forum speccy.pl

ZX Spectrum => PARTIES/ZLOTY => Wątek zaczęty przez: sachy w 2017.01.01, 22:45:21

Tytuł: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.01.01, 22:45:21
Choć za oknami jesienno-zimowa aura, RK/LE Team postanowiło rozgrzać trochę środowisko pozytywnie wibrującym "njusem" i wstępnie (acz oficjalnie) zadeklarować termin oraz profil kolejnej edycji organizowanej przez nas imprezy.

Tradycyjnie więc, jesienią, z ogromną radością zaprosimy wszystkich miłośników demosceny i retrokomputerów do Gdańska, na 6. edycję naszego "eventu", który odbędzie się w październiku, najprawdopodobniej w dniach 20-22.10.2017 (termin pewny na 96%, ostateczny podamy prawdopodobnie późną wiosną). Miejscem zlotu pozostają gościnne i lubiane przestrzenie Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Utrzymujemy sprawdzoną formułę wykładów i spotkań w dwóch salach (główna i kameralna), będą demoshows z różnych platform, "kompoty" demoscenowe, GameDev compo, konkursy dla graczy, muzea i ekspozycje oraz mamy nadzieję - ciekawe koncerty.

W programie imprezy planowane są seminaria tematyczne, spotkania ze scenowymi legendami (trwają już konkretne rozmowy - znów "sięgniemy głęboko w przeszłość"), prezentacje nowych rozszerzeń sprzętowych i najnowszych wydawnictw (gry, programy, magazyny, książki). Planujemy również występy znanych scenowych muzyków, namawiając ich do zaprezentowania premierowych projektów i materiałów.

Zgodnie z naszym dwuletnim cyklem, edycja 2017 zawierać będzie również 3. edycję LOAD ERROR oldskool demo-party, ze wszystkimi tradycyjnymi compos. W wyniku wielu rozmów i konsultacji ze środowiskiem postanowiliśmy utrzymać formułę konkursową z 2015 roku, czyli scenowe compos obejmą "8-bit & Amiga", a do RetroKomp GameDev Compo zapraszamy projekty na wszystkie retroplatformy, czyli sprzęty wyprodukowane przed końcem XX wieku. Nadal rozważamy uzupełnienie listy konkursów (o np. "Raytraced Gfx" lub "ustawkę EXE" na dany hardware), jak również zmiany w regulaminie dotyczące "Wild/Crazy", ale o tym będziemy informować w odpowiednim czasie, gdy zapadną odpowiednie ustalenia (jesteśmy otwarci na dyskusję i sugestie ze strony autorów potencjalnych prac konkursowych).

Uczestnikom imprezy zostanie udostępniona znana z lat poprzednich infrastruktura ośrodka SM GAK, wraz ze sleeping-roomem, prysznicami i zamykanymi szafkami. Na miejscu będą dostępne opcje żywieniowe, wokół budynku - bezpłatny parking.

Mimo, iż czasu jest teoretycznie bardzo dużo, to już dziś zachęcamy do rozpoczęcia prac nad produkcjami konkursowymi. Mamy już pierwsze, dość konkretne deklaracje zarówno od grup scenowych (w tym niespodzianki), jak i zespołów tworzących gry - tak więc liczymy, że edycja 2017 co najmniej dorówna poprzedniej :)

Serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony www.retrokomp.org (http://www.retrokomp.org) oraz profilu FB. Do zobaczenia!

Sachy, w imieniu RK/LE Team
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.01.01, 23:20:41
Poprzednie lata pokazały, że RKLE jest imprezą, na której trzeba być! ;-)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Rzeznik w 2017.01.03, 15:38:08
Dokładnie, obecność obowiązkowa.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.02.16, 20:29:02
Organizatorzy RKLE stworzyli invitke na Amigę.

(http://content.pouet.net/files/screenshots/00068/00068914.gif)

pouet: http://www.pouet.net/prod.php?which=68914

YT: https://www.youtube.com/watch?v=KhxdXqseFQk
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.07.27, 23:02:30
RetroKomp/LOAD ERROR 2017 – Lista planowanych konkursów

Jako, że tegoroczna edycja RK/LE zbliża się powoli, czas więc ogłosić oficjalną listę planowanych konkursów. Ogólnie zarówno lista, jak i ich zasady opierają się na sprawdzonej formule wypracowanej w 2013 i 2015r, ale są i pewne zmiany, które tu wstępnie zasygnalizujemy (dokładne compo rules ogłosimy zapewne na początku września). Zmiany te są raczej ewolucyjne niż rewolucyjne i mamy nadzieję, że uatrakcyjnią rywalizację, uczynią ją bardziej sprawiedliwą oraz zachęcą twórców do wysiłku. Oczywiście pozostajemy przy zapowiadanej formule "8-bit & Amiga Only".

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy twórców gier do RK GameDev Compo, na zasadach praktycznie identycznych jak w 2016r. W trakcie imprezy odbędą się też zmagania Łamaczy Joysticków - sprawa nie wymagająca komentarza. Najwięcej emocji wywołają zapewne zmiany w dyscyplinach demoscenowych, oto więc ich lista:

1.   CHIP MUSIC COMPETITION
2.   8-BIT PIXEL GRAPHICS COMPETITION
3.   8-BIT EXECUTABLE COMPETITION
4.   AMIGA MUSIC COMPETITION
5.   AMIGA GRAPHICS COMPETITION
6.   SMALLER AMIGA EXECUTABLE COMPETITION
7.   BIGGER AMIGA EXECUTABLE COMPETITION
8.   TRUE WILD COMPETITION

W zasadach konkursów 1-5 praktycznie nie ma zmian w stosunku do roku 2015. Natomiast jak widać dalej, Amiga EXE Compo zostało podzielone na dwie części. Zostało to uczynione po to, by intra 4k, Bootblocki czy mniejsze produkcje nie musiały konkurować z dużymi demami na najmocniejsze konfiguracje. Tym sposobem próbujemy uczynić współzawodnictwo bardziej sprawiedliwym. Celowo jednak unikaliśmy nazw Intro/Demo, gdyż przed deadlinem nie wiemy ile i jakich produkcji zostanie zgłoszonych. Tak więc zastrzegamy sobie prawo do przydziału prac do danego compo w zależności od ich wielkości i ilości zgłoszeń. O ile sprawa małych intr (do 4k) i dużych dem wydaje się jasna, to np. prace 40-64k mogą być przydzielane do którejkolwiek z tych kategorii - tu właśnie zostawiamy sobie największą możliwość przesunięć. Oczywiście ideałem były by osobno Intro i Demo Compo, również podzielone na OCS i AGA, ale aż takimi optymistami nie jesteśmy, choć zapraszamy by nas zaskoczyć. Podział jednak na dwie w miarę sprawiedliwe kategorie wydaje się być sensowny i choć niesie pewne ryzyko - postanowiliśmy spróbować to w tym roku zrealizować. W obu Exe Compo dozwolone będzie również wystawienie kilku prac przez jednego autora/grupę, więc produktywni programiści mogą wystawić zarówno np. intro 256b jak i 4k czy dentro oraz trackmo - jednak zastrzeżeniem, że ewidentnie crapowatym produkcjom będziemy ograniczać czas wyświetlania.

Nie zdecydowaliśmy się natomiast na podział 8-bit Exe Compo, ponieważ z racji odbywających się w tym roku Decruncha, Silesii, Speccy.pl Party i Silly Venture wiemy, że dużych szans na wysyp produkcji na 8-bit raczej nie ma (choć mamy już wstępne 2 solidne deklaracje, którym kibicujemy).

Kolejną zmodyfikowaną jest kategoria TRUE WILD, którą chcemy wybawić od łatki "Śmietnik Kompo". Tym razem zapraszamy do konkursu produkcje niosące ze sobą trochę większą wartość artystyczną lub techniczną. Dlatego też śmieszne obrazki z kilku kresek czy też MP3 puścimy za zgodą autorów poza konkursem.

Aktualnie, to wszystko co chcieliśmy Wam przekazać. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany spodobają się Wam i przełożą na ilość i jakość prac. Jest jeszcze sporo czasu, zapraszamy więc do działania :)

Sachy, w imieniu RK/LE Team
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.08.21, 20:18:45
Planowane koncerty na RK/LE 2017 - KATOD i MotionRide!

Z ogromną radością możemy zapowiedzieć, że podczas tegorocznej edycji RK/LE wystąpią u nas KATOD i MotionRide! Koncerty odbędą się wieczorami, zarówno w piątek jak i w sobotę, a panowie zapowiadają niespodzianki w trakcie występów. Poniżej możecie znaleźć opisy Artystów i linki do ich twórczości.

Polecamy i zapraszamy!


(https://www.ppa.pl/artykuly/pics/sekcje/scena/2017_8_RKLE_koncerty.png)


KATOD (KATODmusic) - artysta z Wrocławia tworzący muzykę instrumentalną. Klasyczne analogowe brzmienia syntezatorowe łączone ze szczyptą chiptune'a i melodyjnymi solówkami. Grane na żywo na komputerach Commodore 64, syntezatorach oraz gitarze elektrycznej.

http://www.youtube.com/katodmusic (http://www.youtube.com/katodmusic)
https://www.facebook.com/KATODmusic/ (https://www.facebook.com/KATODmusic/)
https://katodmusic.bandcamp.com (https://katodmusic.bandcamp.com)MotionRide - producent elektronicznej muzyki tanecznej (EDM) z okolic Wrocławia, czasem robiący również instrumentalnego rocka. Zarówno jeden jak i drugi styl łączy z brzmieniem retro, zwanym chiptune. Muzykę swoją robi w tzw. trackerach (tych nowoczesnych, jak również tych na komputerach retro, typu Amiga, Atari 65XE, Commodore 64, Atari STE, Nintendo Game Boy, PC DOS). Od czasu do czasu robi też remixy/covery popularnych utworów muzyki POP/Rock lub piosenek ze ścieżek dźwiękowych gier wideo. Dodatkowo zajmuje się również grafiką i animacją 8/16 bitową.
 
http://www.youtube.com/user/MotionRideVideos (http://www.youtube.com/user/MotionRideVideos)
www.facebook.com/MotionRideVideos (http://www.facebook.com/MotionRideVideos)
https://motionride.bandcamp.com/ (https://motionride.bandcamp.com/)
https://soundcloud.com/motionride (https://soundcloud.com/motionride)
www.twitter.com/MotionRideMusic (http://www.twitter.com/MotionRideMusic)
www.instagram.com/motionridevideos (http://www.instagram.com/motionridevideos)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.08.29, 21:27:41
Parę dni temu, na stronie imprezy, w dziale Scene COMPOS (http://retrokomp.org/?page_id=1551&lang=pl_PL) udostepniliśmy pre-finalną wersję zasad konkursów. Chętnych prosimy o zapoznanie się i zgaszanie uwag bezpośrednio do nas ([email protected]) - nieścisłości chętnie poprawimy i uzupełnimy. Na początku przyszłego tygodnia podmienimy wersję na finalną i obowiązującą.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.09.10, 21:26:26
Pojawiły się pierwsze nagrody sprzętowe dla zwycięzców RK/LE 2017 compos!

Drygol/Lamers^RKLE Team^retro-cloud.eu ufundował nagrody dla wystawiających swoje prace na RK/LE 2017. W skład pakietu wchodzą:

* Commodore 64 ver.C (fully refubished), zawierający multikernal standard/JiffyDos oraz wewnętrzny emulator SD2IEC z kartą SD.
(http://retrokomp.org/wp-content/uploads/Drygol-C64-1-1.jpg)(http://retrokomp.org/wp-content/uploads/Drygol-C64-2-1.jpg)(http://retrokomp.org/wp-content/uploads/Drygol-C64-3-1.jpg)

* multifunkcjonalny cart Easy Flash ver.3, przeznaczony do pracy z komputerami C64/C128
(http://retrokomp.org/wp-content/uploads/Drygol-EF-1-1.jpg)

* emulator zewnętrzny SD2IEC zasilany z mini USB, z wtykiem serial DIN.  Emulator pozwala na dostęp do plików oraz obrazów dyskietek zarówno komputerom rodziny C64/C128 jak i komputerom serii C264 (C16, C116, C+4)
(http://retrokomp.org/wp-content/uploads/Drygol-SD2IEC-1.jpg)

Więcej informacji na temat wyżej wymienionych urządzeń można zasięgnąć http://retrohax.net (http://retrohax.net) oraz na http://retro-cloud.eu (http://retro-cloud.eu)

Przy okazji - jako, że nie było uwag, wersja pre-final compo rules stałą się obowiązującą.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.09.15, 18:25:12
Przewidywane ceny wejściówek

Wszystkie wejściówki będzie można nabyć bezpośrednio przy wejściu na imprezę, na terenie placówki SM GAK. Przewidziano 3 opcje:

1. Wejściówka 3-dniowa (piątek, g. 9:00 – niedziela, g. 14:00) – 90 zł
2. Wejściówka 3-dniowa dla Wystawców* (piątek, g. 9:00 – niedziela, g. 14:00) – 45 zł
3. Odwiedzający RK (tylko sobota, g. 10:00 – 17:00) – 5 zł


(*) Jako Wystawca traktowana jest osoba, która przywiezie ze sobą co najmniej 3 stacjonarne retro komputery lub retro konsole, z czego przynajmniej jeden zestaw powinien zawierać wyświetlacz (monitor/TV), być sprawny/uruchomiony oraz udostępniony uczestnikom imprezy (komputery i konsole przenośne nie wliczają się do obowiązkowych trzech sztuk dających zniżkę).

Uczestników będą identyfikowały odpowiednie identyfikatory i/lub opaski.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.09.15, 18:47:48
(http://retrokomp.org/wp-content/uploads/rysieknagrody.png)

Nagrody w scenowych COMPOS*

Dzisiaj możemy już oficjalnie opublikować rozpiskę planowanych nagród pieniężnych, przewidywanych w scenowych konkursach podczas RK/LE'17. Wypłaty nagród podlegają pewnym regułom (głównie księgowym), które zostały opisane w regulaminie na stronie www.retrokomp.org i uczestników competitions bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi. Zgłoszenie pracy do konkursu automatycznie oznacza zaakceptowanie wspomnianych zasad. Kwoty podane są w oficjalnej polskiej walucie (PLN), w kolejności: miejsce #1, #2, #3.


1. CHIP MUSIC COMPETITION - 250/150/100 (PLN)

2. 8-BIT PIXEL GRAPHICS COMPETITION - 250/150/100 (PLN)

3. 8-BIT EXECUTABLE COMPETITION - 600/500/400 (PLN)

4. AMIGA MUSIC COMPETITION - 250/150/100 (PLN)

5. AMIGA GRAPHICS COMPETITION - 250/150/100 (PLN)

6. SMALLER AMIGA EXECUTABLE COMPETITION - 500/400/300 (PLN)

7. BIGGER AMIGA EXECUTABLE COMPETITION - 700/600/500 (PLN)

8. TRUE WILD COMPETITION - 250/150/100 (PLN)


Sumarycznie, pula nagród w 8 konkursach to 7 tyś. zł. Zasada z lat poprzednich - jeśli w konkursie jest prac mniej niż 4 (cztery) to wypłacana jest tylko nagroda za pierwsze miejsce. Odbiór nagród wyłącznie na miejscu, za pokwitowaniem (odsyłamy do opisu zasad konkursów). Dodatkowo przewidujemy sympatyczne nagrody rzeczowe, które otrzymujemy od naszych sponsorów (szczegóły były lub jeszcze dodatkowo będą publikowane na naszej stronie www).

W konkursie RETROKOMP GAME-DEVELOPMENT COMPETITION przewidywane są wyłącznie nagrody rzeczowe, tradycyjnie od niezastąpionych Lotharka i Adama Zalepy oraz innych sponsorów wspierających imprezę.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich konkurencjach! :)

---

(*): UWAGA - Sponsor nagród pieniężnych i nasz Gospodarz (Scena Muzyczna GAK) ma również gorąca prośbę (a w zasadzie warunek). W trakcie sobotniego "Dnia Otwartego zlotu RetroKomp" (sobota 10:00-17:00), spożycie alkoholu będzie dozwolone WYŁĄCZNIE w strefie gastronomicznej, czyli w obrębię tradycyjnego namiotu, który ponownie zostanie rozstawiony z boku głównej sali. Podczas godzin otwartych odwiedzają nas zarówno rodziny z dziećmi, jak i lokalne czy ogólnokrajowe media (radio, TV, portale). SM GAK to instytucja publiczna i musi z oczywistych względów dbać o swój wizerunek. W strefie gastronomicznej przewidywany jest food truck, ławeczki, stoły i nagrzewnice. Tam też możliwy będzie zakup alkoholu. Podczas całej imprezy prosimy również o ograniczenie spożycia na głównej sali, m.in. ze względu na bezpieczeństwo eksponatów. W latach poprzednich zdarzały się "polania i rozlania" nad sporo wartymi sprzętami - mieliśmy prośby od wystawców by to ryzyko ograniczać. Jesteśmy pewni, że doskonale rozumiecie sytuację.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.09.19, 20:30:36
Kolejna nagroda rzeczowa, tym razem od RetroLab.pl!

Koledzy z RetroLab.pl (http://RetroLab.pl) zamierzają przekazać kolejną nagrodę rzeczową dla zwycięzców naszych compos. Jest to zestaw: Cart MSSIAH + PCB SID2SID.

(http://retrokomp.org/wp-content/uploads/RetroLab_pl-e1505838803129.jpg)

Więcej informacji o zestawie tutaj: http://www.mssiah.com/features.php (http://www.mssiah.com/features.php)

Dziękujemy RetroLab.pl (http://RetroLab.pl)!
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.09.19, 20:34:34
Party zacne, ale nagrody do niczego - nieprzydatne do normalnych komputerów ;-)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.09.20, 17:33:49
W razie wygranej - podmienię Ci na długopis albo flaszkie ;-)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.09.25, 18:30:13
Nagrody na RK/LE 2017: coś specjalnie dla grafików!

Magazyn PIXEL (http://www.pixel-magazine.com/) (Kultura Gier Wideo) ufundował nagrody dla najwyżej sklasyfikowanych polskich laureatów w kategoriach 8-BIT PIXEL GRAPHICS COMPETITION oraz AMIGA GRAPHICS COMPETITION. Nagrodę stanowią roczne prenumeraty magazynu PIXEL oraz specjalne wydania legendarnych czasopism BAJTEK i TOP SECRET.

Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do tworzenia niesamowitych dzieł pixel-art!

(http://retrokomp.org/wp-content/uploads/pixel64.jpg)

Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.10.05, 18:23:51
RK/LE Team z przyjemnością informuje o kolejnych nagrodach, które dzięki naszym sponsorom będziemy mogli przyznać w konkursach.

Jako co roku, fanty dla twórców gier które zajmą pierwsze 3 miejsca w RetroKomp GameDev Compo zasponsorował Lotharek i będą to:
1. Hydra - http://lotharek.pl/product.php?pid=171 (http://lotharek.pl/product.php?pid=171)
2. DivIDE 2k14 do ZX Spectrum - http://lotharek.pl/product.php?pid=128 (http://lotharek.pl/product.php?pid=128)
3. Emulator stacji dysków HXC - http://lotharek.pl/category.php?kid=7 (http://lotharek.pl/category.php?kid=7)

Dodatkowo, do puli nagród trafiła także karta turbo do Amigi 500, Wicher 500i ufundowana przez Spidiego (https://retro.7-bit.pl/?lang=pl&go=projekty&name=wicher500i (https://retro.7-bit.pl/?lang=pl&go=projekty&name=wicher500i)).

Kolejną kartę turbo – Protein, wraz z kością RAM i przejściówką IDE->CF przekazał nam jeden z członków RK/LE Team – Cichy a.k.a. Raybeez.

Użytkowników Amig z portem PCMCIA na pewno ucieszy karta Wi-Fi przekazana przez Sir Lucasa.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.10.09, 19:12:44
Oficjalne video-zaproszenie i program imprezy

Po ustaleniu większości detali i potwierdzeniu praktycznie wszystkich punktów programu - możemy w końcu opublikować planowany program imprezy. Dodatkowo, z przyjemnością prezentujemy oficjalne video-zaproszenie na tegoroczną edycję przygotowaną dla nas przez PixelNation & Ghostown!

Richard Glitchard zaprasza! (https://www.youtube.com/watch?v=F6pBDTqjT5Q)


Przewidywany program imprezy RK/LE 2017

20.10.2017 (piątek)
09:00 Otwarcie bram
17:00 Amiga NG w praktyce - wykład
19:00 Polacy nie gęsi swoje gry mają - wykład
21:00 Film dokumentalny o demoscenie "Sztuka Przekraczania"
22:00 koncert: KATOD!

21.10.2017 (sobota)
10:00 Otwarcie części RetroKomp
11:00 Gry tekstowe na Atari wczoraj i dziś - wykład
12:00 Start Konkursów Łamaczy Joysticków (do 16j)
12:30 Plany wydawnicze A2 - prezentacja
14:00 RK GameDev Compo!
15:00 (DEADLINE dla wszystkich compos)
17:00 Ogłoszenie wyników konkursów «Łamaczy Joysticków»
17:10 «Prascena Atari w Polsce», panel dyskusyjny (goście: Jakub Husak i Pirx/Our5oft)
19:00 Ogłoszenie wyników GameDev Compo i wręczenie «RetroKomp Star Award 2017»
20:00 CompoBlock: 8-bit & Amiga
23:xx (po zakończeniu compos) koncert: Motion Ride!

22.10.2017 (niedziela)
10:00 Ogłoszenie wyników
11:00 Ewolucja modułów muzycznych od 8-bit, przez Amigę, aż do dziś (NG) - wykład
13:00 Zamkniecie imprezy
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.10.09, 19:43:48
Nagród mnóstwo, invitka niezła. Mam nadzieje że będzie odpowiednia ilość prodek!

Czy Rich się pojawi na imprezie? ;-)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.10.10, 19:08:30
No o produkcje to musicie zadbać Wy, drodzy scenowcy  ;)

A czy Ryśko będzie? Zapowiedziało się wiele różnych osób..  8)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.10.17, 18:06:00
Cześć,

Impreza za niecałe 3 dni!

Przypominamy: wszystkie prace w 8bit Music i 8bit Gfx prosimy dostarczać jako EXE, wraz z wersją bez podpisu autora. Konkursy mają być anonimowe a głosowanie jest w formie przypisania punktów 0-10 na każdą pracę z osobna, prace rozróżniane są numerem w compo. Będą na bocznym big-screenie wyświetlane detale pracy (platforma, rozmiar, format) i numer pracy - właśnie do głosowania.

Oczywiście wersje do rozpowszechniania po party mogą (a nawet powinny) być podpisane.

Bardzo prosimy o zastosowanie się do tego - dzięki!
RKLE Team
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.10.18, 16:38:59
Przydatne informacje logistyczne:

* uczestnicy otrzymają identyfikatory i karty do głosowania przy opłacaniu wejściówki
* zakup biletów tylko w kasie przy wejściu (rodzaje wejściówek opublikowane wcześniej)
* kasa przyjmuje tylko gotówkę
* bankomaty w odległości kilkuset metrów
* food-truck przyjmuje tylko gotówkę
* stanowisko piwne obsługuje karty płatnicze

W znanym miejscu ma stanąć namiot gastronimiczny (food-truck, piwo, palarnia), z ławami i nagrzewnicami.
Na miejscu darmowy parking, sleeping-room, prysznic, zamykane szafki. Palenie tylko w strefie gastronimicznej lub na zewnątrz budynku.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: tooloud w 2017.10.18, 16:56:41
no dobra czas dziergać piksele, do jutra do końca dnia czas nadsyłania... niestety się nie wybiorę osobiście :(
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.10.18, 19:06:06
Hej,

No to trzymam kciuki :) Pamietaj proszę o wersji bez podpisu autora oraz wykonywalnej (bez podpisu). W razie potrzeby wsparcia, pingnij proszę Tygrysa.

Dzięki!
Pozdr,.
Sachy
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: tooloud w 2017.10.18, 19:15:12
dostaniecie tap scr i png bez podpisu, regulamin czytałem :)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.10.19, 01:35:49
Jestem naprawdę wdzięczny, bo to nie za często się zdaża i sporo jest maili z poprawkami (choć akurat scena ZX jest niemal perfekcyjna w tym względzie).

Dzięki i powodzania!
Sachy
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Ziutek w 2017.10.19, 16:58:51
Podepnę się pod temat bo zaraz się zaczyna. Kto z forum będzie na imprezie ? Ja przyjeżdżam jutro i siedzę do niedzieli.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: tooloud w 2017.10.19, 19:27:04
sachy serwer Wam siadł czy tylko domena?

już bangla.

jakieś nazewnictwo plików?
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.10.20, 08:21:49
Była małą awaria (duze zainteresownie?) ale juz wszystko ok. Dzięki.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: sachy w 2017.10.21, 13:29:26
Do sponsorów nagród rzeczowych dołączył równeż Willy/Lamers^retro-cloud.eu ofiarując nam moduł SKUNKBOARD do ATARI JAGUAR.  Serdeczne dzięki Willy!!!
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: tooloud w 2017.10.22, 12:56:17
prosto z placu boju od Tygrysa:

intro Amiga:
#1 Tygrys

8bit gfx compo
#1 Piesiu ZX
#2 Piesiu Sam Coupe
#3 Darklight Sam Coupe

No  i najważniejsze:
8bit demo compo
#1 Dalthon prodka na ZX

ogromne gratulacje!
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: hsimpson w 2017.10.22, 21:57:28
Super! Gratulacje :)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.10.23, 14:39:04
To była  na prawdę udana impreza, zwłaszcza dla twórców - w każdej kategorii była jakaś praca dedykowana ZX Spectrum.

Dzięki Sachy za zorganizowanie LE i liczę na równie udaną za 2 lata!

Muzyka to Voyager , grafika to Piesiu, DKL, Slayer, Ziutek, oraz Pixel Nation, który zajeli 3 pierwsze miejsca. Łącznie było 9 obrazków na ZX i Sama.

Demo to z kolei Dalthon produkcją Partyzanci 2017, kultowa pozycja znana wcześniej z Amigi, które wygrało 8bit demo compo, konkurując z produkcjami na C64 i Atari (prace na ZX Spectrum i Sama póki co wygrywają każdą edycję 8bit demo ma LE)

Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: ZX Freeq w 2017.10.23, 14:40:40
Super, że tyle produkcja na ZX! Gratulacje dla autorów i zwycięzców.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: KWF w 2017.10.23, 15:43:30
Chylę czoła przed Waszmosciami.

Gratulacje
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.10.23, 21:25:25
przez pośpiech zapomniałem o jeszcze jeden osobie, która brała udział w konkurencjach graficznych - to tooloudtoowide!

Gratulacje i szacun że im się chciało!
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.10.23, 22:42:36
Jedna z 'true wildów', zajęła 3 miejsce -> warto obejrzeć ;) https://www.youtube.com/watch?v=pAj1VzvOnJU&feature=youtu.be
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.10.23, 23:54:13
Są już oficjalne wyniki: http://www.pouet.net/party_results.php?which=1663&when=2017
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: tooloud w 2017.10.24, 00:22:29
nieźle - w grafice 8bit - na 10 pierwszych miejsc tylko jedna prodka nie jest na ZXa albo SamCoupe.

no i czekam na archiwum - wszyscy mi wybaczą mam nadzieję, że najpierw odpalę... chip music na Gameboy'a.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Dalthon w 2017.10.24, 01:33:54
wszyscy mi wybaczą mam nadzieję, że najpierw odpalę... chip music na Gameboy'a.
ja Ci wybaczam, bo dla mnie był to no.1 jeśli chodzi o chiptunes na party!
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: silenter w 2017.10.24, 09:08:54
Kurza stopa - chciałbym to pooglądać i posłuchać - czy jest to zebrane gdzieś w jednym miejscu?
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.10.24, 10:02:06
jak mi się uda to dziś uploadnę obrazki i muzykę do archiwum plików.
Co do dema - trzeba poczekać na wersję ostateczną.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: tooloud w 2017.10.24, 12:44:12
https://files.scene.org/browse/parties/2017/retrokomploaderror17/
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: V0yager w 2017.10.24, 14:01:44
Dorzucam do puli moje 3 kanały na AY:
https://drive.google.com/file/d/0B4k_cIkgFCkONEw1aDBEc1VUTkU/view?usp=sharing
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: tooloud w 2017.10.24, 14:22:43
ale to jest A.Trip? bo mi się wyświetla Chaosdotcom.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: V0yager w 2017.10.24, 14:40:22
ale to jest A.Trip? bo mi się wyświetla Chaosdotcom.
Błędna nazwa wpisana w wynikach, ma być wkrótce poprawiona.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Rzeznik w 2017.10.24, 22:15:52
No i pozycja numer 1 z RK/LE 8 bit:
https://www.youtube.com/watch?v=-xNY1_JZjiU (https://www.youtube.com/watch?v=-xNY1_JZjiU)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Tygrys w 2017.10.25, 09:10:58
Ja jednak proponuje to odpalić na prawdziwym sprzęcie. Youtube to najlepsza platforma demoscenowa, ale to demo wygląda inaczej niz na w/w filmiku.
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Dalthon w 2017.11.02, 23:06:50
8-BIT EXE dEMO / INTRo - LoadError 2017

https://www.youtube.com/watch?v=YBQAvwzVYjQ (https://www.youtube.com/watch?v=YBQAvwzVYjQ)
Tytuł: Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
Wiadomość wysłana przez: Creonix w 2018.02.11, 18:07:43
Zdjęcia https://photos.app.goo.gl/wQPNo4OjzF44hGmB2