Komputery z Z80 > TIMEX

Timex 2048 potrzebny schemat

<< < (2/12) > >>

ZX Freeq:
Nie wiem, czemu o tym nie pomyślałem od razu. Pytanie czy w przypadku timexów 2048 były jakieś istotne różnice pomiędzy różnymi issue? I czy w ogóle są różne issue, bo na płytce oznaczeń, jakie są na płytkach Sinclaira, brak. Od spodu tylko seria cyfr.

Na razie widzę, że muszę kupić kwarc 4,433619 oraz kondensator o oznaczeniu 473Z 27. Czu dobrze pamiętam, ze to 4700uF?
Jeszcze kilka innych kondensatorków brakuje na płycie.... potrzebuję lupy :) . Jak będę miał pytania to wrzucę tu.

trojacek:
Zamiast kwarcu możesz wrzucić timRGB :)
Issue było kilka, ale różnice były kosmetyczne. Trochę na ten temat znajdziesz na stronie Yarka (problem IORQGE).
Na PCB na pewno nie ma 4700 uF. Taki może być w zasilaczu :)

pear:
Kondensatory mają podaną pojemność w pF, czyli 473 to 47x10^3 pF, w skrócie 47 nF :)

ZX Freeq:
Dzięki, coś tam pamiętałem z elektroniki na studiach, ale nie do końca :)
Na spokojnie sobie poczytam i wezmę się do roboty. Może w majówkę? A nie, części do tego czasu nie kupię....

ikci:

--- Cytat: trojacek w 2016.04.27, 18:28:02 ---W service manualu nie ma schematu.
Ja niestety zostawiłem swoje skany na dysku w innym kraju, będę miał dostęp dopiero po 8 maja, ale może ktoś zassał te skany, które wrzuciłem jakieś 2 lata temu?

--- Koniec cytatu ---

Właśnie stworzyłem tam katalog TC2048schematy i wrzuciłem chyba Twoje Jacku skany oraz skany od Yarka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej