Autor Wątek: Taki inny divMMC  (Przeczytany 2481 razy)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Taki inny divMMC
« dnia: 2023.03.20, 00:34:28 »
Jest sobie taki projekt, o dziwacznej - jak dla mnie - nazwie: divtiesus. Autor niedawno upublicznił źródła:

https://github.com/mcleod-ideafix/divtiesus

Wygląda na divMMC i nie widzę, by coś więcej użytecznego wnosił. Autodetekcja komputera to miła, ale IMHO zbędna rzecz.
Zastanawia mnie tylko, po jaką cholerę użył 100-nóżkowego CPLD o pojemności kilkukrotnie przewyższającej potrzeby (EPM240T100C5).
Zobaczymy, jak się ten projekt będzie rozwijał.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Taki inny divMMC
« Odpowiedź #1 dnia: 2023.03.20, 07:31:48 »
Pewnie CPLD było wybierane pod względem ceny, na Ali... te układy są dostępne jeszcze w okolicy 15-20 zł.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Taki inny divMMC
« Odpowiedź #2 dnia: 2023.03.20, 08:04:11 »
McLeod-Ideafix upublicznił, to co juz sprzedało się. Antionio Villena miał te interfejsy w swojej ofercie do końca zeszłego roku, a były po 52 euro.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Taki inny divMMC
« Odpowiedź #3 dnia: 2023.06.15, 23:42:17 »
Właśnie uruchomiłem to cudo po drobnej walce (przypadkowe zwarcie na PCB).   :P

Testowałem to co prawda jak na razie tylko na TIMEX 2048 i mam wrażenie że działa to bardzo stabilnie pomimo użycia nieco innych elementów jak autor zalecił ;)
CPLD miałem w szufladzie z wylutu ale nieco wolniejsze bo w wersji C5N, jakiś malowany EEPROM z Aliexpress 28C64B któremu zeszła czarna farba po umyciu z wgranym wstępnie na programatorze standardowym wsadem ESXDOS 0.8.9, wolniejszym SRAM -70ns od SAMSUNGa KM681000 i generatorem 30MHz, bo taki akurat w tym wymiarze znalazłem w szufladzie.  ;D

« Ostatnia zmiana: 2023.06.15, 23:50:40 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Taki inny divMMC
« Odpowiedź #4 dnia: 2023.06.16, 10:02:49 »
Fajna opcja jest tez podmiana ROM na 128/+3 przez RAM. Mozna wiec dynamicznie ladowac ROMy z SD. Czyli taki rozbudowany MAPRAM. Opcja MAX ma tez WiFI. Chetnie bym sie pobawil.