Komputery z Z80 > Elwro

Elwro 800 nie odpala.

(1/2) > >>

kasztelan:
Jak w tytule, zasilacz sprawny ekran czarny. Egzemplarz był częściowo zalany w prawym górnym rogu, na zdjęciu już wyczyszczony "kontaktami" ale wyraźnie widać skorodowane rezystory (PCB ok.) Część układów i tranzystor znajdujące się nad epromami były chyba wymieniane i to dość nieudolnie. Ingerencja ta nie wygląda na świeżą. Reszta w stanie dobrym bez śladów grzebania, elektronika kompletna. Od czego mogę zacząć próbę ożywienia pacjenta? Mam pracujący egzemplarz więc podmiany są możliwe ale chciałbym uniknąć chaosu dlatego wolę zapytać fachowców.

pear:
W życiu nie miałem Elwro Junior w rękach  :-[

W takich przypadkach, tradycyjnie zacząłbym od szukania zwarć i przerw.
Te zeżarte rezystory, to do wymiany, bo jak nie teraz to za miesiąc przestaną działać.

Maryjan:
Tam pod nimi to już druku może nie być. To wszystko jest do gruntownego przeglądu. Są sposoby na odtworzenie druku, ale nie jest to proste.

Damianx:
a ja po walkach z didaktikiem to sprawdziłbym te zielone podstawki tesli ,potrafią nieźle namieszać.(problemy z kontaktowaniem).

kasztelan:
Dzięki za sugestie. Płyta jak widać na zdjęciach jest dość zasyfiona, jak myślicie kąpiel w ultradźwiękach to dobry pomysł? A może izopropanol i sprężone powietrze?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej