ZX Spectrum > SOFTWARE

ESXDOS - pytania nowego użytkownika

<< < (2/5) > >>

popocop:
Na przykład "Invasion of Zombie Monsters", "Retroinvaders".

popocop:

--- Cytat: Ilyad w 2015.07.30, 22:28:27 --- Poza tym do 128 Basic możesz wejść wywołując menu przez RUN USR 15616.

--- Koniec cytatu ---

Ta instrukcja wywołuje TR-DOS, a nie menu 128.

matofesi:
Na ile rozumiem konstrukcję esxDOSa to raczej nie da się odpalić gier wymagających ROMu 128 - trzeba takie gry przerobić na pracę w trybie "USR 0". A jeśli się nie da to niestety raczej sobie w coś takiego nie pograsz.

Choć oczywiście mogę się mylić - esxDOS jest mocno "rozszerzalny" i być może procedury obsługi TAPów da się dostosować do pracy w "prawdziwym" trybie 128 i da się w jakiś sposób włączyć normalne manu z tape loaderem tak, żeby działało przekierowanie do pliku...

Ilyad:
...No tak. Coś mi się pokręciło że przez USR 15616 można wejść w 128 basic. Teoretycznie ładowania w trybie basic 128 wymagają gry korzystające z basicowych komend load! i save!. Ciekawe co by było gdyby zrobić zrzut takich gier w format Z80 albo SNA ?

matofesi:
Jeśli snapshot zawiera wszystkie dane (całe 128k) to powinien działać bez problemu.

Jedynym problemem są loadery wymagające pełnego BASICa 128 oraz ewentualne programy, które robią jakieś istotne rzeczy wychodząc do BASICa (nie wiem czy takie są, ale jestem w stanie sobie wyobrazić takie mechanizmy) albo po prostu są napisane w BASICu 128. Przerobienie loadera na pracę w trybie "USR 0" nie powinno być wielkim problemem a dodatkowo można się pokusić o zrzut danych z TAPa na kartę i zrobienie loadera czytającego pliki prosto z karty - ładniej niż wciąganie z TAPa ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej