Autor Wątek: Problem z magnetofonem do Elwro 800 Jr  (Przeczytany 2314 razy)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Problem z magnetofonem do Elwro 800 Jr
« dnia: 2017.06.26, 16:28:49 »
Muszę przyznać, że chyba trochę Elwro jest sporą zagadką nawet w prostych z pozoru sprawach.. O ile z dyskietkami sobie radzę, z wgrywaniem z pliku audio też to wciąż mam problem z kasetami...

Mam nowy magnetofon "komputerowy"(ma wejście DIN dodatkowo poza EAR, PHONE, MIC) Elta 5001N. Działa z Timexem(poprzez kabel jack-jack), działa z Amstradem(poprzez kabel kupiony w sklepie z kabelkami do sprzętu 8 bit etc.).

Natomiast na Elwro jest problem i to poważny. Mam kabelek DIN-jack, podłączany do wyjścia DIN Elwro i jack magnetofonu i ciągle (nie pamiętam żeby coś się wczytało) jest problem. Mam błąd czytania programu, mimo, że próbuje w różny sposób z głośnością(najlepiej działa w okolicach maksymalnej). Wczytuje trochę, czasem więcej ale nie ma całkowitego wczytania.

Myślałem, żeby zgodnie z książką o CP/J użyć wejścia do przegrywania(w magnetofonie zwanego komputerowym DIN). Podłączam kabelek 1:1 (taki zwykły do MIDI) i słyszę tylko trzaski, brak wczytywania, mimo, że używałem na różne stany pokrętła głośności. W końcu zdobyłom kabelek opisany jako krosowany i o ile w jednej pozycji nie słychać nic(bo jak rozumiem kabelek może działać różnie w dwóch), o tyle w drugiej też słychać trzaski. Efektu wczytywania brak...

Z góry dziękuję jeśli ktoś ma jakiś pomysł, albo schemat wyjścia Elwro, magnetofonu etc. lub wręcz wie gdzie kupić/ma na sprzedaż odpowiedni kabelek.