ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

ZX Evolution czyli PentEvo (moje przygody)

<< < (2/10) > >>

Gryzor:
A ktos wie dlaczego Evo nie ma zwyklych timingow VGA ?
A co z trybem PAL - przeciez to pociagnie kazdy telewizor.

gorzyga:
Pewnie pracuje w trybie DoublePAL, czyli PAL, ale w 31kHz... my amigowcy, mamy też z tym problemy... Na pewno działa Dell U2410 i Eizo L565. Ten pierwszy działa także po DSUB w 15kHz i 50Hz. Polecam pogooglować w poszukiwaniu kompatybilnych monitorów.

Technomancer:
Evo nie ma timingow VGA bo renderuje w PAL+scandoubler nawet w trybie VGA wiec wychodzi 48.8Hz synchronizacja pionowa.
Evo Rev C ma standardowo tylko wyjscie VGA i piny na plycie R,G,B,CS (composite sync), GND i +5V, ktore mozna podlaczyc do osobnej plytki PAL generatora sprzedawanej przez NedoPC (pewnie usuneli bo nikt tego nie uzywal). Port VGA jest przelaczany przy pomocy scroll-lock na klawiaturze miedzy trybem VGA i w zasadzie tymi pinami RGB+composite sync na wyjsciu VGA. osobna zworka mozna tez udostepnic +5V na VGA do zewnetrznego konwertera.

W tej chwili testuje rozne monitory w pracy zeby zobaczyc ktore chodza z Evo.
Znalazlem tez na eBayu konwerter RGBS -> VGA ktory powinien zrobic konwersje z RGB do jakiegos ludzkiego timingu VGA ale pewnie tez wprowadzi lag http://www.ebay.com/itm/RGBS-CGA-EGA-YUV-VGA-converter-1-output-arcade-game-/260837661313?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item3cbb22da81

Wiec chyba raczej wole nowy monitor niz nastepna plytke walajaca sie na biurku.

gorzyga:
Konwerter z Twojego linka działał na 100% z Amigami podającymi sygnał RGBS w 15kHz i 50Hz, pamiętam, że pomagałem komuś podpiąć to cudo pod Amigę i monitor VGA - trzeba było podpiąć się pod gniazdo "CGA", VGA tutaj jest tylko przelotowe. Też myślę, że zaopatrzenie się w odpowiedni monitor jest najlepszą opcją... jak masz możliwość to polecam sprawdzenie cytowanego przeze mnie Della U2410. Działa on także po podaniu sygnału 15kHz/50Hz i zespolonej synchronizacji na gniazdo DSUB (Minimig).

Technomancer:
Dzieki gorzyga
W pracy mamy duzo Dellow wiec potestowalem sobie dzisiaj i na razie tylk 2001fp sobie radzil. W sumie mozna je kupic za okolo $100 na eBayu wiec moze to jest rozwiazanie.
Sprobuje jeszcze potestowac wiecej w poniedzialek.

Mam tez pomysl zeby pojsc z Evo do takiego duzego sklepu elektronicznego Fry's i poprosic ich zeby potestowac z monitorami ktore maja na wystawie. Oni tam maja wszystko podlaczone na scianie do jednego komputera ktory wyswietla obraz przez splitter VGA. Wiec mozna by wszystko hurtem przetestowac. Tylko kwestia zeby ich przekonac.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej