Autor Wątek: Pokaż kotku, co masz...  (Przeczytany 8852 razy)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #60 dnia: 2020.12.12, 19:11:02 »
... ok - teraz rozumiem co miałeś na myśli. Na razie zrobiłem test z podłączonymi tymi komponentami, które normalnie wykorzystuję podczas pracy. Będę obserwował :)

Dzięki Klaudiusz za kolejną porcję wiedzy :) 

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #61 dnia: 2020.12.13, 14:59:38 »
A mogą ci wyłączyć prąd z zewnątrz jak sie zamkniesz od środka? ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #62 dnia: 2020.12.13, 15:55:00 »
... teoretycznie tak :) Trzeba pomyśleć o jakimś małym generatorze :)

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #63 dnia: 2020.12.13, 16:15:37 »
Wszyscy organizują swoje "bazy" w piwnicach, a ja "urzęduje" na strychu :)
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 805
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #64 dnia: 2020.12.13, 23:29:03 »
... ok - teraz rozumiem co miałeś na myśli. Na razie zrobiłem test z podłączonymi tymi komponentami, które normalnie wykorzystuję podczas pracy. Będę obserwował :)
Nie przejmuj się. Na kilkanaście nowych wyłączników nadprądowych, które ostatnio koledzy mierzyli w jednej szafie sterowniczej, chyba 2 w ogóle nie rozłączyły obwodów, a 3 nie trzymały parametrów. Z różnicówkami zdaje się nie jest lepiej ;) W sumie najważniejsze, żebyś wiedział z czego może wynikać wywalanie tej różnicówki, a nie wk* się jak mój znajomy, który podłączył szafkę z kilkoma falownikami (każdy z filtrem) i dziwił się, że nie ma jej jak zasilić ;)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6838
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #65 dnia: 2020.12.13, 23:41:39 »
Wyłączniki różnicowopradowe od lat są o działaniu bezpośrednim. Jeśli jakaś nie wyłącza tuż podwyżej 50% wartości znamionowej w ścisłe określonym czasie to należy ja wyrzuć na śmietnik. One są tam po to abyś przeżył porażenie prądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ktoś dopuścił taka instalację do użytkowania i w sumie położył glowe pod topór. Wziąłbym go za pióra.

A co to za „magik” co zasila falowniki z obwodu z różnicówką 30mA? Nie ma takiej potrzeby, chyba ze roznicowka jak zabezpieczenie przeciwpożarowe o prądzie zadziałania 300mA. Czyżby jak zwykle niedoszacowana inwestycja i robimy tanio?

Tak wiem, na instalacjach elektrycznych każdy zna się, tylko potem płacz i zgrzytanie zębów oraz nie ma kolegów, jak kogoś porazi
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 805
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #66 dnia: 2020.12.14, 02:12:06 »
Po to były robione pomiary, żeby dać "papier", że w szafie wszystko jest ok, a okazało się, co się okazało. A co do falowników, to wyszło, że w "fabryce" wszystkie obwody mają zabezpieczone różnicówkami 30mA - widać instalację robił jakiś praktyk od mieszkaniówki :)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Pokaż kotku, co masz...
« Odpowiedź #67 dnia: 2020.12.14, 13:01:47 »
Czy ma ktoś wyraźniejszą fotką górnej części pudełka (z uchwytem) do ZX+2 action pack?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)