Autor Wątek: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015  (Przeczytany 29140 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #30 dnia: 2015.10.19, 00:58:32 »
Ładna grafa, ładna muza, miodzik. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #31 dnia: 2015.10.19, 09:13:44 »
Ech niesamowita impreza, masa fajnych ludzi i sprzętu, cudne prodki, możliwość uściśnięcia ręki czy zamienienia kilku słów z takimi ludźmi jak Tygrys, XTD i innych. Duży szacunek dla organizatorów, szkoda że to wszystko tak krótko trwało...
« Ostatnia zmiana: 2015.10.19, 09:28:45 wysłana przez rzeznik666 »

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4538
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #32 dnia: 2015.10.19, 09:40:12 »
dzięki za party! Sachy + załoga - kolejne świetne party bez obsów itp. Było SUPER!

Oprócz dema na Sama było tez intro na ZX, który kodowałem podczas party, i przez co miałem niewiele czasu 'życie towarzyskie'. Intro zajeło 5 miejsce na 10 innych prac/dem. Sachy zabronił mi na to mówić 'krap' ;)

Do tego zwyciezki obrazek w 8 BIT gfx compo na Sama - wspaniała praca Slayera,  5 miejsce to debiut w ZX-ART - Darklight / Ghostown.

Wiem ze V0yager wystawiał swoja myzykę na 8bit compo, nie wiem z jakim rezultatem.

No i była też finalna wersja gry - Dziurak. Tym razem konkurencja się obudziła i zrobiła na prawdę dobre gry, ale w większości nieskończone, w wersji 'preview'.

Wszystko wrzucę do archiwum plików niebawem, jak tylko się obrobię.

RetroKomp - próba reaktywacji magazynu papierowego 'ala Bajtek' z wieloma platformami na raz. Są w nim 3 moje artykuły - 2 o ZX Spectrum (w sumie cały 'klan ZX' w tym numerze jest mój), oraz jedno dotyczące Amigi.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #33 dnia: 2015.10.19, 20:00:19 »
Super produkcja Back to the Past. Można prosić o muzykę?
AY Music, ULA plus.

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #34 dnia: 2015.10.19, 20:52:54 »
Było super ! Meckert, Sachy i reszta organizatorów - dzięki za super imprezę.
A tu trochę fotek, które udało mi się zrobić:
https://goo.gl/photos/eea3e6cg9Qs3ThHaA
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #35 dnia: 2015.10.19, 21:14:55 »
Gratuluje wszystkim udanej zabawy, Tygrysowi i ekipie dema na Sama a samemu Tygrysowi dodatkowo dokończenia Dziuraka.

Jeśli chodzi o demo to nie znam się dobrze na Samie i nie wiem na ile technicznie trudne do uzyskania były przedstawione efekty, na pewno było bardziej pod górkę niż np. na jakiejś tam Amidze.

Natomiast każde demo ma dwie strony - techniczną i artystyczną i o tej artystycznej mogę się wypowiedzieć. A więc to jest po prostu ładne :) Jeszcze raz gratuluję.

Tfardy/RKLE Team

  • **
  • Wiadomości: 83
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #36 dnia: 2015.10.19, 21:43:46 »
Było super ! Meckert, Sachy i reszta organizatorów - dzięki za super imprezę.
A tu trochę fotek, które udało mi się zrobić:
https://goo.gl/photos/eea3e6cg9Qs3ThHaA

Dzięki :)
Tfardy
Timex 2048, ZX 128+2, Divide
C64+1541 Ultimate, Amiga 1200 , Vic20, C16, MSX, konsole... :)
..::www.tfardyretro.blogspot.com::..

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1642
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #37 dnia: 2015.10.19, 21:48:38 »
żałuje że nie mogłem pojechać
sporo było sprzętu, fajnie
i masa ludzi
moje marzenie: Timex 2048 128K

Sir David

  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #38 dnia: 2015.10.20, 08:43:04 »
Jeśli chodzi o demo to nie znam się dobrze na Samie i nie wiem na ile technicznie trudne do uzyskania były przedstawione efekty, na pewno było bardziej pod górkę niż np. na jakiejś tam Amidze.

SAMa nie da się w żaden sposób porównać do Amigi, czy innych znanych 16-bitowców. Jeżeli już na siłę, to do pierwszego Atari ST. Jednak i z nim SAM przegra zdecydowanie mocą procesora (ilość i długość rejestrów, brak mnożenia itd). To naprawdę jest Spectrum Advanced Machine, jakby dołożyć do ZX Spectrum nowe tryby graficzne, więcej kolorów i więcej pamięci RAM. Nie ma żadnego sprzętowego wspomagania typu blitter itp. Prędkość procesora efektywnie jest może 15% większa niż w ZX Spectrum, a pamięć ekranu zajmuje 4 razy więcej i trzeba iść na kompromis pomiędzy prędkością (płynnością) efektu, a jego wielkością na ekranie.

Wracając do dema, przez większą jego część moc procesora jest wykorzystana na maksa, niemal do ostatniego taktu. Do tego parę technicznych i programistycznych tricków i efekt widać :)

stRing (michomis)

  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Miejsce pobytu:
    Banino
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #39 dnia: 2015.10.20, 11:54:09 »
Jedyna produkcja (muzyka) na Amstrada CPC (miejsce 10/16) wystawiona na RK2015. Odpalać z basica RUN"CEPECE.
« Ostatnia zmiana: 2015.10.20, 13:23:05 wysłana przez stRing (michomis) »
aim.atariscene.pl

at0m

  • **
  • Wiadomości: 68
  • Miejsce pobytu:
    Gdynia
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #40 dnia: 2015.10.21, 15:12:16 »
Gratulacje dla ekipy speccy.pl za świetne produkcje ...  zarówno na SAM'a jak i na ZX spectrum. Miło było się spotkać i chwilkę pogadać.

Sir David

  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #41 dnia: 2015.10.21, 20:39:07 »
Dostępne są już kompletne wyniki:
http://www.pouet.net/party_results.php?which=1663&when=2015

Na uwagę zasługuje przewaga, z jaką wygrywały prace na SAMa Coupe nad resztą stawki ;) Nie tylko nasze demo, ale też grafika Slayera. Była pokazywana jako ostatnia i miało się już bezpośrednie porównanie ze wszystkimi pozostałymi. Mi dosłownie opadła szczęka, to była inna liga!
Inna ciekawostka to różnice punktowe w grafice 8-bit na miejscach 2-4. Było pomiędzy nimi po 1 punkcie różnicy! A przekładało się to bezpośrednio na wysokość nagrody pieniężnej lub jej brak za miejsce nr 4. Niestety tym pechowcem była praca na ZX Spectrum.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #42 dnia: 2015.10.21, 21:56:50 »
Napracowali się panowie w ASCII, a zabrakło informacji skąd można te produkcje ściągnąć. Na Pouet są tylko te większe typu demo czy intro. Na stronie Retrokomp też nic nie widać, żeby był dostępny kompletny pakiet.
AY Music, ULA plus.

sachy

  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Miejsce pobytu:
    Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #43 dnia: 2015.10.21, 22:01:51 »
Spokojnie, skoro są paczki z 2013 na naszym www, to można spodziewać się, że będą i z tego. Stuff załadowany na scene.org przechodzi kwarantannę. Zawsze po party parę dni trwa publikowanie zawartości konkursów, bo niektórzy autorzy proszą o możliwość wniesienia "małej poprawki". Dlatego - cierpliwości...

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4538
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR Party, Gdańsk 2015
« Odpowiedź #44 dnia: 2015.10.21, 22:08:48 »
Dzięki za słowa uznania.

Moje boje z kodowaniem na party są już dostępne do ściągnięcia: http://www.speccy.pl/archive/prod.php?id=346
Niebawem wystawię na pouecie.

Dodam jeszcze do archiwum muzę stringa i Voya oraz grafiki Slaya i DKLa.