Autor Wątek: Lata 90 wróciły?  (Przeczytany 4943 razy)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Lata 90 wróciły?
« dnia: 2020.01.13, 11:51:31 »
Na ekranie PSY, ceny kaset idą w górę i chyba można już stwierdzić, że powstaje podobny rynek co na winyle. Nawet chyba zaczynają się pojawiać kolekcjonerzy kompaktów. Są już ludzie którzy kolekcjonują Encyklopedie Multimedialne, a ceny nawet "blaszaków" z tamtego okresu są dość wygórowane, nie wspominając już o tym co jest z rynkiem Amig, a nawet sprawnych ówczesnych Spectrumów, czy znanych gierek elektronicznych.

Tak przy okazji - ale to coś dla zasobniejszych portfelem, bo nie byłoby zdziwienia jakby osiągnęła cenę Ferrari  - to na WOŚP jest licytowana, podobna "ta" kurtka Lindy...

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.01.13, 15:34:59 »
Co do amig...
Pozdrawiam
Wojtek

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.01.13, 15:39:31 »
Jak dla mnie, to jest CHORE !
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.01.13, 16:19:57 »
Oj tam :) Tak długo jak decyzję o sprzedaży i zakupie podejmują dorośli, zdrowi na ciele i umyśle ludzie, to nie mam z tym żadnego problemu :)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.01.13, 18:22:46 »
Co do amig...

Powiedzmy, że w przypadku pierwszej ktoś odczytał 4000 jako cenę Amigi ;-), ale ta druga się na to nie składa - raczej 4000+3660 = 7660 :-). Może ostatnia to cena w PLZ ;-)

Nebu

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Legnica
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #5 dnia: 2020.01.13, 20:04:14 »
Pgru co się dziwisz. W dobie powszechnej globalizacji i ujednolicenia jednostki pragną się jakoś wyróżnić. Jak w 85r. sąsiad Golfem 1 zajechał to pół osiedla przychodziło oglądać bo to takie "wow" było na tle PRL-owskiej motoryzacji. Czas Golfów,  8,16-bitowców przeminął. Teraz wszyscy mają praktycznie jednakowe samochody ( jak poodrywasz znaczki to nie rozpoznasz co to za marka), komputery (jeden ...j  ;)co tam w  środku siedzi byle durne filmiki z YT i FB chodził). Nie ma czym się wyróżnić. No to się kupuje za chore pieniądze jakiegoś Golfa 1 z 85r. i ZX Spectrum na fejsa wrzuca no i ludzie znowu "zazdraszczają"  :D.  Handlarze podłapali rynek i stąd takie ceny ::) Nie oszukujmy się tyle kasy za maszynę na której odpalamy grę typu: "kreska goni kreskę  ;)" to zdzierstwo nastawione na bogatych frajerów. 
Ps. Z powodu handlarzy u których wszystko jest rarytasem,unikalne itp. przestałem chodzić na giełdy staroci. Wolę rynek z gdzie dziadki sprzedają fanty ze śmietników oraz place z rupieciami z Niemiec ;D   

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #6 dnia: 2020.01.14, 10:54:48 »
"Wolę rynek z gdzie dziadki sprzedają fanty ze śmietników oraz place z rupieciami z Niemiec " - chyba takie miejsca już coraz trudniej znaleźć...

" ludzie znowu "zazdraszczają"" - w sumie to nawet się nie myślało, że doczeka się czasów(jeśli to prawda), że ludzie będą "zazdraszczać" Atari i Amig - w dobie blaszaków z Pentium bardziej się śmiali, że siedzi się na niezbyt rozbudowanej Amidze(brak gotówki)...

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #7 dnia: 2020.01.14, 10:58:06 »
ul. Robotnicza we Wroclawiu na terenach kolejowych, w miejscu dawnej gieldy elekronicznej, w kazda niedziele
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #8 dnia: 2020.01.14, 13:22:47 »
Roznie moze byc - jak Borek mowil jestesmy w okresie euforii, jak wymra fanatycy retro, rynek wroci do elektrosmieci. Zreszta wiekoszosc tego sprzetu osiagnie taki stan.  Zostana tylko egzemplarze muzealne - nieuzywane, nieotwierane, ladne z zewnatrz, puste w srodku  ;)
Oby nie za naszego zycia.

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #9 dnia: 2020.01.14, 23:34:46 »
Zdarzają się takie strzały na giełdach staroci.
Kupiłem w takich miejscach parę rzeczy za grosze, czyli za ich realną wartość biorąc pod uwagę stan zachowania/utrzymania.
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #10 dnia: 2020.01.15, 00:14:12 »
Bardzo podobne żale czytałem dopiero co tutaj:
https://www.ppa.pl/forum/pregierz/41083/nie-otake-retro-walczylem
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #11 dnia: 2020.01.15, 20:34:05 »
Właśnie zwłoki, dosłownie zwłoki Jupitera ACE poszły na jebaju za prawie 300GBP. W zestawie była zdemolowana płyta główna do renowacji, brak oryginalnej obudowy czy zasilacza, ale za to jakaś samoróbka klawiatury na ramce z kątowników metalowych. Ludzi niezle pomerdoliło.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

rzookol

  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Miejsce pobytu:
    Lublin/Stasin
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #12 dnia: 2020.01.16, 10:02:58 »
Ebay nie licząc C64 jest często tańszy niż allegro (nawet wliczając koszty przesyłki)
+2, +3, CPC128Plus, kilka Amigi, kilkadziesiąt Maków, walające się Commodore

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #13 dnia: 2020.01.16, 10:53:39 »
Na ekranie PSY, ceny kaset idą w górę i chyba można już stwierdzić, że powstaje podobny rynek co na winyle.

To prawda, ceny "nowych" zafoliowanych kaset markowych producentów mogą zadziwić.
Topowe modele TDK czy Maxella osiągają ceny nawet po kilkaset zł za sztukę.
Ale również o używane dobre modele ludzie "zabijają się" na portalach aukcyjnych.
Wielu przestało sprawiać frajdę zbieranie plików muzycznych, które są "nienamacalne, nie można ich dotknąć ani powąchać :)


ceny nawet "blaszaków" z tamtego okresu są dość wygórowane, nie wspominając już o tym co jest z rynkiem Amig, a nawet sprawnych ówczesnych Spectrumów, czy znanych gierek elektronicznych.

Przesyt wypasionymi grami, w których głównie chodzi o grafikę, a nie o pomysł.
Niektórzy chcą sobie "popykać" w gry pod DOS, czy wczesne Windowsy (a takowe gry nie odpalają się na najnowszych Windozach).
Przygodówki Lucasa, Sierry, zręcznościówki, platformówki, logiczne, shootery, wyścigi... itp.

Dziwi mnie, że na YT nie ma żadnego polskiego kanału o ZX Spectrum.
O Amidze czy Atari jest takich całkiem sporo.
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #14 dnia: 2020.01.16, 11:48:13 »
A pomyśleć że jeszcze niedawno (z 10 lat temu) Amigi 500 kupowałem po 50PLN a 600 czy 1200 za około 70-100PLN  :D
Szkoda tylko że się już większości tego pozbyłem zanim te ceny tak poszły w górę  ::)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.