Autor Wątek: Polska scena Spectrum  (Przeczytany 124347 razy)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #75 dnia: 2011.12.28, 01:39:04 »
Pyza, ja nie widzę, żeby ktoś się pode mnie podszywał. Przeczytaj jeszcze raz :-)

Hehe, no faktycznie. Chyba Tygrys nas w błąd nieco wprowadził. Czyli thom to KMST? :)
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #76 dnia: 2011.12.28, 10:01:06 »
AMST, ja widzę swoje nieudolne projekty hardware'owe. Brak literatury, brak Internetu, brak części elektronicznych w sklepach.... No i ograniczone środki finansowe. Dzisiaj zrobiłbym wszystko inaczej.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #77 dnia: 2011.12.28, 21:37:14 »
nie przyszło wam do głowy? Pytam się oczywiście "koderów". Mi się czasami plątał temat zrobienia full wypas systemu operacyjnego.

Nie oceniałbym twórczości sprzet ponad 20 lat jako marnej, choć oczywiście to subiektywna ocena.
O ile pamiętam moje próbki koderskie na ZXie to mogę powiedzieć że z cześć prac ma status 'no, niezły byłem'. Oczywiście są rzeczy, o których nawet nie chciałbym pamiętać ;) Nigdy ich nigdzie nie wypuściłem bo uważałem że są za słabe. Z perspektywy czasu jednak nie były takie słabe, choć na tle dem ESI wszystko w tamtym okresie było słabe. Jakbym teraz podejmował dedycję czy to wydać 20 lat temu, to bym się na to zdecydował.

Ale, wracając do pytania. Kiedyś chodziły mi po głowie gry i dema w trybach graficznych Timexa (nadal mi chodzą). O systemie nawet nie myślałem ;)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #78 dnia: 2011.12.28, 21:38:20 »
Hehe, no faktycznie. Chyba Tygrys nas w błąd nieco wprowadził. Czyli thom to KMST? :)

Oj tak, zdaje się że przeinterpretowałem niektóre rzeczy. Przepraszam za wprowadzenie Was w błąd, a przy okazji i siebie.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #79 dnia: 2012.01.16, 17:43:17 »
Czy ktoś ma lub kiedykolwiek widział Music Explosion 1-3 i Music Implosion? Proste dema z muzyką z gier.
Pisałem je w latach 1989-91 i kopiowałem każdemu, kto miał ZX.
Ja sprzedałem swój Timex wraz ze wszystkimi kasetami i jedyne co mi zostało to krótki fragment Music Explosion 3 nagrany na kasecie video.

Loading screen i in-demo:



AY Music, ULA plus.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #80 dnia: 2012.01.16, 18:18:53 »
Czy ktoś ma lub kiedykolwiek widział Music Explosion 1-3 i Music Implosion? Proste dema z muzyką z gier.
Pisałem je w latach 1989-91 i kopiowałem każdemu, kto miał ZX.
Ja sprzedałem swój Timex wraz ze wszystkimi kasetami i jedyne co mi zostało to krótki fragment Music Explosion 3 nagrany na kasecie video.

Znalazłem tylko coś takiego (z resztą jakoś chyba nei działa).
To jest to?
http://zxdemo.org/files/Musexp.zip

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #81 dnia: 2012.01.16, 23:32:19 »
To nie to, ten izraelski znam. Moje miały bardziej dopracowaną grafikę.
AY Music, ULA plus.

DDX

  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #82 dnia: 2012.02.21, 19:12:14 »
Przypadkowo wygooglalem cos takiego:
http://noniewicz.com/authorpl.php
http://noniewicz.com/downloadspl.php
Widze, ze w archiwum sa juz dema Monstera uploadowane przez kierownika ;).
pozdrawiam
DDX

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #83 dnia: 2012.02.21, 20:45:33 »
Przypadkowo wygooglalem cos takiego:
http://noniewicz.com/authorpl.php
Widze, ze w archiwum sa juz dema Monstera uploadowane przez kierownika ;).

Monster podesłał mi swoje dema jeszcze w 2010 roku. Razem byliśmy/jesteśmy w grupie GDC.
Obiecywał kilkukrotnie że się będzie pojawiać na forum, ale jakoś mu to jeszcze nie wyszło ;)
Pozdrawiam Monstera i zachęcam do zarejestrowania się na forum jak i uczestnictwo w spotkaniach speccy.pl ;)

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #84 dnia: 2012.06.29, 12:35:31 »
Odkopię ten stary wątek, ale dopiero co się zarejestrowałem :)
Tak sobie czytam te wspominki i chyba najwyższy czas odkurzyć amigę i zgrać wszystkie demka na zx jakie swego czasu na nią zrzuciłem. Archiwum może nie jest zbyt duże (?) ale za to mam na bank kilka (jak nie kilkanaście) tytułów, których dotychczas na sieci nie spotkałem. Dam tutaj znać co tam znajdę - co może być utrudnione bo myszka mi nie działa a same romy są skompresowane ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #85 dnia: 2012.06.29, 12:45:54 »
Odkopię ten stary wątek, ale dopiero co się zarejestrowałem :)
Tak sobie czytam te wspominki i chyba najwyższy czas odkurzyć amigę i zgrać wszystkie demka na zx jakie swego czasu na nią zrzuciłem. Archiwum może nie jest zbyt duże (?) ale za to mam na bank kilka (jak nie kilkanaście) tytułów, których dotychczas na sieci nie spotkałem. Dam tutaj znać co tam znajdę - co może być utrudnione bo myszka mi nie działa a same romy są skompresowane ;)

A no to tym bardziej, jeśli masz coś, czego się nie widuje, to byłoby wręcz doskonale.

PS: Co ciekawe, był na Spectrum taki scenowiec ongiś, ale on był z imieniem dodatkowo -JOHN Dalthon, heheh. "http://zxspectrum48.i-demo.pl/zxdemos_pliki/classic/FRAZETTA3.TAP
Nawiasem mówiąc mam literówkę u siebie na stronie, właśnie widzę. Wstyd.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #86 dnia: 2012.06.29, 12:47:15 »
Witaj Dalthon! Fajnie że dołączyłeś do nas. ;) Bardzo się cieszę że chcesz nam pomóc zachować od zapomnienia produkcje na ZX ;)
Chętnie pomogę je umieścić w archiwum.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #87 dnia: 2012.06.29, 12:51:40 »
Bardzo się cieszę że chcesz nam pomóc zachować od zapomnienia produkcje na ZX ;)
na pewno mam praktycznie wszystkie demka ze sceny trójmiejskiej - tak jak pisałem, części nigdzie na sieci nie spotkałem

PS: Co ciekawe, był na Spectrum taki scenowiec ongiś, ale on był z imieniem dodatkowo -JOHN Dalthon, heheh. "http://zxspectrum48.i-demo.pl/zxdemos_pliki/classic/FRAZETTA3.TAP
bo to moje demka :) (w sumie chyba z 6 ich było - muszę sprawdzić) po przejściu na scene amigową pozbyłem się imienia :D
« Ostatnia zmiana: 2012.06.29, 12:53:47 wysłana przez Dalthon »
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #88 dnia: 2012.06.29, 13:02:19 »
Zatem kolejna osoba, która zasiliła amigową scenę ;) Tak też mi się kojarzył Dalthon , ale nie chciałem się wychylać. Joker robił fajne dema ;)


RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #89 dnia: 2012.06.29, 13:31:03 »
Witaj Johnie Dalthonie !

Gdybyś chciał obejrzeć swoją własną twórczość w sieci to tutaj jest chyba wszystko co dostępne w Internecie :)

http://zxaaa.untergrund.net/demo.php?s=john+dalthon&author=Author