ZX Spectrum > HARDWARE

Zasilacz +2

(1/9) > >>

Tfardy/RKLE Team:
Hej ! Potrzebuję porady co do zasilacza do Zx Spectrum +2. Posiadam Tmexa z zasilaczem, +2 generalnie działa, ale w jednym  z wątków jest informacja jakby zasilacz miał za mało amperów , żeby uciągnąć +2 z Divide. W związku z tym, chciałem poradzić się jaki najlepiej zasilacz zakupić ? Przyznam, że jestem laikiem w kwestii zasilania, nie chcę spalić +2 ...

martin381:
Według mojej wiedzy zasilacz od +2 zupełnie wystarczy do Timexa z Divide i kempAY i coś tam jeszcze...( z dużym zapasem mocy)

pear:
Chyba, że koledze chodziło o użycie zasilacza od Timex'a do +2. W tej opcji zasilacz może przy dłuższej pracy przegrzać się już z samym komputerem bez "pociągu".

Oryginalny zasilacz od +2 ma wydajność 1,4A. Oryginalny zasilacz od Timex'a tylko 0,8A.

Tygrys:
Moim zdaniem oryginalny zasilacz od Timexa może zasilać +2 wraz z divide plus. Nie miałem żadnych problemów ze stabilnością.

Nowe zabawki na CPLD mają zapewne mniejsze zapotrzebowanie na prąd, więc może być tylko lepiej.

pear:
Tak po prawdzie, to może wreszcie należałoby pomierzyć ile która maszyna ciągnie prądu i zrobić takie zestawienie.
Zamiast ciągle gdybać - pociągnie czy nie pociągnie - będzie można zajrzeć w tabelkę, popatrzeć na dane zasilacza i przestać się wreszcie martwić.

Po południu zacznę pomiary w swojej stajni :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej