ZX Spectrum > POWITANIA

Spectrumowcy z dawnych lat.

(1/8) > >>

Tygrys:
Witajcie.

Z racji tego ze czas minie szybko, pamięć a pamięć zawodna, proszę forumowiczów o przypomnienie siebie ;)

Jest wśród nas:

Rafał Wiosna (rafamiga),
MAT of ESI (dla niepoznaki matofesi).
Kicia a wersji dorosłej, zatem Cat^

Ktoś się jeszcze ujawni?

Duddie:
Duddie = Jerzy Dudek (kiedyś DUD w Bajtku i C&A)

markoz:
Markoz (Marcin). Pisywałem do C&A + kilka książeczek na temat programowania w Amosie.
Ale sercem zawsze byłem spectrumowcem (a nie amigowcem)...  teraz kolekcjonuję "dzieła" Sinclaira [choć nie mam ostatnio na to czasu]

Pyza^Illusion:
Pyza^Illusion, kiedyś Pyza of Illusion :)
Kiedyś byłem "naczelnym" w ZX Land :D Coś tam grafikowałem do jakichś prostych demek :)

V0yager:
Teraz ja:

V0yager, czyli Bartek Dramczyk, dawno temu pracowałem w Commodore & Amiga, po jego upadku przez chwile W Top Secrecie (hello Borek!), Bajtku, Amiga Computer Studio i Amiga Magazynie. Obecnie: CHIP, w którym regularnie od 5 lat pojawiaja sie publikacje nt. demosceny (zazwyczaj ok. 0,5 strony + dema/intra na płycie). Generalnie bardziej interesuje mnie obecnie scena jako zjawisko i ludzie związani z demosceną (stąd i okazyjne wykłady o scenie - był jeden i w siedzibie polskiego Microsoftu, Noce z demosceną i inne imprezy scenowe, w których maczałem łapy). Sporo czasu spędziłem przed C64 i Amigą, obecnie nadrabiam zaległości przed Spectrum i Atari (małym i dużym). Wypad na SillyVenture (pierwszy raz byłem na Atarowym party) dał mi sporo inspiracji i skłania do tego zeby zainteresować się YM w ST i trackerami na Falcona030 (dzieki za podpowiedź Mr. Y).

Spectrum+ był pierwszą maszyną którą zobaczyłęm na oczy (nie licząc zdjęć w Bajtku, czy elektronicznych zegarków i kalkulatorów). Zapamiętany jak dziś obrazek: dwóch magików przed czarną skrzynką wklepuje listyng (to z Extend mode, to z Shiftem)... później na ekranie Tomahawk... i choć w tamtych czasahc Spectrum nie kupiłem (C64 był pierwszą, kupioną przeze mnie maszyną), sentyment pozostał, a paru wariatów, których spotkałem dawno temu we Włocławku zaszczepiło ZX-owego bakcyla. Tu oklaski dla Kasetkina i Andiego (Andrzej Mielcarek).

Dziś jestem szczęśliwym posiadaczem gumiaka 48K, Plusa (który niestety padł i czeka na naprawę), 128K, Timexa 2048/2068, Unipolbrita, szarego +2, +3, wymagającego naprawy Sama, i paru innych spectrumo-podobnych wynalazków.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej