ZX Spectrum > MUZYKA

Spectrum 128+2 i port MIDI

<< < (5/5)

Gelip:
Ooo, a tutaj w zestawieniu z modułem Rolanda: RAM Music Machine

damik:
Z tego co znalazłem w sieci to nawet była wersja do Amstrada CPC i jest jej schemat i projekt klona w Eaglu na CPCwiki
Jest to zrobione na układzie MC6850 właśnie + przetwornik AD do samplera ;)


Do wersji na Spectrum niestety nie znalazłem schematu ...

damik:
Znalazłem takie cuś do esxdos'a, podobno pozwala odtwarzać pliki MIDI.
Możliwe że to zagra też na dodatkowej karcie dźwiękowej Sizifa 512 z wlutowanym chipem DREAM.

https://github.com/mcleod-ideafix/playmid

Tylko czy ktoś to potrafi skompilować, bo jest tam tylko kod źródłowy ?

Gelip:

--- Cytat: damik w 2022.05.19, 23:51:02 ---Tylko czy ktoś to potrafi skompilować, bo jest tam tylko kod źródłowy ?

--- Koniec cytatu ---
W pliku playmid.c masz instrukcje jak i czym skompilować:

--- Cytuj ---Compilar con:
sdcc -mz80 --reserve-regs-iy --opt-code-size --max-allocs-per-node 10000 ^
--nostdlib --nostdinc --no-std-crt0 --code-loc 0x2000 --data-loc 0x2b00 playmid.c z80.lib -L "C:\Program Files\SDCC\lib\z80"
makebin -s 65535 -p playmid.ihx playmid.bin
dd if=playmid.bin of=PLAYMID bs=1 skip=8192
--- Koniec cytatu ---

SDCC - Small Device C Compiler
Instalatory - Small Device C Compiler Files

damik:
Ok, przekopałem Internet i znalazłem przekompilowany plik playmid jaki trzeba wgrać do katalogu SYS w ESXDOS.
Komenda z kropką .playmid zgłasza się poprawnie opisem składni, plik mid jest czytany o czym świadczy zachowanie Sizifa na border'ze jednak w głośnikach cisza jakby wszystko szło nie na te porty lub coś z procedurą transmisji szeregowej było tam skopane  ::)
Sam układ brzmieniowy SAM jest sprawny, bo gra mi normalnie z innym playerem ładowanym jako plik TAP.

Chyba że gryzie się to z moją wersją ESXDOS (najnowszą), nie mam pojęcia co z tym zrobić.
Może ktoś potrafi to sprawdzić u siebie na swoim zestawie ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej