Autor Wątek: RetroKomp / LOAD ERROR 2017  (Przeczytany 18477 razy)

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« dnia: 2017.01.01, 22:45:21 »
Choć za oknami jesienno-zimowa aura, RK/LE Team postanowiło rozgrzać trochę środowisko pozytywnie wibrującym "njusem" i wstępnie (acz oficjalnie) zadeklarować termin oraz profil kolejnej edycji organizowanej przez nas imprezy.

Tradycyjnie więc, jesienią, z ogromną radością zaprosimy wszystkich miłośników demosceny i retrokomputerów do Gdańska, na 6. edycję naszego "eventu", który odbędzie się w październiku, najprawdopodobniej w dniach 20-22.10.2017 (termin pewny na 96%, ostateczny podamy prawdopodobnie późną wiosną). Miejscem zlotu pozostają gościnne i lubiane przestrzenie Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Utrzymujemy sprawdzoną formułę wykładów i spotkań w dwóch salach (główna i kameralna), będą demoshows z różnych platform, "kompoty" demoscenowe, GameDev compo, konkursy dla graczy, muzea i ekspozycje oraz mamy nadzieję - ciekawe koncerty.

W programie imprezy planowane są seminaria tematyczne, spotkania ze scenowymi legendami (trwają już konkretne rozmowy - znów "sięgniemy głęboko w przeszłość"), prezentacje nowych rozszerzeń sprzętowych i najnowszych wydawnictw (gry, programy, magazyny, książki). Planujemy również występy znanych scenowych muzyków, namawiając ich do zaprezentowania premierowych projektów i materiałów.

Zgodnie z naszym dwuletnim cyklem, edycja 2017 zawierać będzie również 3. edycję LOAD ERROR oldskool demo-party, ze wszystkimi tradycyjnymi compos. W wyniku wielu rozmów i konsultacji ze środowiskiem postanowiliśmy utrzymać formułę konkursową z 2015 roku, czyli scenowe compos obejmą "8-bit & Amiga", a do RetroKomp GameDev Compo zapraszamy projekty na wszystkie retroplatformy, czyli sprzęty wyprodukowane przed końcem XX wieku. Nadal rozważamy uzupełnienie listy konkursów (o np. "Raytraced Gfx" lub "ustawkę EXE" na dany hardware), jak również zmiany w regulaminie dotyczące "Wild/Crazy", ale o tym będziemy informować w odpowiednim czasie, gdy zapadną odpowiednie ustalenia (jesteśmy otwarci na dyskusję i sugestie ze strony autorów potencjalnych prac konkursowych).

Uczestnikom imprezy zostanie udostępniona znana z lat poprzednich infrastruktura ośrodka SM GAK, wraz ze sleeping-roomem, prysznicami i zamykanymi szafkami. Na miejscu będą dostępne opcje żywieniowe, wokół budynku - bezpłatny parking.

Mimo, iż czasu jest teoretycznie bardzo dużo, to już dziś zachęcamy do rozpoczęcia prac nad produkcjami konkursowymi. Mamy już pierwsze, dość konkretne deklaracje zarówno od grup scenowych (w tym niespodzianki), jak i zespołów tworzących gry - tak więc liczymy, że edycja 2017 co najmniej dorówna poprzedniej :)

Serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony www.retrokomp.org oraz profilu FB. Do zobaczenia!

Sachy, w imieniu RK/LE Team

Tygrys

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4427
 • Miejsce pobytu:
  Warszawa
 • mistrz ceremonii
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.01.01, 23:20:41 »
Poprzednie lata pokazały, że RKLE jest imprezą, na której trzeba być! ;-)

Rzeznik

 • *****
 • Wiadomości: 2120
 • Miejsce pobytu:
  Katowice
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.01.03, 15:38:08 »
Dokładnie, obecność obowiązkowa.

Tygrys

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4427
 • Miejsce pobytu:
  Warszawa
 • mistrz ceremonii
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.02.16, 20:29:02 »
Organizatorzy RKLE stworzyli invitke na Amigę.pouet: http://www.pouet.net/prod.php?which=68914

YT: https://www.youtube.com/watch?v=KhxdXqseFQk

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.07.27, 23:02:30 »
RetroKomp/LOAD ERROR 2017 – Lista planowanych konkursów

Jako, że tegoroczna edycja RK/LE zbliża się powoli, czas więc ogłosić oficjalną listę planowanych konkursów. Ogólnie zarówno lista, jak i ich zasady opierają się na sprawdzonej formule wypracowanej w 2013 i 2015r, ale są i pewne zmiany, które tu wstępnie zasygnalizujemy (dokładne compo rules ogłosimy zapewne na początku września). Zmiany te są raczej ewolucyjne niż rewolucyjne i mamy nadzieję, że uatrakcyjnią rywalizację, uczynią ją bardziej sprawiedliwą oraz zachęcą twórców do wysiłku. Oczywiście pozostajemy przy zapowiadanej formule "8-bit & Amiga Only".

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy twórców gier do RK GameDev Compo, na zasadach praktycznie identycznych jak w 2016r. W trakcie imprezy odbędą się też zmagania Łamaczy Joysticków - sprawa nie wymagająca komentarza. Najwięcej emocji wywołają zapewne zmiany w dyscyplinach demoscenowych, oto więc ich lista:

1.   CHIP MUSIC COMPETITION
2.   8-BIT PIXEL GRAPHICS COMPETITION
3.   8-BIT EXECUTABLE COMPETITION
4.   AMIGA MUSIC COMPETITION
5.   AMIGA GRAPHICS COMPETITION
6.   SMALLER AMIGA EXECUTABLE COMPETITION
7.   BIGGER AMIGA EXECUTABLE COMPETITION
8.   TRUE WILD COMPETITION

W zasadach konkursów 1-5 praktycznie nie ma zmian w stosunku do roku 2015. Natomiast jak widać dalej, Amiga EXE Compo zostało podzielone na dwie części. Zostało to uczynione po to, by intra 4k, Bootblocki czy mniejsze produkcje nie musiały konkurować z dużymi demami na najmocniejsze konfiguracje. Tym sposobem próbujemy uczynić współzawodnictwo bardziej sprawiedliwym. Celowo jednak unikaliśmy nazw Intro/Demo, gdyż przed deadlinem nie wiemy ile i jakich produkcji zostanie zgłoszonych. Tak więc zastrzegamy sobie prawo do przydziału prac do danego compo w zależności od ich wielkości i ilości zgłoszeń. O ile sprawa małych intr (do 4k) i dużych dem wydaje się jasna, to np. prace 40-64k mogą być przydzielane do którejkolwiek z tych kategorii - tu właśnie zostawiamy sobie największą możliwość przesunięć. Oczywiście ideałem były by osobno Intro i Demo Compo, również podzielone na OCS i AGA, ale aż takimi optymistami nie jesteśmy, choć zapraszamy by nas zaskoczyć. Podział jednak na dwie w miarę sprawiedliwe kategorie wydaje się być sensowny i choć niesie pewne ryzyko - postanowiliśmy spróbować to w tym roku zrealizować. W obu Exe Compo dozwolone będzie również wystawienie kilku prac przez jednego autora/grupę, więc produktywni programiści mogą wystawić zarówno np. intro 256b jak i 4k czy dentro oraz trackmo - jednak zastrzeżeniem, że ewidentnie crapowatym produkcjom będziemy ograniczać czas wyświetlania.

Nie zdecydowaliśmy się natomiast na podział 8-bit Exe Compo, ponieważ z racji odbywających się w tym roku Decruncha, Silesii, Speccy.pl Party i Silly Venture wiemy, że dużych szans na wysyp produkcji na 8-bit raczej nie ma (choć mamy już wstępne 2 solidne deklaracje, którym kibicujemy).

Kolejną zmodyfikowaną jest kategoria TRUE WILD, którą chcemy wybawić od łatki "Śmietnik Kompo". Tym razem zapraszamy do konkursu produkcje niosące ze sobą trochę większą wartość artystyczną lub techniczną. Dlatego też śmieszne obrazki z kilku kresek czy też MP3 puścimy za zgodą autorów poza konkursem.

Aktualnie, to wszystko co chcieliśmy Wam przekazać. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany spodobają się Wam i przełożą na ilość i jakość prac. Jest jeszcze sporo czasu, zapraszamy więc do działania :)

Sachy, w imieniu RK/LE Team

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.08.21, 20:18:45 »
Planowane koncerty na RK/LE 2017 - KATOD i MotionRide!

Z ogromną radością możemy zapowiedzieć, że podczas tegorocznej edycji RK/LE wystąpią u nas KATOD i MotionRide! Koncerty odbędą się wieczorami, zarówno w piątek jak i w sobotę, a panowie zapowiadają niespodzianki w trakcie występów. Poniżej możecie znaleźć opisy Artystów i linki do ich twórczości.

Polecamy i zapraszamy!
KATOD (KATODmusic) - artysta z Wrocławia tworzący muzykę instrumentalną. Klasyczne analogowe brzmienia syntezatorowe łączone ze szczyptą chiptune'a i melodyjnymi solówkami. Grane na żywo na komputerach Commodore 64, syntezatorach oraz gitarze elektrycznej.

http://www.youtube.com/katodmusic
https://www.facebook.com/KATODmusic/
https://katodmusic.bandcamp.comMotionRide - producent elektronicznej muzyki tanecznej (EDM) z okolic Wrocławia, czasem robiący również instrumentalnego rocka. Zarówno jeden jak i drugi styl łączy z brzmieniem retro, zwanym chiptune. Muzykę swoją robi w tzw. trackerach (tych nowoczesnych, jak również tych na komputerach retro, typu Amiga, Atari 65XE, Commodore 64, Atari STE, Nintendo Game Boy, PC DOS). Od czasu do czasu robi też remixy/covery popularnych utworów muzyki POP/Rock lub piosenek ze ścieżek dźwiękowych gier wideo. Dodatkowo zajmuje się również grafiką i animacją 8/16 bitową.
 
http://www.youtube.com/user/MotionRideVideos
www.facebook.com/MotionRideVideos
https://motionride.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/motionride
www.twitter.com/MotionRideMusic
www.instagram.com/motionridevideos

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.08.29, 21:27:41 »
Parę dni temu, na stronie imprezy, w dziale Scene COMPOS udostepniliśmy pre-finalną wersję zasad konkursów. Chętnych prosimy o zapoznanie się i zgaszanie uwag bezpośrednio do nas ([email protected]) - nieścisłości chętnie poprawimy i uzupełnimy. Na początku przyszłego tygodnia podmienimy wersję na finalną i obowiązującą.

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 2017.09.10, 21:26:26 »
Pojawiły się pierwsze nagrody sprzętowe dla zwycięzców RK/LE 2017 compos!

Drygol/Lamers^RKLE Team^retro-cloud.eu ufundował nagrody dla wystawiających swoje prace na RK/LE 2017. W skład pakietu wchodzą:

* Commodore 64 ver.C (fully refubished), zawierający multikernal standard/JiffyDos oraz wewnętrzny emulator SD2IEC z kartą SD.


* multifunkcjonalny cart Easy Flash ver.3, przeznaczony do pracy z komputerami C64/C128


* emulator zewnętrzny SD2IEC zasilany z mini USB, z wtykiem serial DIN.  Emulator pozwala na dostęp do plików oraz obrazów dyskietek zarówno komputerom rodziny C64/C128 jak i komputerom serii C264 (C16, C116, C+4)


Więcej informacji na temat wyżej wymienionych urządzeń można zasięgnąć http://retrohax.net oraz na http://retro-cloud.eu

Przy okazji - jako, że nie było uwag, wersja pre-final compo rules stałą się obowiązującą.

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 2017.09.15, 18:25:12 »
Przewidywane ceny wejściówek

Wszystkie wejściówki będzie można nabyć bezpośrednio przy wejściu na imprezę, na terenie placówki SM GAK. Przewidziano 3 opcje:

1. Wejściówka 3-dniowa (piątek, g. 9:00 – niedziela, g. 14:00) – 90 zł
2. Wejściówka 3-dniowa dla Wystawców* (piątek, g. 9:00 – niedziela, g. 14:00) – 45 zł
3. Odwiedzający RK (tylko sobota, g. 10:00 – 17:00) – 5 zł


(*) Jako Wystawca traktowana jest osoba, która przywiezie ze sobą co najmniej 3 stacjonarne retro komputery lub retro konsole, z czego przynajmniej jeden zestaw powinien zawierać wyświetlacz (monitor/TV), być sprawny/uruchomiony oraz udostępniony uczestnikom imprezy (komputery i konsole przenośne nie wliczają się do obowiązkowych trzech sztuk dających zniżkę).

Uczestników będą identyfikowały odpowiednie identyfikatory i/lub opaski.

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 2017.09.15, 18:47:48 »


Nagrody w scenowych COMPOS*

Dzisiaj możemy już oficjalnie opublikować rozpiskę planowanych nagród pieniężnych, przewidywanych w scenowych konkursach podczas RK/LE'17. Wypłaty nagród podlegają pewnym regułom (głównie księgowym), które zostały opisane w regulaminie na stronie www.retrokomp.org i uczestników competitions bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi. Zgłoszenie pracy do konkursu automatycznie oznacza zaakceptowanie wspomnianych zasad. Kwoty podane są w oficjalnej polskiej walucie (PLN), w kolejności: miejsce #1, #2, #3.


1. CHIP MUSIC COMPETITION - 250/150/100 (PLN)

2. 8-BIT PIXEL GRAPHICS COMPETITION - 250/150/100 (PLN)

3. 8-BIT EXECUTABLE COMPETITION - 600/500/400 (PLN)

4. AMIGA MUSIC COMPETITION - 250/150/100 (PLN)

5. AMIGA GRAPHICS COMPETITION - 250/150/100 (PLN)

6. SMALLER AMIGA EXECUTABLE COMPETITION - 500/400/300 (PLN)

7. BIGGER AMIGA EXECUTABLE COMPETITION - 700/600/500 (PLN)

8. TRUE WILD COMPETITION - 250/150/100 (PLN)


Sumarycznie, pula nagród w 8 konkursach to 7 tyś. zł. Zasada z lat poprzednich - jeśli w konkursie jest prac mniej niż 4 (cztery) to wypłacana jest tylko nagroda za pierwsze miejsce. Odbiór nagród wyłącznie na miejscu, za pokwitowaniem (odsyłamy do opisu zasad konkursów). Dodatkowo przewidujemy sympatyczne nagrody rzeczowe, które otrzymujemy od naszych sponsorów (szczegóły były lub jeszcze dodatkowo będą publikowane na naszej stronie www).

W konkursie RETROKOMP GAME-DEVELOPMENT COMPETITION przewidywane są wyłącznie nagrody rzeczowe, tradycyjnie od niezastąpionych Lotharka i Adama Zalepy oraz innych sponsorów wspierających imprezę.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich konkurencjach! :)

---

(*): UWAGA - Sponsor nagród pieniężnych i nasz Gospodarz (Scena Muzyczna GAK) ma również gorąca prośbę (a w zasadzie warunek). W trakcie sobotniego "Dnia Otwartego zlotu RetroKomp" (sobota 10:00-17:00), spożycie alkoholu będzie dozwolone WYŁĄCZNIE w strefie gastronomicznej, czyli w obrębię tradycyjnego namiotu, który ponownie zostanie rozstawiony z boku głównej sali. Podczas godzin otwartych odwiedzają nas zarówno rodziny z dziećmi, jak i lokalne czy ogólnokrajowe media (radio, TV, portale). SM GAK to instytucja publiczna i musi z oczywistych względów dbać o swój wizerunek. W strefie gastronomicznej przewidywany jest food truck, ławeczki, stoły i nagrzewnice. Tam też możliwy będzie zakup alkoholu. Podczas całej imprezy prosimy również o ograniczenie spożycia na głównej sali, m.in. ze względu na bezpieczeństwo eksponatów. W latach poprzednich zdarzały się "polania i rozlania" nad sporo wartymi sprzętami - mieliśmy prośby od wystawców by to ryzyko ograniczać. Jesteśmy pewni, że doskonale rozumiecie sytuację.

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.09.19, 20:30:36 »
Kolejna nagroda rzeczowa, tym razem od RetroLab.pl!

Koledzy z RetroLab.pl zamierzają przekazać kolejną nagrodę rzeczową dla zwycięzców naszych compos. Jest to zestaw: Cart MSSIAH + PCB SID2SID.Więcej informacji o zestawie tutaj: http://www.mssiah.com/features.php

Dziękujemy RetroLab.pl!

Tygrys

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4427
 • Miejsce pobytu:
  Warszawa
 • mistrz ceremonii
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 2017.09.19, 20:34:34 »
Party zacne, ale nagrody do niczego - nieprzydatne do normalnych komputerów ;-)

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 2017.09.20, 17:33:49 »
W razie wygranej - podmienię Ci na długopis albo flaszkie ;-)

sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 2017.09.25, 18:30:13 »
Nagrody na RK/LE 2017: coś specjalnie dla grafików!

Magazyn PIXEL (Kultura Gier Wideo) ufundował nagrody dla najwyżej sklasyfikowanych polskich laureatów w kategoriach 8-BIT PIXEL GRAPHICS COMPETITION oraz AMIGA GRAPHICS COMPETITION. Nagrodę stanowią roczne prenumeraty magazynu PIXEL oraz specjalne wydania legendarnych czasopism BAJTEK i TOP SECRET.

Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do tworzenia niesamowitych dzieł pixel-art!
sachy

 • ***
 • Wiadomości: 104
 • Miejsce pobytu:
  Earth, Solar System
Odp: RetroKomp / LOAD ERROR 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 2017.10.05, 18:23:51 »
RK/LE Team z przyjemnością informuje o kolejnych nagrodach, które dzięki naszym sponsorom będziemy mogli przyznać w konkursach.

Jako co roku, fanty dla twórców gier które zajmą pierwsze 3 miejsca w RetroKomp GameDev Compo zasponsorował Lotharek i będą to:
1. Hydra - http://lotharek.pl/product.php?pid=171
2. DivIDE 2k14 do ZX Spectrum - http://lotharek.pl/product.php?pid=128
3. Emulator stacji dysków HXC - http://lotharek.pl/category.php?kid=7

Dodatkowo, do puli nagród trafiła także karta turbo do Amigi 500, Wicher 500i ufundowana przez Spidiego (https://retro.7-bit.pl/?lang=pl&go=projekty&name=wicher500i).

Kolejną kartę turbo – Protein, wraz z kością RAM i przejściówką IDE->CF przekazał nam jeden z członków RK/LE Team – Cichy a.k.a. Raybeez.

Użytkowników Amig z portem PCMCIA na pewno ucieszy karta Wi-Fi przekazana przez Sir Lucasa.