Autor Wątek: Polskie programy na Sama  (Przeczytany 17553 razy)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #15 dnia: 2012.01.28, 18:36:39 »
Całkiem ładnie zrobione, choć sam efekt nigdy jakoś mi się nie podobał.

Pamiętam, że dawno temu próbowałem jak wychodzi na Samie i dalej mi się nie podobało ;)

Sir David

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #16 dnia: 2012.01.28, 21:46:28 »
Ja shadebobsy poznałem na PC w połowie lat 90-tych i też niespecjalnie mi się podobały. Ale po latach zobaczyłem jakieś demko na małe Atari na emulatorze i pomyślałem, że jak się je zrobi w ciekawy sposób i z fajną muzą, to są całkiem całkiem. Potem zwróciłem uwagę na te z Hardwired na Amigę i stwierdziłem, że są łatwe do napisania i w sam raz na pierwszy raz, a na Samie ich nie widziałem.

Jak pisałem w scrollu tego dema, miało to być megademo, ale z braku czasu nie wyszło. Mam napisane jeszcze dwa oldskulowe efekty, których na Samie też dotąd nie widziałem. Mogę pokazać, ale nie chciałbym tego jeszcze puszczać publicznie. Może sklecę z nich jakieś jednoefektowe demka, o ile ktoś by mi do nich zrobił fajną muzę :) Większą całość jakoś ciężko byłoby mi ogarnąć, nie mówiąc już o przejściach między efektami itp.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #17 dnia: 2012.01.28, 23:30:42 »
Mam wrażenie, że pierwszy raz to właśnie w Hardwired widziałem shadebobsy i na tle całego dema nie robiło aż takiego wrażenia. A dem na pecetach to właściwie nie oglądałem ;)

Co do twoich zrobionych efektów - chętnie bym obejrzał. Czasem nachodzi mnie, że może coś bym jeszcze napisał, ale mój największy problem to chyba brak kreatywności - nie specjalnie wychodzi mi wymyślanie koncepcji na efekty. Bardziej już samo kodowanie.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #18 dnia: 2012.01.29, 13:15:58 »
Dorzucam swoje demo sprzed kilku lat. Wcześniej nie było go za bardzo gdzie wrzucić, więc tak czekało lekko niedokończone. W dalszym ciągu kod jest miejscami niezoptymalizowany i pozostało trochę nadmiarowego śmiecia, ale nie chce mi się już do niego wracać. Puszczam jakie jest, na Sam-a oprogramowania nigdy za wiele ;)

Bardzo dobre. Doskonała muzyka.
Z którego to jest roku?

Sir David

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #19 dnia: 2012.01.29, 16:16:08 »
Napisałem je w 2008. Muzyka jest Ziutka, z jego dyskietek z modułami pod E-trackera. Już wiele lat temu znalazłem je gdzieś w sieci. To chyba te same, które Mat wrzucił tutaj. Wybrałem taką muzykę, której nie słyszałem w żadnej innej produkcji i która najlepiej mi pasowała.

Sir David

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #20 dnia: 2012.12.21, 09:41:10 »
Snakemania i Craft to gry Kassofta. (...)
A obie gry zrobił zanim zaczęliśmy współpracę i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy to jego oryginalny pomysł czy gdzieś podpatrzony. Istotne, że obie gry były bardzo fajne i mocno wciągające (Snakemania bardziej ;)).

Znalazłem! W końcu znalazłem! :D Snakemania na C64 nazywa się Super Nibbly, ale istnieje też podobno na Amigę i PC pod DOS. Można ją ściągnąć np. tu:
http://noname.c64.org/csdb/release/?id=25701
Gra jest z 1993 roku i na pewno ktoś na kimś się wzorował, bo zachowanie głowy węża pozjedzeniu siebie i niektóre levele są identyczne. Podstawowa różnica jest taka, że Super Nibble jest trochę bardziej rozbudowane, np. o pojawiające się co jakiś czas na planszy dodatkowe życia i czas. Ale na Samie wygląda lepiej  :)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #21 dnia: 2012.12.21, 09:54:45 »
Na 90% Kassoft wzorował się na wcześniejszej wersji. Ale mam też te 10% wątpliwości więc proszę mnie w tej kwestii nie cytować ;)

dox

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    Rybnik
    • www.slanina.pl
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #22 dnia: 2012.12.21, 11:33:45 »
Podobnych gier bylo sporo.  Pierwszy chyba nibbler z 1982  https://www.youtube.com/watch?v=vCwKu3Rl7G0