Komputery z Z80 > ENTERPRISE

Stacja dyskietek 3,5" dla Enterprise 128 - reanimacja

<< < (3/4) > >>

ZbyniuR:
Nooo, ładne cacko. ;)

Czy ten OS rozpoznaje katalogi?
Ile kb mieści standardowo?

pear:
Tak są podkatalogi. Zarówno w "gołym" EX-OS jak i w IS-DOS.
Ten drugi przypomina CP/M, ale funkcjonalnością bliżej mu do pierwszych wersji PC DOS.
Dyskietki są w dwóch podstawowych formatach: 5,25 " SS/SD 180KB i 3,5" DS/DD 720KB.
W tym przypadku jest to pojedyncza stacja 3,5" 720KB.
Udało mi się skopiować kilka obrazów na dyskietki programem DiskWrite, ale chyba poszukam jeszcze czegoś lepszego, bo nie wszystkie dyskietki utworzone w ten sposób są prawidłowo rozpoznawane.

Dr Piotr:

--- Cytat: pear w 2015.02.15, 17:44:32 ---Tak są podkatalogi. Zarówno w "gołym" EX-OS jak i w IS-DOS.
Ten drugi przypomina CP/M, ale funkcjonalnością bliżej mu do pierwszych wersji PC DOS.
Dyskietki są w dwóch podstawowych formatach: 5,25 " SS/SD 180KB i 3,5" DS/DD 720KB.
W tym przypadku jest to pojedyncza stacja 3,5" 720KB.
Udało mi się skopiować kilka obrazów na dyskietki programem DiskWrite, ale chyba poszukam jeszcze czegoś lepszego, bo nie wszystkie dyskietki utworzone w ten sposób są prawidłowo rozpoznawane.

--- Koniec cytatu ---

Sprobuj skopiowac na Amidze - stacja w Amidze potrafi kopiowac i zapisywac najdziwniejsze formaty... Kiedys wyprodukowalem dysk demo, ktory na amidze sie bootowal i pozwalal na przegladanie zawartosci amigowej, a na pc mozna bylo wylistowac zawartosc i przejrzec screeny i teksty pctowe.  albo dyski do Casablanki Macrosystemu, eh, to czasy byly :)

pear:
Nie mam i nigdy nie miałem Amigi.
Dyskietki udało mi się nagrać programem WinImage, ale tylko te 720KB.
Pozostałe trzeba skonwertować do tego formatu, żeby je PC zapisał (WinImage ma taką opcję).
Problem mam tylko z obrazami dyskietek sformatowanych na 800KB.
PC odmawia zapisu w takim formacie.
Ale jeszcze szukam innych programów. W końcu musi się udać :)

Zawartość dyskietki 720KB można wylistować pod MS-DOS, a nawet w Windows (FAT12).
Plików nie udało mi się wprost odczytać.

Dr Piotr:

--- Cytat: pear w 2015.02.23, 06:35:53 ---Nie mam i nigdy nie miałem Amigi.
Dyskietki udało mi się nagrać programem WinImage, ale tylko te 720KB.
Pozostałe trzeba skonwertować do tego formatu, żeby je PC zapisał (WinImage ma taką opcję).
Problem mam tylko z obrazami dyskietek sformatowanych na 800KB.
PC odmawia zapisu w takim formacie.
Ale jeszcze szukam innych programów. W końcu musi się udać :)

Zawartość dyskietki 720KB można wylistować pod MS-DOS, a nawet w Windows (FAT12).
Plików nie udało mi się wprost odczytać.

--- Koniec cytatu ---
Czy WinImage widzi zawartosc tego image 800kb? Jesli tak, to mozesz sprobowac przekopiowac pliki z tego image i wgrac na inny image 720kb i w ten sposob zrobic kopie ale zadziala to tylko dla plikow... 800kb to format 80 sciezek po 10 sektorow,  720kb to standard 80 sciezek po 9 sektorow - jesli WinImage nie rozpoznaje tego formatu automatycznie, mozesz sprobowac ustawic mu takie parametry. W teorii kontroler fdc powinien bez problemu zapisac dyskietke w takim formacie.
Jak sie nie uda, to pozostaje linux i dd albo Amiga.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej