Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Sprinter 2016
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tapy dnia Dzisiaj o 20:19:43 »
Nie każda karta CF niestety  zadziała jako twardy dysk. Na 6 róznych które sprawdzałem , poprawnie działa tylko jedna.

I to jest smutna prawda o tym, że przebiegi czasowe magistrali Z80 ni jak się mają do tego co wymaga standard CF. Będą działać tylko karty "industrial", a dokładnie dedykowane: np. routerów Cisco. Ostatnio przerabiałem ten temat z sukcesem by dopracować ten interface do RC2014 - ale skończyło się na 3 gotowych PCB + 6 testowych modeli (każda reprezentowała inną koncepcję rozwiązania tego problemu), więc lekko nie było. W RC2014 już jest moduł CF który współpracuje ze większością kart.
2
NAPRAWY / Odp: [48k issue 4A] Problem z interfejsem Kempston
« Ostatnia wiadomość wysłana przez trojacek dnia Dzisiaj o 18:45:43 »
Odpaliłem emulator, bo tak było szybciej, i IN 254 daje mi zawsze wynik 95 (bez wciśniętych klawiszy).
Czy ten komputer w ogóle odpala do basica?
3
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Sprinter 2016
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zaxon dnia Dzisiaj o 18:37:16 »
Trzeba nad tym posiedzieć, długo .... posiedzieć..... ale mój już mniej więcej działa  :D 
W chińskiej "loterii scalakowej"  trafiłem "tylko" jednego uwalonego DAC, 4 podrabiane SRAMy do video ramu  , Małą Alterę no i flasha 020 który jakoś nie miał chęci sie zaprogramować. Duża Altera na szczęście zaskoczyła i jest ok.

Nie każda karta CF niestety  zadziała jako twardy dysk. Na 6 róznych które sprawdzałem , poprawnie działa tylko jedna. Nie wszystkie układy można zastapić zachodnimi ALS. Ale to jeszcze będe testował. Teraz czekam na inne V-ramy bo te co mam niestety robią artefakty.
Ogólnie, ciekawa maszynka ale jak ktoś sie spodziewa że sobie zwyczajnie  kliknie i rach ciach gierki czy dema  z ZX-a odpali to będzie troche zawiedziony.

Tu jak to wczoraj u mnie wyglądało, systemik sie rozrasta ;)

https://www.youtube.com/watch?v=q_PAV9rBaek
4
NAPRAWY / Odp: [48k issue 4A] Problem z interfejsem Kempston
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marmazzaa dnia Dzisiaj o 17:53:04 »
Cześć, macie jeszcze jakieś sugestie ?
5
DEMOSCENA / Elysium State by Stardust
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tygrys dnia Dzisiaj o 17:52:10 »
Po kilku tygodniach poprawek, autorzy udostępnili finalną wersję zwyciezskiego dema z CaFE 2022.

Pouet: https://www.pouet.net/prod.php?which=92986
YT: https://www.youtube.com/watch?v=eEOv-OCil58

6
AMSTRAD / Odp: Amstrad 6128 - z czym to jeść?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez McArti0 dnia Dzisiaj o 14:13:10 »
Poziom przedszkolny. Rób co chcesz. Twoje pieniądze. Twoja zabawa. Jesteś ślepy na argumenty, bo nie masz przygotowania technicznego. Rozmowa bezcelowa.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DiskDoctor dnia Dzisiaj o 14:11:10 »
Jeszcze jedno zdanie komentarza w spr. RGB / Composite / przetwornik / TV etc.

Mam przykładowo konsolę NES.  Ona ma natywne wyjście Composite, więc niewiele wskóram (choć są mody dające wyjście RGB - i sobie pewnie w końcu taki mod sprawię).  Konsola jest obecnie u mnie podłączona do TV (Sony Bravia KD55XH9005, z 2020 r.), no i obraz jest bardzo dobry.  Można oczywiście łazić z lupą i mówić że gdzieniegdzie są pasy, blur itp.  Mnie to co jest, wystarczy do szczęścia.

Skąd taki obraz?  Nowe TV mają filtry.  Filtry mają nazwy.  Game, Cinema, Sport itp.  No i odpowiednio dobrany filtr działa wręcz zbawiennie, szczególnie jeśli mówimy o wejściu analogowym.  Większość zniekształceń potrafi być usunięta.

Ja mam przykładowo obecnie również, podłączoną przez Composite Amigę 1200.  Jak sobie włączyłem tryb interlaced, na telewizorze wszystko "skacze".  Wystarczyło zmienić filtr i efekt jest doskonały.

Morał: i tak nie zrobimy ze swoich retro komputerów 8-bit obrazu 4K, więc może nie ma sensu tyle pary (i energii i nerwów, jak widać) pakować w agitacje złącza RGB, bo w miarę nowy TV zrobi to za nas "automagicznie".
8
RÓŻNOŚCI / Odp: Pasta lutownicza z cyną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leonlas dnia Dzisiaj o 13:33:41 »
Hymmm...
też się maglowałem z tym problemem, i "odpowiednia " pasta to najważniejsza kwestia...
9
SAM COUPE / Odp: Klon SAMa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SAJ dnia Dzisiaj o 12:44:03 »
@SAJ To wszystko prawda, ale dla purystów logiczne odtworzenie układu to będzie emulacja ;)

Dla purystow mamy taka sama opcje jak dla veganow. Jesli nie pasuje, to zawsze moze sobie poszukac lepszego rozwiazania po drugiej stronie drzwi wyjsciowych, dokladnie je za soba zamykajac.

Po co?...

Mysle, ze tutaj jest troche szersza odpowiedz niz samo pytanie sugeruje. Kazda z dostepnych interpretacji klona zx spectrum podchodzi do pewnych rozwiazan troche inaczej. Nie kazdy zbudowal wszystkie te klony, choc wiem, ze tacy sa i nie kazdy bedzie w stanie czy to fizycznie czy finansowo zbudowac ich wszystkich, ale ogladajac te wszystkie rozwiazania mozna sie wiele nauczyc, gdyz jedne tlumacza pewne kwestie lepiej niz inne.

Czesto kolejny klon to jest tylko kombinacja rozwiazan z poprzedniego klona lub kilku , lekkie przekonfigurowanie lub dolozenie czy poprzestawianie elementow. Jeden chce klona, ktory mu wejdzie do obudowy ATX i mial 24 kanaly muzyczne z osmiu AY-grekow  a inny chce klona ktory mu wejdzie do pudelka od zapalek a dzwiek ma zupelnie gdzies.

Wiec chyba najbardziej optymalna odpowiedzia jest: zeby sie cegos nowego nauczyc... chyba ze:

Ale ja tu jestem wyjątkiem

i wszystko juz wiesz o zyciu, wtedy faktycznie to nie ma sensu :)

10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DiskDoctor dnia Dzisiaj o 11:51:25 »
Masz  "super OK" rację. To chyba tyle.

Jak bym został przekonany _argumentami_ to pewnie bym zmienił zdanie.  Ale nie zostałem.

A czym się różni przetwornik analogowo cyfrowy na zewnątrz od tego wewnątrz TV?

Im więcej przetworników po drodze, tym gorzej, najlepiej wcale (vide: scandoublery dla Amigi).

Ja wychodzę z założenia, że jak TV dostaje sygnał analogowy po czym tam to ma, to sobie z nim poradzi, jeśli to nie MANTA czy coś takiego.

Więc moim zadaniem jest dostarczenie takiego czy innego sygnału.  Najlepiej bez konwesji. 

Co w tym zdrożnego?
Strony: [1] 2 3 ... 10