Autor Wątek: Okładka na kasetę  (Przeczytany 14600 razy)

darque

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Okładka na kasetę
« dnia: 2015.03.19, 10:20:48 »
Jako że jestem fanem kaset magnetofonowych chciałbym sobie ponagrywać kilka kaset z gierkami na zx spectrum.
Tak btw to patrząc od strony Atarowca - po kilku dniach zabawy ze spectrum muszę powiedzieć że wczytywanie gier na zx spectrum jest wypaśne - te wszystkie kolorowe obrazki są extra!
Na Atari jeden z kolegów zamieścił super zajebistą okładeczkę do robienia kompilacji : http://ftp.pigwa.net/stuff/collections/stryker/covers/Atari_Skladanka_rdy2print.tif
Czy któryś ze spec-kolegów ma może coś podobnego czym mógłby się tutaj podzielić ?  Przeszukałem forum i googla ale nic nie znalazłem.

EDIT: Straszny zapierdol mam w pracy dzisiaj więc postanowiłem że sam wykonam taką okładkę. Jak ktoś zainteresowany jest to mogę zamieścić tutaj. Będzie czarna.


« Ostatnia zmiana: 2015.03.19, 11:17:54 wysłana przez darque »
I'm the operator with my pocket calculator
By pressing down a special key, it plays a little melody

mad1

  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #1 dnia: 2015.03.19, 11:25:27 »
Fajne, że jesteś fanem fizycznych nośników, ja podobnie, wolę uruchamiać gry z kasety niż pamięci, to zupełnie inne doświadczenie. A co do tej okładki to jest szczerze mówiąc średnio wykonana, można by się bardziej postarać. Zamieść tutaj swoją wersję, a nóż się komuś przyda.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #2 dnia: 2015.03.19, 11:47:13 »
A mnie zastanawia inna rzecz, które jest offtopiczna.

Spectrum, ZX Spectrum z małej litery, ale Atari już z dużej. Co może być tego przyczyną? Kompleksy?

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #3 dnia: 2015.03.19, 12:00:32 »
Ta zniewaga krwi wymaga!  ;)
To co? Tradycyjnie wytarzać go w smole i pierzu?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

darque

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #4 dnia: 2015.03.19, 12:23:26 »
Ta okładeczka z Atari według mnie jest super  -  dlatego właśnie że wygląda jak te które kiedyś miałem dawno nagrane.

Tutaj można pobrać moją wersję za Zx. Jeszcze nie drukowałem - mam nadzieję że jest ok :
http://darque.ftp.sh:85/public.php?service=files&t=9c9a17f266f84237eadad1d37a984256

Edit: Koledzy, nie czepiajmy się literek. W ramach samo-ukarania wymierzam sobie dzisiaj godzinę gry na ZX SPECTRUM i zero Atari :P 



I'm the operator with my pocket calculator
By pressing down a special key, it plays a little melody

mad1

  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #5 dnia: 2015.03.19, 12:50:38 »
Okładka fajna ale w "tęczy" po lewej zamiast żółtego jest pomarańczowy.

darque

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #6 dnia: 2015.03.19, 13:08:44 »
I'm the operator with my pocket calculator
By pressing down a special key, it plays a little melody

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #7 dnia: 2015.03.19, 13:15:04 »
W ramach samo-ukarania wymierzam sobie dzisiaj godzinę gry na ZX SPECTRUM i zero Atari :P
Miała być kara, a nie nagroda  :D
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #8 dnia: 2015.03.19, 13:23:58 »
Taaa... Przypomniały mi się stare czasy - wkładka do kasety kserowana w nieskończoność, poprawianie pisakiem, żeby było czarniejsze przed skopiowaniem itp. ;)

Twoja wkładka jest jak dla mnie zbyt kolorowa ;)

I powiela ten sam błąd co w wersji dla Atari - numer nie jest własnością taśmy tylko jest jej nadawany;  Powinno być "TAPE NUMBER".

darque

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #9 dnia: 2015.03.20, 13:59:13 »
Wczoraj podczas nagrywania kasety 90' okazało się że 8 gier na jedną stronę kasety co stanowczo za mało na okładce.
Zatem poprawiłem okładkę - ostateczna wersja poniżej :
http://darque.ftp.sh:85/public.php?service=files&t=b8464c3fdf7d4a8c599a3e757df053a7

Może komuś też się przyda. 
I'm the operator with my pocket calculator
By pressing down a special key, it plays a little melody

Nowy

  • *
  • Wiadomości: 39
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.11.12, 19:48:03 »
Mam nadzieję, że się wam spodoba i przyda w użytkowaniu Timex'a.
Zx Misja :)
Forum rządzi. Forum radzi. Forum nigdy cię nie zdradzi.
Uważaj tu mogą być promile :)

mad1

  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #11 dnia: 2022.11.05, 21:43:42 »
Ma ktoś jeszcze te okładki na Spectruma?

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #12 dnia: 2022.12.16, 04:18:08 »
Ma ktoś jeszcze te okładki na Spectruma?
A co za problem samemu sobie zrobić własną okładkę? Ja zawsze robiłem okładki do kaset magnetofonowych, VHS, płyt CD w MS Word bo tam jest możliwość rysować co do milimetra tak aby później na wydruku było OK. Ogólnie to trzeba użyć czegoś co rysuje wektorowo np. CorelDraw czy AutoCAD i eksportować jako PDF aby łatwo drukować na innych komputerach. Kiedyś zrobiłem sobie np. szablon koperty na płyty CD - wystarczy wydrukować, wyciąć, pozaginać i skleić np. taśmą samoprzylepną.

A jakby dobrze poszukać to by pewnie znalazł się specjalny program do robienia okładek.

P.S. Największy hardcore jak zrobiłem kiedyś to opis klawiatury do komputera zrobiony w MS Word i eksportowany do PDF:
http://speccy.pl/images/articles/klawiatura_bajt.pdf
« Ostatnia zmiana: 2022.12.16, 04:25:35 wysłana przez Gelip »
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #13 dnia: 2022.12.16, 15:29:20 »
A jakby dobrze poszukać to by pewnie znalazł się specjalny program do robienia okładek.

Dzisiaj to już prawie do wszystkiego są narzędzia i to w wersji online, bez instalowania czegokolwiek. Jesteśmy niezależni platformowo i zawsze i wszędzie pod ręką. Wpisałem w google cassette cover maker online i na przykład:
https://www.edrawsoft.com/template-cassette-cover.html tutaj są szablony w wersji pdf do pobrania.
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Okładka na kasetę
« Odpowiedź #14 dnia: 2022.12.16, 16:40:29 »
No wszedłem. Pojawiła się jakaś okładka z choinką. Na choinkę mi taka okładka?? Przecież ja chcę do ZX Spectrum. Najlepiej jakbym zrobił zdjęcie giełdowej kasety i od razu mi się wydrukowała ładna okładka z tytułami ;)