejne na obu platformach.
Pozdrawiam.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2023.09.19, 22:23:41 »
Witaj na forum...
Z tego co ludzie opisują to ostatnie party było bardzo owocne dla uczestników, wielkie brawa dla organizatorów ! :D
Życzę dalszych sukcesów na scenie ZX'owej.
Szkoda tylko że mnie tam nie było  :(
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2023.09.19, 23:41:24 »
Demo rozwaliło system, jest arcy mega!! Wielkie dzięki za nie. Chciałbym kiedyś wiedzieć jak się takie cuda produkuje...... :)
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128