Komputery z Z80 > JUPITER ACE

Jupiter ACE - replika

<< < (3/36) > >>

KWF:
Rewelka będzie, jeśli ruszy od pierwszego strzału ;) Niestety większość dostępnych skanów z oryginalnych schematów jest nieczytelna. Jest co prawda schemat wykonany przez Bodo Wenzela ale odbiega on trochę od oryginału. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

gorgh:
planujesz więcej płytek? jeśli byłyby z komponentami to pewnie bym kupił

KWF:
Mam 5 sztuk. Jeśli zdecyduję się je zbyć (bez komponentów), będzie info w dziale "Bazar".

jackfinch:
Wzorowałeś się na tym projekcie, czy rzeźbiłeś wszystko ręcznie? - http://searle.hostei.com/grant/JupiterAce/JupiterAce.html?

KWF:
Znam ten projekt, ale wczytalem sobie zdjęcie płytki w wysokiej rozdzielczości z innej storny, przeskalowalem do wymiarów rzeczywistych, rozmiescilem podstawki, rezystory, kondensatory a potem linia po linii, łuk po łuku, każda ścieżkę po obu stronach płytki. Wydruk na kalce, porównanie z wydrukiem ze strony Granta, poprawki przy ROMie, zabawa z maską na spodniej stronie, aby była jak w oryginale. Czego nie byłem pewien porównałem ze swoimi zdjęciami Jupitera, do którego mam czasem dostęp, oraz 3 różnymi schematami. Wyszło to co widzisz. Po urlopie zacznę "spawać" jedna sztukę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej