ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Rosyjskie klony Spectrum

<< < (2/8) > >>

Abrimaal:
Trawen, to jest realny sprzęt, czy emulator?

Właśnie (!) SID... tysiące razy zadawałem sobie nieśmiałe pytanie, czy Spectrum mógłby współpracować z tym chipem.
Jako, że moja wiedza o elektronice jest bliska zerowej, nigdy nie poruszyłem tego tematu.
Chyba tylko zdeklarowany xenophobe i mono-zx-teista nie pochyli czoła słysząc SID'a w akcji.
3 kanały AY + 3 kanały SID to byłaby orkiestra, która zaspokoiłaby najwybredniejsze ucho miłośnika 8-bitowych brzmień.
Tylko... jak z synchronizacją obu układów? W C64 jest inny procesor, inne taktowanie, inna architektura...

Tygrys:

--- Cytat: Abrimaal w 2011.11.24, 00:01:18 ---Trawen, to jest realny sprzęt, czy emulator?

--- Koniec cytatu ---
Wkraczasz z tym pytaniem na grząski grunt, może wywołać niezłą kłótnię o to czy to jest emulator czy już spectrum :)


To jest realny sprzęt, do którego podpinsasz monitor, klawiaturę, głośniki,  i używasz.


--- Cytuj ---Właśnie (!) SID... tysiące razy zadawałem sobie nieśmiałe pytanie, czy Spectrum mógłby współpracować z tym chipem.

--- Koniec cytatu ---

Tak, ktoś juz taki interface zrobił, a tym że do SIDa dokładany jest również 6502. Zdaje się chodzi o natywne playery.
W szczegóły się nie wdawałem.

gasman trochę o tym napisał: http://matt.west.co.tt/files/speccy2010-faq/

Gryzor:
Speccy2010 sa chyba ze dwa w Polsce, wiec moze owner napisze wiecej.
Tez chcialem sobie sciagnac, ale Syd zaprzestal produkcji i wysylania za granice.
Problem z FPGA jest taki, ze nie ma wiernego Z80 soft core.
Chris (ten od ULA Book) robi swoj od nowa do nowego klona, ktory ma byc dostepny
w przyszlym roku.
Dlatego ZXEvo jest blizsze - ma Z80 na plycie, ale na ile reszta jest zrobiona, nie wiem.
Ogolnie Rosjanie bardziej interesuja sie zgodnoscia z ich modelami (Pentagon, ATM) niz
z wersjami oryginalnymi ZXow.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Tygrys, dziękujemy za utrzymanie spokoju na forum. :)



Abrimaal:

> to jest realny sprzęt, czy emulator?
---------------
Realny sprzęt. Gasman ma. Miał to ze sobą na IVP w Żywcu teraz. Dla jaj dokupił gumową klawiaturę PS2, żeby zachować klimat. :)



> Właśnie (!) SID... tysiące razy zadawałem sobie nieśmiałe pytanie, czy Spectrum mógłby współpracować z tym chipem.
------------------
W Speccy2010 jest zaimplementowany (chyba jeszcze nie do końca) przez Poolpeta - tak, tego od klasycznych dem sprzed 20 lat.
Ktoś w Rosji podłączył to do Scorpiona - i działa. Jest nawet na YouTube.
http://www.youtube.com/watch?v=Z1MKvA46Os0


> Chyba tylko zdeklarowany xenophobe i mono-zx-teista nie pochyli czoła słysząc SID'a w akcji.
-----------------
Jak Boga kocham, nie pochylam się. Ani trochę.


Może dlatego, że ja w ogóle nie lubię chipów, tylko dobrych muzyków (a tych jest bardzo niewielu).


YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:

--- Cytat: Gryzor w 2011.11.24, 13:30:53 ---Speccy2010 sa chyba ze dwa w Polsce, wiec moze owner napisze wiecej.
Tez chcialem sobie sciagnac, ale Syd zaprzestal produkcji i wysylania za granice.

--- Koniec cytatu ---


Spieszę donieść, że czynimy odpowiednie dążenia w tym kierunku, co być może ucieszy osoby, chcące sprawić sobie, dla odświeżenia doznań, realny sprzęt, a nie chce im się wgrywać z magnetofonu. :)
Będę informować o progresie, o ile takowy się pojawi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej