ZX Spectrum > PROGRAMOWANIE

Przerwania - ZX Spectrum 48

<< < (2/5) > >>

matofesi:
To też, ale chodzi mi po głowie jakaś wersja Unipolbrita czy coś takiego...

Sprawdziłem - ROM do TC2068, który przychodzi w pakiecie z Fuse ma kod w całym obszarze FFów - wolne miejsce jest od $3CDC do $3D00 gdzie zaczyna się generator znaków, czyli nie ma dwóch FFów w odpowiednim miejscu na żadnej z trzech stron.

KWF:
TS2068/TC2068/UK2086 mają 24KB ROM (16K + 8K). Timexowe MMU tym rządzi i przełącza pomiędzy tymi ROMami. Część BASICa jest w dodatkowych 8K. Musiałbym zaglądnąć do instrukcji serwisowej TS2068, aby dokładnie sprawdzić mechanizm przełączania przy starcie systemu, bo jest to tam dobrze opisane.

matofesi:
Wiem, że tam jest 24 kilo, ale w tych podstawowych 16 w miejscu, gdzie są FFy jest dodatkowy kod - nie patrzyłem czego dokładnie dotyczy, po kawałkach tekstu, które widzę ("Start tape, then press any key", "Program:","Number array:","Character array:","Bytes:") z jakiegoś powodu jest tam przeniesiona część obsługi taśmy.

KWF:
ROM TS/TC2068 był przepisany od nowa, posiada dodatkowe słowa BASICa, mechanizmy obsługi stronicowania pamięci, obsługę AYka i jeszcze kilka innych rzeczy. Stad jego rozdmuchanie do 24K i inny układ niż oryginalny. Zajrzyj do manuskryptu, tam są także odnośniki do oryginalnego ROMu Sinclaira.

https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=5346.msg82029#msg82029

matofesi:
Ta... Zrobiłem diff'a na rozkompilowanych ROMach - 800kilo i ponad 4000 linii różnicy ;)

Istotne w kontekście tego wątku jest to, że przy przepisywaniu nie pomyślano o zachowaniu naszych sześciu bajtów i co za tym idzie przerwania nie będą działały.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej