Komputery z Z80 > MSX

[msx] gry na MSXa w które można grać bez bólu

(1/3) > >>

tooloud:
Nawiązując do rozmowy "w co grać na MSXie" - najpierw porcja klasyków znanych z innych platform - część wygląda jak żywcem przeniesiona z ZX Spectrum, ale parę tytyłów się temu wyłamuje - np. H.E.R.O.

http://tooloudtoowide.com/z-pamieci/klasyki-gier-na-msx-ktore-bronia-sie-po-latach/

Nie przejrzałem jeszcze wszystkich pozycji, które zgromadziłem zanim MSX do mnie dojechał - część ma problemy z odpalaniem na MSX2, część do obejcia, część niesety to błędy devsów z mapowaniem pamięci i to będzie ciężko przeskoczyć.

Jak Wam przychodzą jeszcze jakieś tytuły - to wrzucajcie, uczciwie patrząc - w latach 80tych wstydu nie było, tytułów było sporo, w tym te bardzo fajnie grywalne. Większość z tych gier wychodziła... na kasetach, bo we Włoszech, Hiszpanii, Belgii, Danii, Holandii - to był ten tani, popularny nośnik gier. Karty to domena regionu dalekowschodniego - Japonii.

Rzeznik:
Desperado to Desperado/Gun Smoke z ZX ;)

tooloud:
a widzisz - na ZXa w to nie grałem :)

Rzeznik:
Oczywiście jak zwykle zrobiłeś kawał dobrej roboty. Oszczędziłeś mi sporo czasu na przegląd, który kiedyś miałem zamiar zrobić.

tooloud:
najgorsze, że to mniej niż połowa :)

Utknąłem nagrywając sobie od razu swoje kompilacje na dyskietki DD, plus usuwając zonki odpalania na MSX2.

Plus rzecz najgorsza - na każdej platformie czyli zwalone pliki w archiwach, przejrzenie i przetestowanie zajmuje dużo czasu. Np. mam jakieś składanki na dyskietkach SD - ze zwalonymi loaderami w plikach autorun.bas - ale same gry wydłubane z dyskietek i odpalane z basicowego loadera działają.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej