ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Jakas waryjacja płyty ZX Spectrum Issue 4S ?

(1/3) > >>

Maryjan:
Znalazłem coś takiego, jak na zdjęciu poniżej.
Ktoś przekonstruował płytę ZX 48k Issue 4s (chyba).
Czy może ktoś o tym słyszał/widział ?

Sprzedaje to niejaki Zenek na Alle...Lokalne.
Ma w ofercie wiele różnych pcb, min. A500, A600, A1200, Apple 1 itd.
W aukcji opis "wyprzedaż prywatnej kolekcji" przy czym jest ok 15 szt. każdego z pcb.
Nie wiedziałem, że są kolekcjonerzy pcb jakiegoś projektu w ilości więcej niż 1 szt.
Ale nie zabraniam, nie zabraniam :)

Napisałem, ale zero odzewu.
Nie wiem, czy nie jest to osoba z tych, co to ściągają dostępne pliki Gerber i produkują tego w Chinach na kopy, po czym, próbują sprzedać.
Brak jakichkolwiek linków do danego projektu w jego aukcjach.

JLS:

--- Cytat: Maryjan w 2022.01.04, 23:23:24 ---
Nie wiem, czy nie jest to osoba z tych, co to ściągają dostępne pliki Gerber i produkują tego w Chinach na kopy, po czym, próbują sprzedać.
Brak jakichkolwiek linków do danego projektu w jego aukcjach.

--- Koniec cytatu ---
Tak, to jest osoba z tych... Zadzwoń do Pana Zenona, on odbiera telefony.
Z odpisywaniem u niego nie jest najlepiej.
Ja czekałem 3 tygodnie na odpowiedź e-mail,  a w końcu zadzwoniłem.

KrisZX:
Ja nawet kupiłem płytkę od niego jeszcze w starym roku. Wczoraj się dowiedziałem że płytka dopiero jest w Hamburgu i jak dojdzie to na pewno wyśle. Swoja drogą jakiś czas temu, miał płytki mojego autorstwa, których nie udostępniłem publicznie a sam tylko raz posłałem do produkcji. Zapytałem czy ma do tej płytki dokumentację bo był tam nieopisany scalak. Odpowiedział że tylko wyprzedaje kolekcje i niema dokumentacji.

trojacek:

--- Cytat: KrisZX w 2022.01.05, 16:44:44 ---Swoja drogą jakiś czas temu, miał płytki mojego autorstwa, których nie udostępniłem publicznie a sam tylko raz posłałem do produkcji.

--- Koniec cytatu ---

Intellectual Property rights infringement.
Chcesz pociągnąć temat z prawnikiem z tej dziedziny?

KrisZX:
Nie. Chodziło mi bardziej o to że sprzedaje płytki ale nie dostarcza dokumentacji przez co pytka jest bezużyteczna.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej