Autor Wątek: Pokaż kotku, co masz...  (Przeczytany 8756 razy)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Pokaż kotku, co masz...
« dnia: 2020.03.17, 13:51:42 »
No właśnie. Wygląda na to, że w trybie mocno nieplanowanym, przynajmniej część z nas dostała kilka dodatkowych godzin, które można przeznaczyć na hobby. Ja wykorzystuję je na porządki swojej "graciarni" - robiąc zdjęcia, katalogując konfiguracje sprzętu, weryfikując zapasy magazynowe itd.

Co więcej, udało mi się również wprowadzić kilka zmian w warsztaciku (zwanym przez moją żonę - jamą) :) Zaczyna już przypominać docelową konfigurację i tak sobie pomyślałem, że z wielką ciekawością zobaczyłbym jak wyglądają Wasze elektro-retro-kąciki. Pochwalcie się gdzie przychodzą na świat i/lub odzyskują zdrowie Wasze zabawki :)

U mnie wygląda to tak - udało się wygospodarować pomieszczenie o porażających wymiarach 2mx1,7m oraz zabudować własnoręcznie wykonanymi regałami i biurkiem (poskręcane tak solidnie, że chyba nie będę w stanie ich wyciągnąć :)). W tym "centrum sterowania" ogarniam naprawy, restaurowanie gratów i codzienną zabawę. Tam też przechowuję tę część sprzętu z której korzystam na co dzień (reszta w pudłach w innym pomieszczeniu). Na razie pokoik osiągnął maksimum swojej funkcjonalności i raczej nie da się z nim czegoś więcej zrobić. Być może czeka mnie przeprowadzka do piwnicy :P


KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.03.17, 13:55:05 »
Fajna jama ;) nawet gaśnicę masz, jakby coś stanęło w płomieniach ;)
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.03.17, 13:55:39 »
To schron ?
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.03.17, 13:59:46 »
Jak ty możesz coś robić w takim porzadku ???:D
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.03.17, 14:00:13 »
@Klaud Biorąc pod uwagę co się tam dzieje - gaśnica wydawała mi się obowiązkowa :) Po pierwszym tygodniu dołożyłem drugą :P

@Maryjan To była kiedyś garderoba - po miesiącu błagania udało się ją wyszarpać na potrzeby własne :) Ciągle zastanawiam się nad zamkiem od wewnątrz :P

@zaxon Kwestia przyzwyczajenia i nerwica natręctw :)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #5 dnia: 2020.03.17, 14:02:27 »
No nie wiem, ja bym nic nie umiał znaleźć ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #6 dnia: 2020.03.17, 14:02:42 »
A wentylację tam masz? Serio, serio.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #7 dnia: 2020.03.17, 14:08:54 »
Na razie szeroko otwierane drzwi, przepust pod drzwiami oraz spory pochłaniacz oparów (jest zaskakująco OK). Docelowo - dedykowany rekuperator...

Wiesz zaxon - ja wiem, że o choroba - ale jeszcze niedawno nie byłem w stanie zasnąć kiedy wiedziałem, że w kuchni są niepozmywane naczynia :) Staram się z tym walczyć, jednak w "artystycznym nieładzie" nie daje sobie rady :) 

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #8 dnia: 2020.03.17, 14:35:15 »
Fajne. I ciepło w środku ::)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

zipp

  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Miejsce pobytu:
    Małopolska
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #9 dnia: 2020.03.17, 14:44:37 »
Staram się z tym walczyć, jednak w "artystycznym nieładzie" nie daje sobie rady :)

Bo to potrzeba lat praktyki  :D

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #10 dnia: 2020.03.17, 18:39:21 »
PABB to pochwal się ile czego masz, tak mniej więcej?
 Może być w kilogramach albo w kartono-pudłach. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #11 dnia: 2020.03.17, 19:04:34 »
Sprawa jest skomplikowana :) Od jakiegoś czasu pozbawiam się wszystkiego co nie jest związane z fabrykami Sinclair (lub klonami tych maszyn). Zostawiłem sobie jedynie 2 C64 (powód sentymentalny) ze stacjami :)

Z rodziny ZX spectrum mam teraz skatalogowane jakieś 75 maszyn (wliczając w to same płyty, bez obudowy oraz klony) i wszystko sprawne (jeżeli czegoś brakuje, to pojedynczych membran :) ).  Podzespołów, interfejsów i innego ustrojstwa nie liczę :) czasami mam wrażenie, że im bardziej zmasakrowany sprzęt, tym bardziej mnie cieszy :P

Jednak nadal czekam na Wasze zdjęcia - jestem pewien, że spora część ma bardzo ciekawe miejsca do pokazania :)

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #12 dnia: 2020.03.17, 19:28:58 »
Fajna kryjówka. Prócz wentylacji (ostatnio wybijałem dziury do kominów, to od razu się inaczej oddycha) jeszcze materac i kilka wojskowych racji żywnościowych ;)
Mogę co najwyżej sfocić blat do prac ciężkich w piwnicy (jak posprzątam) ;)
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

KrisZX

  • *****
  • Wiadomości: 788
  • Miejsce pobytu:
    Wodzisław Śl
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #13 dnia: 2020.03.17, 19:37:45 »
Moje stanowisko hobby przedstawione na foto.  Mam całe 10m2. Też z racji wolnego i szału koronawirusem posprzątałem. Żona jednak nie zauważyła mojego kilkugodzinnego sprzątania  i stwierdziła że znów się obijałem :) .  Mój kącik żona nazywa "Norą"

Timex 2048, TI of TTL FDD35, Timex 2068, Chrome 128, Harlequin, Just Speccy 128

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #14 dnia: 2020.03.17, 19:39:32 »
Ja juz nie wrzucam fotek , byłeś u mnie, widziałeś jak jest ;) Jak kiedyś dla żartu wrzuciłem mój total bajzel to jakieś płazy umysłowe  analizowały cal po calu ,  i robiły beke że nie profesjonalnie. W epoce 12 letnich youtuberów nie ma co ryzykować i sie z dziećmi kopać. A potrafią zasrańce syfu narobić..

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993