Komputery z Z80 > ENTERPRISE

Stacja dyskietek 3,5" dla Enterprise 128 - reanimacja

<< < (2/4) > >>

pear:
W załączeniu fotki przed i po renowacji stacji.
Nie jestem szczególnie zadowolony z jakości lakierowania, ale przynajmniej nie ma już problemu z rdzą.
Do zrobienia zostało mi jeszcze kilka naklejek, bo niestety oryginalne nie nadawały się do powtórnego użycia.
Napęd przed renowacją był w takim stanie, że ani nie kręcił dyskietką, ani nie poruszał głowicą.
Nie jestem jeszcze pewien, czy udało mi się go do końca ożywić, bo nie mam czym skopiować IMG od Enterprise na fizyczną dyskietkę.

Amun-Ra:
Całkiem ładnie wyszło.

BTW. Enterprise jest u mnie na liście do zakupu (dlatego śledzę teszvesz.hu od czasu do czasu). :>

pear:
Ktokolwiek widział taką stację ?
Ta ma numer seryjny 607, ale nawet na węgierskich stronach nie znalazłem nigdzie nawet informacji o niej, a co dopiero zdjęcia.
Wszędzie gdzie do tej pory trafiłem są opisy wyłącznie samego interfejsu EX-DOS.

pear:

--- Cytat: Amun-Ra w 2015.02.09, 23:51:18 ---BTW. Enterprise jest u mnie na liście do zakupu (dlatego śledzę teszvesz.hu od czasu do czasu). :>

--- Koniec cytatu ---
Dzięki za namiar :) http://speccy.pl/forum/index.php/topic,1868.msg24297.html#msg24297

pear:
I po remoncie. Dorobione ostatnie brakujące naklejki.
Głowice wyczyszczone.
Pełny sukces. Stacja czyta, zapisuje, formatuje. :)

video

Zauważyłem różnicę między zewnętrznym EX-OS, a tym w stacji.
Ten zewnętrzny czyta od razu wszystkie dyski, czyli IS-DOS też (podobny do CP/M), a ten w stacji musi sobie najpierw dograć IS-DOS z dyskietki.
Może to kwestia EPROM-u.
Póki co za cienki jeszcze jestem w tym temacie.
A nie jest lekko. Zwłaszcza jak na koniec widzę po załadowaniu programu menu po węgiersku.  :o

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej