Autor Wątek: Xspeccy dla Linuxa  (Przeczytany 6524 razy)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Xspeccy dla Linuxa
« dnia: 2014.10.26, 13:52:45 »
Xpeccy - https://github.com/samstyle/Xpeccy

Rozwijany emulator dla Linuxa (i generalnie systemów unixowych), który dorobił się wsparcia dla TSConf oraz innej egzotyki.
Zdaje się być dobrą alternatywą dla Fuse jeżeli chodzi o wsparcie dla wschodnich klonów (autor jest cyrylicowo-piśmienny).

hsimpson

  • *****
  • Wiadomości: 731
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Xspeccy dla Linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.10.27, 10:16:27 »
Ściągnąłem, muszę skompilować i wypróbować. Spodobał mi się dopisek w README: PS. DON'T try to build it under Windows. I'm seroius.  :D.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Xspeccy dla Linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.10.27, 14:15:54 »
Kompiluje się ładnie. Odpala też. W configu sporo opcji, ale trochę brakuje domyślnych zestawów jak ma Fuse - nie da się po prostu ustawić "Odpal jako Spectrum 128" - najpierw trzeba wybrać maszynę potem do niej romset i dopiero potem można zapuścić. Prawdopodobnie można to potem spiąć jako "profile", ale tak daleko nie chciało mi się szukać.

A zniechęciło mnie to, że - tak na szybko - nie znalazłem opcji przełączania timingów video. Niby jest do wyboru 48, +2 i +3 jako maszyny ale ma to wpływ chyba tylko na sposób bankowania pamięci a video zostaje cały czas "pentagonowe". W każdym razie Shock odpalony jako 48 i 128 wygląda identycznie - tak jak wygląda jak się go zapuści na pentagonie.

Ale na przyszłość warto śledzić zwłaszcza, że w configu poza "normalnymi" maszynami ma Evo i ATMa a w dźwięku GS Soundrive i podwójnego AY/YM - do wschodnich produkcji będzie jak znalazł ;)