ZX Spectrum > MUZYKA

Timer КР580ВИ53 jako generator dźwięku

<< < (3/15) > >>

pear:
Różnica między Sharpem a Bajtem jest według tego opisu z linku tylko taka, że układ 8253 jest aktywowany innym sygnałem sterującym procesora.
W Sharp MZ-700 wygląda, że jest to MREQ i wtedy rejestry timera są w obszarze pamięci, a odwołania są poprzez instrukcje LD.
W Bajt odpowiednio będzie to sygnał IORQ i rejestry timera dostępne są przez instrukcje OUT/IN.

Gelip:
Żebym wiedział jak zinterpretować te dane to bym sobie nawet ręcznie przerobił tę muzyczkę w BASIC'u za pomocą komend OUT ;-)

pear:
Te dane - jeśli rzeczywiście jest to zapis zawierający muzykę - można spróbować zinterpretować, ale do tego potrzebny byłby schemat Bajta.
Jeśli te dane dotyczą muzyki, to są to wartości dzielników częstotliwości dla timera 0. Żeby wiedzieć jaka będzie wynikowa częstotliwość (ton) trzeba wiedzieć co jest przypięte do wejścia CLK timera 0 (sygnał zegarowy o jakiej częstotliwości ?).
Nie mam schematu Bajta, więc nie wiem jak to jest dokładnie zorganizowane, ale gdybym miał, to mogę pokombinować.

PS. Znajomy ma Bajta takiego jak na tym zdjęciu (to taki ?). Czekam aż się zdecyduje go pozbyć, bo nie bardzo wie co z nim zrobić  :D

steev:
Może to pomoże :)
http://zxbyte.ru/byte18.htm

Gelip:
Kolego - wywal to zdjęcie z forum bo tylko zaśmieca - to nie ten "Bajt" :-). Zechciej rzucić okiem na mój awatar. Mój "Bajt" posiada własną website na której jest wszystko włącznie ze schematem w wysokiej jakości w PDF wykonanym (prawdopodobnie w AutoCAD) przez Prusak'a  - właściciela strony.
Co do twojego pytania to, VI53 jest oznaczony na schemacie jako DD68 - z prawej strony procesora Z80.

P.S. Dowiedziałem się właśnie co to za melodia :-). Okazuje się iż to znana stara francuska piosenka z 1935 roku pod tytułem: Tout va très bien madame la marquise

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej